LiteraTURA opanuje Kraków!
12 lokalizacji i aż 12 dwa wydarzenia. W marcu literatura opanuje Kraków. Będą spotkania z autorami, wystawy książek, plakatów i wspólne czytanie. Swoje podwoje otworzą między innymi: Goethe-Institut Krakau, Teatr Barakah i Muzeum Sztuki Współczesnej, a także

12 lokalizacji i aż 12 dwa wydarzenia. W marcu literatura opanuje Kraków. Będą spotkania z autorami, wystawy książek, plakatów i wspólne czytanie. Swoje podwoje otworzą między innymi: Goethe-Institut Krakau, Teatr Barakah i Muzeum Sztuki Współczesnej, a także krakowskie biblioteki i centra kultury. Przed nami między innymi spotkanie z autorką Anną Kamieńską i grafikiem Markusem Farberem, wystawy najwybitniejszych niemieckich komiksów ostatnich lat, a także ciesząca się ogromną popularnością, wyjątkowa, bezpłatna wymiana książek. Wstęp na większość wydarzeń będzie wolny.
Wybrane wydarzenia:
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
Pierwsza zagraniczna wystawa w Galerii Re prezentująca prace wideo młodych artystów z Izraela: Bena Hagariego i Nadava Bin-Nuna. Wystawa otwarta do 12 kwietnia.
Międzynarodowe Centrum Kultury
Wystawa Galicyjski Thanatos: Cmentarze wojenne w Galicji Zachodniej z lat 1914-1918. Projekty galicyjskich nekropolii oraz ich współczesne i archiwalne fotografie. Wystawa otwarta do 8 marca.
Teatr BARAKAH
93. urodziny Króla Beatników. Promocja książki Johnson Joyce Jack Kerouac. Własnym głosem/Samotne zwycięstw. Impreza odbędzie się 12 marca o godzinie 20:00.
Nowohucka Biblioteka Publiczna
Wspólne czytanie fragmentów książki Matematyka ze sznurka i guzika autorstwa Kristin Dahl. Dzieci w wieku 4-7 lat i ich rodzice przekonają się, że liczenie i poznawanie geometrycznych kształtów nie jest trudne, a liczenie może dostarczyć wielu ciekawych doświadczeń i radości ze wspólnej zabawy. Wspólne czytanie odbędzie się 11 marca i rozpocznie o godzinie 16:30.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Festiwal Komiksu. Spotkania z fanami historii obrazkowych, scenarzystami, wydawcami i recenzentami. Wydarzenie z udziałem m.in. Stephena Collinsa autora Gigantycznej brody, która była złem oraz Dominika Szczęśniaka redaktora magazynu komiksowego Ziniol. Na Festiwal zapraszamy 14 marca w godzinach od 10:00-19:00 i 15 marca od 10:00-16:00.
Dom Kultury „Podgórze”
Spotkanie z autorkami Anną Kamieńską (2 marca o godzinie 18:00) i Barbarą Sęk (13 marca o godzinie 18:00) oraz wieczór KM Stowarzyszenia Pisarzy polskich z udziałem prof. Bogusława Żurakowskiego (27 marca o godzinie 18:00).
Goethe-Institut Krakau
Spotkanie z Sabriną Janesch wyróżnioną nagrodą Mary Cassens dla najlepszego niemieckojęzycznego debiutu literackiego. Spotkanie związane z prozatorskim debiutem autorki powieścią Katzenberge. Spotkanie odbędzie się 2 marca o godz. 18:30.
Wystawa książek i plakatów Graphic Novels. 60 najwybitniejszych, niemieckich komiksów i powieści graficznych ostatnich lat. Wystawa powstała na bazie kolekcji frankfurckich Targów Książki 2014. Książki i plakaty prezentowane będą od 4 marca do 30 kwietnia w godzinach otwarcia Goethe-Institut.
Spotkanie z artystą Birgit Weyhe, wielokrotnie nagradzaną autorką komiksów, przedstawicielką nurtu estetycznego „comic brut” (17 marca godz. 18:00) oraz Markusem Farberem autorem komiksu Reprodus połączone z warsztatami dla studentów grafiki (24 marca o godz. 18:00).
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego-ulica Powiśle 11
Wielka, bezpłatna wymiana książek-Drugie Życie Książki. Gratka dla miłośników literatury. Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Wszystkie w dobrym stanie. Ważne: osoby, które przyniosą tomy wydane przed 1995 rokiem będą mogły wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Natomiast osoby, które przyniosą nowe książki, czyli taki wydane po 1995 roku mogą wybierać zarówno spośród nowych jak i starych tomów. Wymiana książek rozpocznie się 29 marca o godzinie 15:00.
Więcej na www.miastoliteratury.pl