Friday, July 12, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Łóżka dla rodzeństwa ‒ dowiedz się, jakie masz opcje wyboru!

Łóżka dla rodzeństwa ‒ dowiedz się, jakie masz opcje wyboru!

Do spania, do dobrej zabawy

Łóżko dla dzieci

fot. Ivan Samkov / Pexels

Wybieranie łóżek dla rodzeństwa wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak przestrzeń w pokoju, preferencje dzieci, styl życia rodziny itp. Jeśli dysponujesz wystarczająco dużym metrażem w dziecięcej sypialni, spokojnie możesz postawić na dwa oddzielne łóżeczka, na przykład sosnowe od renomowanego producenta. Jednak w sytuacji, gdy powierzchnia pokoju rodzeństwa jest ograniczona, należy dobrze przemyśleć wybór mebli

 

Łóżka dla rodzeństwa ‒ te będą najlepsze!

Łóżka piętrowe są idealne jeśli przestrzeń w pokoju jest ograniczona. Łóżko piętrowe pozwala na wykorzystanie przestrzeni wertykalnej, pozostawiając więcej miejsca na zabawę i naukę. Dodatkowo dzieci będą się cieszyć z takiego mebla. Upewnij się tylko co do tego, czy mebel jest bezpiecznie zaprojektowany i solidnie wykonany!

 

Łóżka narożne są doskonałe, jeśli dzieci dzielą większy pokój. Te meble tworzą przytulny kąt sypialny dla dzieci, który może służyć też do odpoczynku w ciągu dnia.

 

Praktycznym pomysłem są łóżka z wbudowanymi szufladami. Pozwalają na przechowywanie zabawek, pościeli czy ubrań bez konieczności zakupu na przykład dodatkowej szafy, czy komody. Możesz też kupić dzieciom łóżko piętrowe z szufladami – wtedy będzie to rozwiązanie dwa w jednym!

 

Łóżka loft to łóżka podniesione dość wysoko, co pozwala poniżej wstawić biurko, regał lub inny mebel, czy urządzić pod łóżkiem kącik do zabawy. W sypialni rodzeństwa możesz pokusić się o postawienie jednego lub dwóch takich łóżek – dwa łóżka typu loft to dwa razy zaoszczędzone miejsce!

 

Łóżka pojedyncze pozwalają na indywidualny wybór pościeli i dekoracji dla każdego z dzieci. Dają młodym ludziom więcej prywatności, a także rodzicom swobodę wyboru dla każdej z pociech mebla o właściwych wymiarach, szerokości i rodzaju materaca.

 

Łóżka z wbudowanym biurkiem są doskonałe dla starszych dzieci, które potrzebują przestrzeni do nauki lub odrabiania pracy domowej.

 

Łóżka z dodatkowym łóżkiem wysuwanym (trundle) są praktyczne, gdy pojawiają się goście. Dodatkowe posłanie jest ruchome, wyciąga się je i chowa wedle potrzeb.

 

Łóżka na antresoli są podobne do łóżek piętrowych, ale z dodatkową przestrzenią pod łóżkiem, która może być wykorzystana jako kącik do zabawy, miejsce na biurko, komodę, czy małą szafę lub regał.

 

Łóżka rozkładane pozwalają na elastyczne korzystanie z przestrzeni. W ciągu dnia mogą być składane, uwalniając przestrzeń do zabawy. Minusem jest to, że dzieci śpiące na jednym posłaniu mogą mieć zbyt mało prywatności.

 

Podczas wyboru łóżek dla rodzeństwa ważne jest również uwzględnienie bezpieczeństwa, jakości wykonania oraz indywidualnych potrzeb i upodobań każdego dziecka.

Łóżka dwuosobowe do pokoju rodzeństwa ‒ na to jeszcze zwróć uwagę!

Wybierając łóżka, zwróć uwagę na styl pokoju i preferencje dzieci. Łóżka w kolorach i stylach, które odpowiadają gustom rodzeństwa, mogą pomóc w stworzeniu przyjaznej atmosfery. Dzieci będą się czuły jak u siebie. A przecież ich sypialnia ma być ich królestwem!

Każde dziecko powinno czuć się dobrze we wspólnym pokoju, ale w kwestii łóżka jest oczywiście niezwykle ważne, aby meble były wygodne i bezpieczne. Przy zakupie zwracaj uwagę na takie kwestie jak:

 

• czy kanty i krawędzie ramy są wyoblone, zapobiegając kontuzjom przy uderzeniu;

• czy łóżka są wykończone nietoksycznymi materiałami (farby, kleje, bejce; itd.);

• czy materace sprzyjają zdrowemu wypoczynkowi dzieci, czy zapewniają dzieciom właściwe podparcie i korzystnie wpływają na ich postawę;

• czy projekt i konstrukcja mebla są ergonomiczne i solidne;

• czy barierki są mocne, a całe łóżko jest stabilne.

 

Przy wyborze łóżek dla rodzeństwa pamiętaj o bezpieczeństwie dzieci, jakości wykonania mebli oraz indywidualnych potrzebach każdego z dzieci. Ważne jest, aby łóżka były prawidłowo zaprojektowane z myślą o zdrowiu maluchów, trwałe i funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę na opinie o producencie łóżka dla dzieci. Renomowana firma, taka jak Stolarstwo Tomasz Wróbel, to zawsze najlepszy wybór!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ