Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Liposukcja wodna? Wypróbuj Body Jet!

Liposukcja wodna? Wypróbuj Body Jet!

Najskuteczniejsza metoda walki z niechcianym tłuszczem

Liposukcja wodna? Wypróbuj Body Jet!

Wybierz najskuteczniejszą z dostępnych na rynku liposukcję / fot. materiały prasowe

Liposukcja to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w chirurgii estetycznej. Trudno się temu dziwić, ponieważ trudności z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej mają nie tylko osoby prowadzące spokojny tryb życia, lecz także te, które regularnie korzystają z aktywności fizycznych i przestrzegają zasad zdrowego odżywiania. Wyróżnia się wiele technik odsysania tłuszczu, jednak za jedną z najbardziej efektywnych specjaliści uważają liposukcję wodną Body Jet

 

Zapytaliśmy ekspertów z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Krakowie i Katowicach o wyjątkowość działania liposukcji wodnej. Jak udało nam się dowiedzieć, to stosunkowo nowa technika liposukcji, ponieważ pierwszy raz została wypróbowana dopiero w 2006 r. Polega na innowacyjnym wykorzystaniu roztworu wodnego WAL (ang. Water-Jet Assisted Liposuction), który ,,wypłukuje” nagromadzone komórki tłuszczowe z organizmu, nie uszkadzając przy tym pozostałych tkanek ani naczyń krwionośnych. Roztwór wody jest wprowadzany równomiernie pod skórę za pomocą wyspecjalizowanych kaniuli oraz urządzenia Body Jet w miejsce największego skupiska komórek tłuszczowych, gdzie następuje ich rozbijanie. Następnie tłuszcz jest odsysany wraz z roztworem wody z organizmu. Liposukcja wodna szczególnie polecana jest osobom, które borykają się z tzw. otyłością miejscową, szczególnie w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej odkładającej się w okolicach brzucha, bioder, ud, kolan, ramion i talii. Ponadto, liposukcja wodna Body Jet pozwala na ponowne wykorzystanie odessanego tłuszczu jako naturalnego wypełniacza w zabiegach transplantacji, służących modelowaniu innych obszarów ciała oraz wyrównaniu proporcji, np. do powiększenia piersi czy korekty konturu twarzy.

 

Efekty liposukcji wodnej Body Jet i bezpieczeństwo zabiegu

Liposukcję wodną wykonywaną za pośrednictwem urządzenia Body Jet uważa się za jedną z bezpieczniejszych technik odsysania tłuszczu, co jest potwierdzone certyfikatem FDA wydanym przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.  

 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a dodatkowo urządzenie Body Jet aplikuje do organizmu nie tylko roztwór wody, lecz także leki przeciwbólowe, dzięki czemu dyskomfort jest niemal nieodczuwalny. Pacjent po zabiegu nie wymaga hospitalizacji, a czas rekonwalescencji jest znacznie skrócony.

 

Efekty liposukcji wodnej Body Jet są widoczne niemal natychmiast, jednakże satysfakcjonujące rezultaty osiąga się w ciągu kolejnych miesięcy. Skutki zabiegu są trwałe – nadmierna ilość  komórek tłuszczowych jest na zawsze usuwana z organizmu, a miejsca pozabiegowe nie gromadzą na nowo tłuszczu. Sylwetka jest wymodelowana, następuje zmniejszenie obwodu ciała oraz redukcja miejscowej otyłości, a także istnieje możliwość transplantacji odessanego tłuszczu w inne miejsca ciała.

 

Należy nadmienić, że liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jedynie sposobem wymodelowanie sylwetki. Najlepsze efekty osiąga się przy jednoczesnym stosowaniu diety oraz ćwiczeń fizycznych.

 

Mimo że liposukcja wodna urządzeniem Body Jet jest stosunkowo bezpieczną metodą odsysania tłuszczu, to, jeżeli pacjent nie zastosuje się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg, istnieje możliwość wystąpienia powikłań. Nie można poddać się zabiegowi, jednocześnie ignorując przeciwwskazania w postaci między innymi cukrzycy, chorób serca, stanów zapalnych czy zaburzeń krzepnięcia krwi.

 

Zabieg liposukcji wodnej Body Jet jest wykonywany w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED w Krakowie oraz Katowicach.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Moniśke 22 stycznia, 2019

  Na początku zastanawiałam sie nad tradycyjnym zabiegiem liposukcji, jednak potem zdecydowałam się na lipoukcję body jet z uwagi na to,ze zabieg jest o wiele bezpieczniejszy i niesie ze sobą mniej powikłań ( praktycznie żadnych w porównaniu do tradycyjnego zabiegu)
  Wykonywałam go w tej klinice w Katowicach:
  https://klinikamagnuccy.pl/medycyna-estetyczna/

  No i mogę tutaj powiedzieć ze jestem zadowolona:
  efekt naturalny
  udało mi się pozbyc zbędnych kilogramów o wiele szybciej
  I dało to o wiele lepsze efekty niż ćwiczenia które wykonywałam wczesniej sama.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ