Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Chirurgia plastyczna  / Liposukcja ‒ aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę na lato

Liposukcja ‒ aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę na lato

Coraz popularniejszy sposób rzeźbienia figury

LIPOSUKCJA

fot. Shutterstock

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego też wiele osób zaczyna odczuwać presję związaną z osiągnięciem idealnego ciała przed wyjazdem na basen lub plażę. Jeśli chodzi o utratę wagi i/lub budowanie mięśni, dieta i ćwiczenia fizyczne są zawsze najlepszym początkiem, ale jeśli zmagasz się z kilkoma upartymi obszarami, które wydają się powstrzymywać Twoją pewność siebie, liposukcja może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę na wakacje

 

Wszystkie obszary, które dla wielu osób mogą być źródłem braku pewności siebie w miesiącach letnich, takie jak podbródek, uda, ramiona, brzuch, boki, talia, biodra, plecy i pośladki, można poddać zabiegowi liposukcji. Podczas konsultacji chirurdzy poświęcą czas, aby zrozumieć Twoje obawy i ustalić plan, który najlepiej spełni Twoje cele związane z letnim wyglądem ciała.

Oczywiście im wcześniej zdecydujesz się na modelowanie sylwetki, tym lepiej, ale ponieważ metoda liposukcji jest małoinwazyjna, zaplanowanie zabiegu na późną wiosnę, wczesne lato lub nawet połowę lata nie jest zbyt późne – ponieważ rezultatami będzie można się cieszyć już po kilku tygodniach.

 

W Centrum Liposukcji nieustannie pracuje nad tym, aby pozostawać w zgodzie z najnowszymi osiągnięciami technologii liposukcji i z przyjemnością oferuje liposukcję Vaser naszym pacjentom. Ta technologia rzeźbienia ciała wspomagana ultradźwiękami jest bezpieczną i skuteczną technologią rzeźbienia sylwetki zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dzięki Vaser można podkreślić naturalne, piękne rysy ciała i uzyskać gładsze, bardziej zwarte kontury.

Liposukcja Vaser to rewolucyjna, opatentowana technologia usuwania niechcianego, uporczywego tłuszczu. Dzięki wykorzystaniu energii ultradźwiękowej w liposukcji Vaser Lipo do rozbijania zbitych, twardych złogów tłuszczu bez uszkadzania okolicznych narządów i tkanek, przy minimalnym bólu i dyskomforcie, jednocześnie uzyskując krzywizny i kontury ciała.

Dlaczego nie mogę pozbyć się uporczywych złogów tłuszczu?

Tłuszcz, czyli tkanka tłuszczowa, występuje naturalnie w naszym organizmie i odgrywa ważną rolę w jego zdrowym funkcjonowaniu. Nie wszystkie tkanki tłuszczowe są jednak takie same i ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre tłuszcze są niezbędne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka głównych rodzajów tkanki tłuszczowej: biała, brązowa trzewna i podskórna. Brązowe komórki tłuszczowe były przez długi czas uważane za bezużyteczny rodzaj tłuszczu, ale nowe badania pokazują, że brązowy tłuszcz występuje w większym odsetku u osób szczupłych i dzieci niż u otyłych dorosłych. Możliwe jest aktywowanie brunatnej tkanki tłuszczowej do spalania kalorii! Z drugiej strony, tłuszcz podskórny to ten, który gromadzi się wokół brzucha i tworzy tłuszcz brzuszny.

 

Podczas diety spalany jest głównie tłuszcz biały, ale jeśli dodasz do tego ćwiczenia, możesz również spalić tłuszcz trzewny. Mimo to organizm ma tendencję do równomiernego redukowania tłuszczu w całym ciele, co wyjaśnia, dlaczego tak trudno jest osiągnąć punktową redukcję poprzez samą dietę i ćwiczenia. W wielu przypadkach prawie niemożliwe jest wyszczuplenie i wyrzeźbienie pewnych obszarów ciała bez dodatkowej pomocy.

Liposukcja Vaser w porównaniu z tradycyjną liposukcją

Różnica między liposukcją Vaser a innymi tradycyjnymi zabiegami liposukcji wykracza daleko poza zwykłe osiągnięcia techniczne. Wykazano, że specjalistyczne kaniule ultradźwiękowe systemu Vaser zapewniają bezpieczniejsze, bardziej efektywne usuwanie tłuszczu z pięknymi rezultatami.

 

Tradycyjne zabiegi liposukcji tracą na popularności ze względu na szereg wad. Po pierwsze, tradycyjne zabiegi liposukcji nie wykorzystują technik tumescencyjnych. Techniki tumescencyjne polegają na zastosowaniu znieczulenia miejscowego, które jest bardziej pożądane niż znieczulenie ogólne ze względu na lepsze właściwości bezpieczeństwa i większą skuteczność. W technice tumescent wykorzystuje się płyn tumescent, który jest specjalistyczną mieszanką środków znieczulających, takich jak lidokaina i noradrenalina, które minimalizują utratę krwi i zmiękczają tkankę tłuszczową, ułatwiając jej usunięcie. Ponadto dzięki tej metodzie pacjenci są przytomni, wygodnie wypoczęci i mogą się porozumiewać.

Obszary ciała poddawane zabiegom liposukcji Vaser

Liposukcja Vaser może być stosowana na prawie każdej części ciała, w tym na brzuchu, pośladkach, podbrzuszu, udach, ramionach, biodrach, podbródku, plecach, kolanach i klatce piersiowej.

Sesja zabiegowa jest całkowicie dostosowana do osobistych celów i budowy anatomicznej pacjenta i obejmuje jeden obszar zabiegowy lub może obejmować wiele obszarów zabiegowych.

Jak działa liposukcja Vaser w celu usunięcia tłuszczu?

Liposelekcję Vaser Lipo stosuje się w połączeniu z liposukcją tumescencyjną. Najpierw obszar ciała, który ma zostać poddany zabiegowi, jest ostrzykiwany roztworem znieczulającym (roztwór tumescencyjny) w celu znieczulenia tego obszaru i rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Następnie wprowadza się urządzenie Vaser i przez małą sondę chirurg podaje fale ultradźwiękowe (energię dźwiękową o wysokiej częstotliwości). Fale o dużej mocy rozbijają tkankę tłuszczową w kontakcie z nią, a komórki tłuszczowe są wchłaniane przez roztwór tumescencyjny. Tłuszcz może być następnie szybko i łatwo odessany z ciała pacjenta.

 

Emitery ultradźwięków przymocowane do kaniuli Vaser dostarczają również precyzyjnych fal energii ultradźwiękowej, które pomagają w rozbijaniu komórek tłuszczowych. Dodatkowo, energia ultradźwiękowa powoduje miejscowe napinanie skóry w miarę jak sonda jest przesuwana przez podskórną warstwę tłuszczu. Zlokalizowane napinanie skóry skutkuje poprawą i wygładzeniem konturów ciała oraz zmniejsza widoczność nierównych lub wyboistych powierzchni.

Zabieg w Centrum Liposukcji

Aby poddać się zabiegowi, pacjenci muszą cieszyć się dobrym ogólnym stanem zdrowia i znajdować się w rozsądnym zakresie swojej idealnej wagi ciała (zazwyczaj w granicach 30% wagi docelowej dla swojego wzrostu).

Podkreślamy, że Vaser i inne oferowane przez nas zabiegi odsysania tłuszczu (10 rodzajów liposukcji) nie stanowią alternatywy dla wyboru zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i regularnych ćwiczeń fizycznych. Kandydaci do liposukcji muszą mieć realistyczne oczekiwania co do tego, co zabieg może osiągnąć.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu wymarzonego wyrzeźbionego ciała, jeśli walczysz o punktową redukcję uporczywych komórek tłuszczowych lub chcesz uzyskać wyraźną talię i brzuch, możesz być idealnym kandydatem do zabiegu liposukcji Vaser.

Warto wspomnieć, że o wszystkich zaleceniach przed liposukcją, jak będzie wyglądał zabieg w Twoim przypadku oraz wszelkie zalecenia pozabiegowe zostaną omówione w trakcie konsultacji przed zabiegiem. Zostaną także zlecone konieczne badania. Konsultacja wstępna przed liposukcją może odbyć się online np przez Skype lub inny komunikator.

Jak wygląda zabieg liposukcji Vaser?

Przed rozpoczęciem zabiegu jeden z naszych doświadczonych chirurgów zaznacza pożądany obszar zabiegowy. Następnie w miejsce poddawane zabiegowi wstrzykiwane jest znieczulenie, aby znieczulić okolicę i zapewnić, że pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu. Wykonywane jest niewielkie zakłucie 2 mm, przez które wprowadzana jest kaniula Vaser i przesuwana przez podskórną warstwę tłuszczu. W miarę jak kaniula jest przesuwana przez warstwę tłuszczu, do warstwy tłuszczu są jednocześnie wprowadzane impulsy energii ultradźwiękowej w celu rozbicia komórek tłuszczowych, co ułatwia ich usunięcie. W ten sposób skutecznie przyspiesza się etap usuwania tłuszczu, co zwiększa bezpieczeństwo.

Na koniec nakłucie jest zamykane, a obszar poddany zabiegowi owijany jest w ubranie uciskowe. W zależności od ilości usuwanego tłuszczu, zabieg może trwać zaledwie godzinę, ale też i 3-4 godziny.

Po zabiegu i efekty liposukcji Vaser

Dzięki nowoczesnym technikom tumescencyjnym stosowanym w liposukcji Vaser, pacjenci mogą wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu z niewielkim lub żadnym okresem przestoju. Wystarczy kilka dni odpoczynku i większość pacjentów może wrócić do lekkiej, codziennej aktywności. Tkanka tłuszczowa usunięta podczas tego zabiegu nie powróci, o ile nie nastąpi przyrost wagi w przyszłości. Wielu pacjentów jest zachęconych niesamowitymi rezultatami, aby przejąć jeszcze większą kontrolę nad swoim zdrowiem i skutecznie poprawić zdrowe nawyki.

Nowoczesna i małoinwazyjna liposukcja

Liposukcja Vaser Lipo to tylko jedna z wielu metod oferowanych naszym pacjentom. W Centrum Liposukcji w oferujemy również:

 

SAL – Suction Assisted Liposuction – liposukcja tradycyjna
PAL- Power Assisted Liposuction – liposukcja wibracyjna
LAL – Laser Assisted Liposuction – liposukcja laserowa
DUAL-LIPO połączenie PAL lub SAL z LAL
WAL Bodyjet – Water Assisted Liposuction – liposukcja wodna
NIL – Nutation Infrasonic Liposculpture – liposukcja nutacyjna, infradźwiękowa
UAL Vaser – Ultrasound Assisted Liposculpture – liposukcja wspomagana ultradźwiękami

Powrót do zdrowia po liposukcji: Uwagi na lato

Odzież uciskowa

W przypadku wszystkich obszarów poddanych liposukcji, przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy nosić odzież uciskową 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiemy, że nie możesz się doczekać, aby pokazać swoje nowe ciało na plaży, ale bikini i szorty kąpielowe będą musiały jeszcze trochę poczekać. Dlatego warto wcześniej zaplanować zabieg.

Pływanie

Nie zaleca się pływania zaraz po zabiegu liposukcji. Nacięcia powinny być całkowicie zagojone przed wejściem na basen lub do wody, więc wstrzymaj się przez kilka tygodni przed kąpielą w basenie – warto poczekać!

Ćwiczenia

W większości przypadków po liposukcji możesz powrócić do ćwiczeń o niewielkim natężeniu w ciągu kilku dni, ale ważne jest, abyś powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń przez co najmniej dwa tygodnie. Jeśli planujesz duże letnie wycieczki lub uprawianie sportów wodnych, musisz wstrzymać się z tymi aktywnościami do czasu zakończenia okresu rekonwalescencji po zabiegu.

Ekspozycja na słońce

Stosujemy najbardziej zaawansowane i małoinwazyjne metody liposukcji, więc ryzyko powstania blizn jest już zminimalizowane. Niemniej jednak wiadomo, że promienie UV powodują ciemnienie blizn, dlatego najlepiej jest unikać słońca do czasu całkowitego zagojenia się nacięć (nakłuć).

 

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ