Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Listwy przypodłogowe – którą markę wybrać?

Listwy przypodłogowe – którą markę wybrać?

Czy pomyślałyście, jak bardzo takie wykończenie podłogi ułatwia sprzątanie?

Listwy przypodłogowe

fot. Freepik

Listwy przypodłogowe to elementy wykończeniowe, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także zabezpieczają krawędzie podłogi i ściany przed uszkodzeniem. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się listwy przypodłogowe wykonane z tworzyw sztucznych, ponieważ są trwałe, proste w montażu i dostępne w bogatej palecie wzorniczej. Co ważne, na rynku mamy wiele marek, które oferują tego typu produkty. Na których producentów warto postawić? Już podpowiadamy!

 

Listwy przypodłogowe od polskich marek!

Na polskim rynku znajdziemy kilku naprawdę cenionych producentów, oferujących wysokiej jakości dekoracje ścienne w tym sztukaterię i listwy przypodłogowe wykonane z tworzyw sztucznych. Firmy te w żaden sposób nie odbiegają pod względem jakości, funkcjonalności i różnorodności oferowanych przez siebie produktów od zagranicznych producentów. Do jednych z najbardziej popularnych polskich firm, produkujących wysokiej klasy listwy przypodłogowe zaliczyć można takie marki, jak:

 

• Krome – polski producent oferujący stylowe i nowoczesne listwy przypodłogowe wykonane z polistyrenu i MDF.
Mardom Decor – firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji sztukaterii i listew przypodłogowych, dysponująca bogatym i zróżnicowanym wzorniczo asortymentem.
• Creativa – kolejna polska marka oferująca wysokie jakości listwy przypodłogowe w szerokim zakresie stylistycznym.

 

Wśród oferowanych przez powyższe marki produktów znajdują się ciekawe kolekcje o zróżnicowanym wzornictwie, co pozwala na pełne dopasowanie listew do każdego rodzaju aranżacji wnętrza. Ponadto są to listwy przypodłogowe proste w montażu – można je bez problemu zainstalować samodzielnie!

Zagraniczni producenci sztukaterii i listew przypodłogowych

Obok polskich producentów sztukaterii i listew przypodłogowych, na rynku znajduje się również szeroka oferta marek zagranicznych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują jednak te, które można zaliczyć do jednych z najbardziej innowacyjnych, ponieważ brały udział w kształtowaniu się współczesnego rynku sztukaterii, wprowadzając tworzywa sztuczne jako surowiec do produkcji tego typu wyrobów. Do takich marek zaliczyć należy przede wszystkim dwie belgijskie firmy:

 

Orac Decor – prawdziwy pionier na rynku sztukaterii, który ponad 40 lat temu zaczął produkcję sztukaterii z polistyrenu. Dzisiaj firma nadal zaliczana jest do liderów rynku, oferując różnego rodzaju sztukaterię i listwy przypodłogowe.
NMC – konkurencyjna belgijska firma, która również brała udział w rozwoju technologii produkcyjnej listew przypodłogowych i ściennych, w jej ofercie także znajdziemy bogaty wybór wysokiej listew o zróżnicowanej stylistyce.

 

Oczywiście nie są to wszyscy zagraniczni producenci listew przypodłogowych, jednak te marki cieszą się w Polsce dużym uznaniem, dlatego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich ofertę produktową.

Na jakie marki warto postawić?

Wybór konkretnej marki w przypadku współczesnych listew przypodłogowych, to tak naprawdę decyzja indywidualna i zależy przede wszystkim od wzornictwa danego produktu oraz tego, w jakim zakresie chcemy wykorzystać listwy przypodłogowe. Poszczególni producenci używają różnych rozwiązań, przykładowo niektórzy oferują listwy przypodłogowe elastyczne lub renowacyjne. Listwy różnią się również swoją szerokością i długością. Dlatego też warto po prostu przed zakupem zapoznać się z ofertą kilku producentów i wybrać takie listwy, które odpowiadają nam pod każdym względem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ