Thursday, May 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Łóżko kontynentalne czy tapicerowane klasyczne? Poznaj dostępne opcje i dokonaj wyboru!

Łóżko kontynentalne czy tapicerowane klasyczne? Poznaj dostępne opcje i dokonaj wyboru!

Wybór tylko pozornie trudny

Łóżko kontynentalne

fot. Pexels / Pixabay

Na rynku jest wiele modeli łóżek, które różnią się między sobą wielkością, wysokością, wagą, a także stylistyką. Tak duża różnorodność powoduje, że wybór łóżka do swojej sypialni bywa naprawdę trudny. A zatem jaki model wybrać dla siebie? Czy łóżko kontynentalne zawsze jest dobrym wyborem? Przejrzyj poradnik i podejmij dobrą decyzję

 

W dzisiejszych czasach znalezienie idealnego łóżka ze swoich marzeń to nie lada wyzwanie. Musisz na początek ustalić swoje preferencje co do tego, jak duże łóżko potrzebujesz oraz jaki powinien być jego design. Następnie ustal swój budżet. Dopiero wtedy możesz wybrać swoje łóżko kontynentalne w Senpo lub jakikolwiek inny model dostępny w sprzedaży.

Czym różni się łóżko kontynentalne od klasycznego? To musisz wiedzieć!

Pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a klasycznym tapicerowanym jest kilka kluczowych różnic. Modele kontynentalne najczęściej są dość wysokie – nawet o kilkadziesiąt centymetrów wyższe w porównaniu do zwykłego łóżka. Dodatkowo wyróżniają się takimi udogodnieniami, jak:

 

● jednolita powierzchnia z każdej strony – dzięki temu można łatwo zmieniać sposób ich ustawienia w pomieszczeniu,
● pojemne schowki wysuwane lub otwierane ku górze,
● materace wbudowane w konstrukcję łóżka,
● możliwość zastosowania dodatkowego materaca nawierzchniowego.

 

Kontynentalne łóżko będzie lepszym wyborem od klasycznego tapicerowanego modelu przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy zyskać więcej przestrzeni do przechowywania np. pościeli. Warto też dodać, że modele kontynentalne są minimalistyczne, a więc wpisują się praktycznie w każdy styl aranżacji sypialni.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem łóżka kontynentalnego?

Zanim zdecydujesz się na łóżko kontynentalne, upewnij się, że możesz pozwolić sobie na taki wydatek. Sprawdzone modele kosztują średnio od kilku tysięcy złotych w górę. To jednak inwestycja na lata, a więc może lepiej zapłacić więcej i zyskać: komfort, bezproblemową eksploatację na długi czas i nienaganny design łóżka. Zanim zdecydujesz się na konkretny model łóżka, zwróć uwagę na:

 

● rodzaj zastosowanego materaca np. kieszeniowy, lateksowy, piankowy, sprężynowy czy nawet hybrydowy,
● wysokość łóżka,
● sposób otwierania pojemników,
● materiał wykonania,
● renoma producenta.

 

To szczególnie ważne, aby dobrze przeanalizować poszczególne parametry łóżka podczas zamawiania przez internet. Dzięki temu dopasujesz model, który w 100% spełni Twoje oczekiwania i będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji sypialni.

Z jakich materiałów najczęściej wykonywane są łóżka? Podsumowanie

Najpopularniejsze łóżka kontynentalne występują w różnych wersjach obicia. Te najczęściej spotykane to: welur, płótno, mikrofaza, plusz i żakard. Takie surowce są wytrzymałe, miękkie i jednocześnie odporne na zabrudzenia. Warto też dodać, że np. pokrycie z mikrofazy nie przyciąga kurzu, a więc będzie dobrym wyborem dla alergików. Nie czekaj – jeśli lubisz spać na podwyższeniu i chcesz mieć większą wolność w aranżacji sypialni, wtedy stawiaj na polecane łóżka kontynentalne.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ