Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Poznaj nowoczesną metodę modelowania sylwetki

Poznaj nowoczesną metodę modelowania sylwetki

Nie musisz udawać, że waga łazienkowa gdzieś się zapodziała, a stan jej czytnika nie napawa cię dreszczem przerażenia? Jest na to sposób na zbędny tłuszczyk.

Nie musisz udawać, że waga łazienkowa gdzieś się zapodziała, a stan jej czytnika nie napawa cię dreszczem przerażenia? Od dłuższego czasu, jednak, mimo stosowanych diet i ćwiczeń, zlokalizowane gdzieniegdzie wałeczki tłuszczu, skutecznie niszczą dobre samopoczucie? Jest na to sposób – pomyśl o nowoczesnej liposukcji laserowej.

liposukcja

Laser AccuSculpt™ kontra tłuszcz

Najnowsza metoda liposukcji (lipolizy laserowej) nie byłaby możliwa bez zastosowania lasera Nd:YAG, zamontowanego w AccuSculpt™, z certyfikatem CE i FDA. Odsysanie tłuszczu za jego pomocą jest niezwykle skuteczne i przy tym nieinwazyjne, dzięki niespotykanej długości fali, na jakiej pracuje. To 1444 nm, co zapewnia aż trzy razy większą efektywność w rozbijaniu komórek tłuszczowych, w porównaniu do wcześniej stosowanej metody z wykorzystaniem laserów Nd:YAG.

Musimy pamiętać, że tego typu liposukcja nie zawsze się sprawdzi, na pewno nie wtedy, gdy konieczna jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej. Lipoliza wykonana laserem AccuSculpt™ przynosi oczekiwane efekty na dość ograniczonej powierzchni ciała, dlatego polecana jest osobom, które są dość szczupłe. Można powiedzieć, że w tym przypadku laser może się okazać bardzo precyzyjnym „dłutem”, które wyrzeźbi sylwetkę.
Kiedy zdecydować się na liposukcję laserową?

Wskazań do wykonania liposukcji laserowej może być wiele. Są to przede wszystkim – korekta kształtu różnych partii ciała, w tym twarzy oraz modelowanie sylwetki.
Liposukcja tego rodzaju polecana jest m.in. przy kształtowaniu policzków, obszaru wokół ust i oczu, bruzdy nosowo-wargowej, a także szyi. Sprawdzi się też jako skuteczna metoda likwidacji rozstępów, ujędrniania i wygładzania skóry (również po zabiegu liposukcji klasycznej).

To także nie wszystkie możliwości lasera AccuSculpt™, który jest w stanie znacznie poprawić wygląd bioder, brzucha i nóg, poprzez likwidację poduszek tłuszczu.
Laser – jak widać – jest skuteczną bronią nie tylko w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale także z innymi niedoskonałościami estetycznymi. Wiele osób zmaga się z niezbyt sympatycznymi efektami różnych procesów fizjologicznych, np. związanych z dużą redukcją wagi.

Efektem szybkiego schudnięcia albo ciąży są szpecące rozstępy i luźna skóra. Terapia laserowa prowadzi do jej obkurczenia i tym samym zwiększenia napięcia oraz ujędrnienia. Ma to duże znaczenie przy zabiegach mających na celu wymodelowanie twarzy i szyi. Odsysanie tłuszczu może też więc dać oczekiwany przez wiele pacjentek efekt liftingujący.

Podkreślmy w tym miejscu, że metoda lipolizy z wykorzystaniem lasera AccuSculpt™ sprawdza się szczególnie właśnie przy wykonywaniu zabiegów w obrębie twarzy. Co więcej – efekty (widoczne już po jednej sesji) są stałe. I to być może największa zaleta nowej metody liposukcji – laser redukuje liczbę komórek tłuszczowych, zatem, nawet jeśli w przyszłości pacjent przytyje, tłuszcz ulokuje się w innych, niż poddane zabiegowi, miejscach.

liposukcja (2)

Jak wygląda zabieg?

Nie musimy się obawiać. Tajemnica sukcesu nowej metody liposukcji to łagodność, skuteczność i szybkość. Zabieg trwa średnio od jednej do dwóch godzin, jest też bezbolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Pod powierzchnię skóry wprowadzany jest światłowód o średnicy 0,6 mm. Zazwyczaj umieszczany jest wewnątrz kaniuli o długości do 20 cm i średnicy 1,1 mm. Pozwala to na precyzyjną pracę światłowodu, a co za tym idzie, stwarza warunki do uzyskania bardzo satysfakcjonujących dla pacjenta efektów.

Co dzieje się z tłuszczem? Jest odsysany za pomocą strzykawki albo pozostawiony do wchłonięcia. Po zabiegu pacjent powinien przez kilka dni nosić opatrunek uciskowy, a już po ok. dwóch tygodniach, a nawet wcześniej, zobaczy pełne efekty liposukcji.

Bardzo dobre rezultaty, mała inwazyjność, nieskomplikowana i dzięki temu szybka procedura, minimalne ryzyko wystąpienia powikłań i krótki czas rekonwalescencji – tak możemy podsumować główne zalety nowoczesnej lipolizy laserowej. Jedyna wada tej metody, to dość ograniczone „pole działania”. Z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej nadal musimy sobie radzić za pomocą liposukcji tradycyjnej.

Oceń artykuł
4 komentarze
 • magdziorka 28 marca, 2017

  Moje samopoczucie tez po zabiegu jest o wiele lepsze, zabieg miałam na udach a potem brzuchu, też w stolicy ale na Złotej w Elite 🙂 Efekt super, jestem mega zadowolona. Po zabiegu musiałam nosić tylko bieliznę uciskową. A wy dziewczynki tez stosujecie takie zabiegi?? Probowalyscie?? naprawde nie ma sie czego bac 🙂

 • Basia 4 kwietnia, 2017

  Ja mogę polecić zabieg sculspure na redukcje tkanki tłuszczowej. zabieg wykonywałam w klinice angel factory. Teraz czekam na efekty. Zabieg bolesny ale moim zdaniem warto skoro rezultaty mają być zachwycające

 • ewelina893 1 lutego, 2018

  Dla mnie nowoczesną metodą był zabieg przy użyciu Vela Shape III. Nawet nie wiedziałam, że daje to takie świetne efekty. Moje ciało wygląda teraz znacznie lepiej i jest pięknie wymodelowane. Nie potrzebuję niczego więcej. Jest naprawdę dobrze. Polecam to rozwiązanie, szczególnie w klinice SCM estetic w Krakowie.

 • Liposuckcja 5 grudnia, 2020

  Fajny artykuł. Liposukcja przez ostatnie lata zyskała na popularności. Chyba jedyny skuteczny sposób na pozbycie się tłuszczu z wybranego miejsca np brzucha.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ