Tuesday, April 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Łóżka sypialniane – jakie wymiary będą najlepsze?

Łóżka sypialniane – jakie wymiary będą najlepsze?

Czy zdajecie sobie sprawę, że przesypiamy 1/3 życia? Dlatego tak ważne jest, na czym

Łóżko

fot. materiały Partnera

Odpowiedni dobór łóżka do sypialni przekłada się na komfort wypoczynku każdego dnia. Wiele czynników wpływa na ostateczną wygodę użytkowania. Jednym z nich jest właściwy rozmiar łóżka do spania codziennego, dopasowany względem potrzeb oraz danego pomieszczenia. Jak więc wybrać odpowiedni model? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek odnośnie idealnego wymiaru łóżka dla Twojej sypialni!

 

Wymiary łóżek do sypialni

Przyjrzymy się dostępnym modelom na rynku. Sklepy internetowe w swojej ofercie posiadają łóżka sypialniane o szerokości od 80 do 200 centymetrów. Przed dokonaniem konkretnego wyboru należy wziąć pod uwagę ilość osób korzystających z łóżka. W zależności od tego czy będzie ono przeznaczone dla jednej osoby czy też pary, określone wymiary sprawdzą się lepiej.

 

Dla dorastającego dziecka dobrym rozwiązaniem jest niewielkie łóżko 120×200, które oferuje sporą przestrzeń do spania, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca w pokoju młodzieżowym. Jeśli jednak szukasz łóżka do sypialni, lepszym wyborem okaże się model, który ma szerokość 160 cm i więcej.

 

Wybór konkretnego wymiaru łóżka sypialnianego zależy od dostępnej powierzchni w pomieszczeniu, zbyt wielkie łoże w niewielkiej sypialni może przytłoczyć wnętrze i zaburzyć jego proporcje. Natomiast łóżko 140×200 w ogromnej sypialni może stać się niezauważalnym akcentem na jej planie, a przy tym nie oferować komfortowej strefy do codziennego wypoczynku dla dwóch osób.

 

Jeśli do Twojej sypialni w nocy wędrują dzieci, łóżko sypialniane 180×200 cm może okazać się najlepszym rozwiązaniem – bez problemu wyśpią się na nim wszyscy domownicy.

łóżko tapicerowane

fot. materiały Partnera

Łóżko tapicerowane czy kontynentalne?

Wybór odpowiedniego łóżka nie kończy się na jego rozmiarze. Ważne są również takie cechy jak styl, rodzaj konstrukcji oraz dodatkowe funkcje.

 

Łóżko tapicerowane zagwarantuje Ci komfortowy sen każdej nocy. Miękkie wezgłowie nadaje sypialni ciekawego i przytulnego charakteru oraz dodatkowej wygody, na przykład podczas czytania książki tuż przed snem, czy oglądania telewizji. Łóżko 160×200 z pojemnikiem na pościel i tapicerowanym oparciem sprawdzi się w sypialni o każdym metrażu, uporządkuje wnętrze i stanie się jego główną ozdobą.

 

Inne w budowie i stylu jest łóżko kontynentalne – wyróżnia się bardziej masywną i złożoną konstrukcją. Jest zdecydowanie wyższe niż tapicerowane łóżko, powierzchnia spania znajduje się zazwyczaj w odległości 60-70 cm nad podłogą, co ułatwia codzienne wstawanie i kładzenie się, zwłaszcza osobom starszym czy kobietom w ciąży.

Ponadto łóżko kontynentalne składa się z kilku warstw, które przekładają się na podwyższony komfort użytkowania. Na samym dole znajduje się skrzynia wypełniona grubym materacem sprężynowym, na którym spoczywa materac główny, dopasowujący się do kształtu ciała i pozycji podczas snu. Wierzch łózka pokrywa materac nawierzchniowy – topper, który cechuje się wyjątkową miękkością, podwyższającą ergonomię wypoczynku.

fot. materiały Partnera

Łóżko sypialniane – warianty do wyboru

Jeśli zdecydujesz się na łóżko tapicerowane, to przed Tobą również wybór odpowiedniego materaca, bowiem zazwyczaj te dwa elementy sprzedawane są oddzielnie. Materac powinien być dostosowany głównie do wymiarów łóżka, ilości osób oraz ich masy ciała. Możesz wybierać spośród kilku twardości, które sklasyfikowane są względem określonej wagi użytkowników:

 

H1 ‒ do 60 kg,

• H2 ‒ od 60 do 80 kg,

• H3 ‒ od 80 do 100 kg,

• H4 ‒ powyżej 100 kg.

 

Każdy symbol określa różną twardość materaca, od miękkich, przez średnie, aż po twarde. Dla szczupłej osoby dobrze sprawdzi się materac miękki, natomiast dla kogoś ze zwiększoną masą ciała lepszym wyborem może okazać się materac średnio twardy bądź twardy.

łóżko kontynentalne blanco

fot. materiały Partnera

Sposób, jakość wykonania oraz odpowiedni rozmiar łóżka do sypialni, przekłada się na dobre wysypianie każdej nocy, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego modelu, który spełni nasze wymagania pod względem stylu, wymiarów oraz osobistych preferencji. Poszukiwania warto zacząć od odpowiedniego sklepu internetowego, taki właśnie jest Mirjan24. W swojej ofercie posiada nowoczesne łóżka do sypialni w każdym rozmiarze, stylu i kolorystyce, dobranych pod aktualne trendy i gusta klientów, w rewelacyjnej cenie i zawsze darmowej dostawie.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ