Saturday, February 24, 2024
Home / Kultura  / Lucciola Ladies Rock Camp

Lucciola Ladies Rock Camp

LLRC to kilkudniowy obóz dla “starych dziewczyn”, tych doświadczonych jak i dla tych, które nigdy w życiu nie trzymały jeszcze gitary elektrycznej.

fot. materiał prasowy

Lucciola Ladies Rock Camp to pierwszy obóz muzyczny w Polsce dla kobiet 18-99 lat, organizowany przez Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja z Krakowa. LLRC to kilkudniowy obóz dla “starych dziewczyn”, tych doświadczonych jak i dla tych, które nigdy w życiu nie trzymały jeszcze gitary elektrycznej. Wystarczy rockendrollowa dusza i chęć do nauki!

Lucciola Ladies Rock Camp

fot. materia prasowy

Organizatorki obozu, należą do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance, która przede wszystkim zajmuje się edukacją muzyczną dziewczynek. Ewa Langer – basistka, prezeska Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja, liderka projektu Karioka Girls Rock Camp w Krakowie, promuje ideę obozów dla dziewczynek w Polsce, w wyniku czego na początku 2015 roku został zorganizowany pierwszy muzyczny obóz. Dziewczyny uczyły się gry na instrumentach, zakładały zespoły i zagrały koncert na koniec obozu.

“Kobiety organizujące obozy muzyczne w wielu miejscach na świecie wiedzą, że uczenie się gry na instrumencie rockowym, występy na scenie, współpraca w zespole – to doskonały sposób na zwiększenie pewności siebie i radości życia i dlatego proponujemy taką możliwość również dorosłym kobietom i tworzymy Lucciola Ladies Rock Camp! “ – mówi Ewa Langer, organizatorka LLRC.

Organizatorki odwiedziły też dziewczyński rockowy obóz “Stelpur Rokka!”organizowany przez islandzkie partnerki, skąd zaczerpnęły dużo inspiracji. “Dla nas, organizatorek jest to zarówno praca jak i niesamowita przygoda. Rezonans tej potężnej enegii, odczuwamy jeszcze długo po obozie” – mówi Małgorzata Grygierczyk, organizatorka LLRC.
Nauczycielki pracują według specjalnej, wypracowanej w USA metodologii, dzięki której nawet osoby niedoświadczone są w stanie bardzo szybko zdobyć pierwsze szlify i po kilku dniach zagrać swój pierwszy koncert!

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Główna część obozu to lekcje gry na instrumentach (gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja) i nauka śpiewu. Dodatkowe zajęcia obejmują różne aspekty zakładania zespołu muzycznego – bo Lucciola Ladies Rock Camp to doskonała okazja do praktycznego zgłębiania zjawiska współpracy.

Nauczycielkami podczas obozu będą doświadczone rockmanki, oswojone nie tylko ze sceną, ale również mające duże doświadczenie w pracy z grupą, min: Amina Dargham – multinstrumentalistka, gitarzystka min. Transloli; Agata Bargiel – na co dzień pracująca z głosem jako źródłem ekspresji, także w kontekstach terapeutycznych.
Pierwszy obóz LLRC w Polsce odbędzie się między 8 a 11 października 2015 w Krakowie. Dorosłe kobiety opłacając swój udział w obozie, wspierają tym samym przyszłe obozy Karioka GRC organizowane przez Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja.

Więcej informacji oraz zapisy na: lucciola.rockcamp.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ