Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Londyn – jak dotrzeć tam tanio?

Londyn – jak dotrzeć tam tanio?

Ponieważ nikt nie lubi przepłacać, warto wiedzieć, w jaki sposób dotrzeć tam jak najmniejszym kosztem, przy zachowaniu pełnej wygody.

fot. materiał prasowy

Londyn, czyli stolica Anglii oraz całej Wielkiej Brytanii, to popularny cel podróży Polaków. Choć większość udaje się tam w celu poszukiwania pracy, to jednak sporo ludzi jedzie w celach turystycznych – aby zobaczyć i zwiedzić liczne zabytki, znajdujące w tej potężnej metropolii. Ponieważ nikt nie lubi przepłacać, warto wiedzieć, w jaki sposób dotrzeć tam jak najmniejszym kosztem, przy zachowaniu pełnej wygody.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Londyn – nieduży koszt podróży

Podróż autokarem z Polski to konieczność spędzenia w nim co najmniej kilkunastu godzin, co jest mało zachęcającą perspektywą. Podobnie czas pochłania podróż samochodem, dlatego też najszybszy, a zarazem najtańszy sposób dotarcia na miejsce to lot samolotem. W ofertach wielu linii lotniczych znajdują się tanie loty do Londynu, a ceny zaczynają od zaledwie kilkudziesięciu złotych. Ponieważ przewoźnicy operują ze wszystkich większych miast Polski, każdy może kupić bilety lotnicze na rejs odbywający się z najbliżej położonego lotniska, co również pozwoli na oszczędność czasu. A z kim lecieć najlepiej? Tutaj warto polecić tanie linie lotnicze. Co prawda na pokładzie nie ma darmowego poczęstunku ani też podziału na klasy, jednak zważywszy na fakt, że podróż zajmuje ok. 2 godzin, nie odczuje się z tego powodu żadnego dyskomfortu.

Londyn na weekend

Dobrze także zapoznać się z propozycjami portali, które oferują weekendowe wypady, czyli tzw. City Break. To pakiet, na który składają się bilety lotnicze oraz wykupione miejsce w hotelu na czas pobytu. Choć koszt nie jest duży, nie oznacza to kiepskich moteli – znajdujące się w takich ofertach hotele mają najczęściej standard trzygwiazdkowy. W ten sposób można na przykład spędzić 3 dni w Londynie za niecałe 700 złotych, nie martwiąc się o przelot tam i z powrotem, a także miejsce zakwaterowania. Oczywiście tanie loty do Londynu dostępne są przez cały rok, można więc dopasować termin wycieczki do swojego kalendarza pracy i zajęć. A czy warto odwiedzić to miasto? Jak najbardziej. Lista miejsc wartych odwiedzenia jest bardzo długa. Zaczynając od British Muzeum, na Big Benie kończąc, Londyn oferuje turystom także dziesiątki imprez rozrywkowych i innych atrakcji.

Gdzie kupić bilety do Londynu?

Bilety na podróż można nabyć na stronach przewoźników, oferujących tanie loty do Londynu. Jednak wspomniane pakiety to już domena specjalistycznych serwisów, takich jak np. Fru. Warto go odwiedzić, aby poznać najbardziej atrakcyjne oferty oraz promocje, otwierające drogę do stolicy Wielkiej Brytanii za niewielkie pieniądze. Czy to city break, czy wycieczka indywidualna, czy wyjazd do pracy – nie ma najmniejszego sensu przepłacanie za bilety w dużych liniach lotniczych.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ