Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Łóżko – serce Twojej sypialni

Łóżko – serce Twojej sypialni

Wiesz, że spędzasz w nim dużo czasu (nie zaprzeczaj!). Spędź go jak najlepiej!

Duże łoże małżeńskie, czy równie wielkie tylko dla ciebie? / fot. materiały prasowe

Łóżko jest miejscem, w którym nie tylko regenerujesz siły w czasie snu, ale też pracujesz lub odpoczywasz po całym dniu ciężkiej pracy – czytasz ulubione książki, bawisz się z dziećmi czy zwyczajnie spędzasz wolny czas z partnerem. Czy wiesz, jak je zaaranżować, by idealnie spełniało każdą ze swych ról?

Duże łoże małżeńskie, czy równie wielkie tylko dla ciebie? / fot. materiały prasowe

Właściwa wielkość

Wybierając odpowiednie łóżko do swojej sypialni musisz zastanowić się nad jego wielkością – dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeśli masz przestronną sypialnię, w której śpisz z partnerem (i dziećmi), bardzo dobrym rozwiązaniem będzie duże łoże małżeńskie, najlepiej o wymiarach 180×200. To nie tylko gwarancja komfortu na najwyższym poziomie, lecz także pomysł na zagospodarowanie pomieszczenia. W przypadku mniejszych sypialni lepiej zdecydować się na mniejsze łóżko (140×200), aby nie zajmowało cennej przestrzeni. Niezwykle istotna jest również wysokość ramy – od tego zależy, czy będzie Ci się komfortowo na nim kłaść i wstawać. Dobrym testem jest sprawdzenie, czy gdy usiądziesz na skraju łóżka, Twoje nogi będą tworzyć z podłogą kąt prosty – jeśli tak, Twoje łóżko ma wysokość idealną.

Odpowiedni design

Jednym z najważniejszych elementów, na które zwraca się uwagę przy wyborze łóżka jest z pewnością jego design. Jeśli dopiero zaczynasz aranżację sypialni, zacznij właśnie od niego, a następnie dobierz pozostałe elementy. Jeśli zależy Ci na klasyce, dobrze sprawdzi się łóżko z mocną drewnianą ramą, jeśli z kolei wolisz styl nowoczesny wybierz takie z fantazyjnym obiciem. Zwróć także uwagę na konstrukcję łóżka – upewnij się, że rama jest mocna, wykonana ze sprężystych drewnianych belek. Taka budowa zapewni nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, lecz także dobre ułożenie materaca, co z kolei pozytywnie wpłynie na jego żywotność, a w efekcie jakość snu. Aby dopełnić całości, zdecyduj się na pościel pasującą kolorystycznie do ścian lub zasłon, a na dzień przykryj ją narzutą i dekoracyjnymi poduszkami. Klimatu dodadzą również rozwieszone nad łóżkiem lampiony lub piękny obraz – sama zdecyduj, w jakim otoczeniu będziesz czuła się najlepiej.

Materac, który sprosta Twoim oczekiwaniom

Skoro już o materacach mowa – niestety nie wszyscy pamiętają o tym, że to właśnie one stanowią najważniejszy element wyposażenia łóżka i sypialni. Materac ma bezpośredni kontakt z Twoim ciałem i decyduje o tym, czy rano Ty i Twój partner będziecie wstawać wyspani i zregenerowani. Warto, aby był wyposażony w miły w dotyku i zdejmowany pokrowiec, który można wyprać, aby utrzymać odpowiednią higienę. Nie bez znaczenia jest również jego wypełnienie – powinno stanowić idealne podparcie dla kręgosłupa. Warto także zainwestować w materac o zmiennej twardości – taką opcję oferują na przykład materace medyczne SleepMed od Hilding Anders. Możesz dopasować wkład do Twoich preferencji, które mają prawo się zmienić w trakcie użytkowania. Ponadto przy wyborze produktu zwróć uwagę na to, czy posiada on właściwości antyalergiczne – odpowiednie materiały, dobrą wentylację czy specjalne nacięcia, uniemożliwiające osadzanie się kurzu i rozwój mikroorganizmów.

Łóżko jest bez wątpienia najważniejszym elementem sypialni, dlatego warto zatroszczyć się o to, aby było wygodne i dopasowane do Twoich potrzeb – wówczas nie tylko sen, ale i relaks na nim będzie czystą przyjemnością.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ