Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Odsysanie tłuszczu z brzucha ‒ czy ten zabieg jest bezpieczny?

Odsysanie tłuszczu z brzucha ‒ czy ten zabieg jest bezpieczny?

Chcesz się pozbyć nadmiaru tłuszczu, który nie znika pomimo drakońskich diet i ćwiczeń fizycznych? Zastanów się nad liposukcją

liposukcja-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Liposukcja brzucha to obecnie jeden z najchętniej przeprowadzanych zabiegów chirurgii estetycznej, mających na celu pozbycie się zbędnych nagromadzeń tłuszczu w obrębie problematycznych miejsc ciała, do których z całą pewnością należy brzuch. Metoda ta jest tak popularna i lubiana, gdyż jest najbardziej skuteczną i bezpieczną, nie licząc oczywiście zdrowej diety oraz uprawiania sportu. Warto dowiedzieć się więcej o tym zabiegu- dlaczego jest tak popularny, na czym polega i jak wygląda, czy jest bezpieczny, gdzie można go wykonać, czy każdy może się go podjąć i wreszcie ile on kosztuje?

 

Tkanka tłuszczowa lubi odkładać się w nadmiarze pomiędzy skórą a błoną otaczającą mięśnie, gdyż nasz organizm traktuje to jako zabezpieczenie na wypadek głodu. Szczególnie chętnie robi to w okolicach brzucha i jest to miejsce, z którego wyjątkowo trudno się go pozbyć. Niema najmniejszych wątpliwości, że najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, a więc także pozbycie się nadmiernego tłuszczu jest- po pierwsze odpowiednia dawka ruchu poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów, po drugie utrzymywanie właściwej i zdrowej diety. Jednak istnieje pewna grupa ludzi, które pomimo diety i ćwiczeń nie mogą pozbyć się niechcianego tłuszczu z partii brzucha. To właśnie im poleca się zabieg liposukcji, pod warunkiem, że te osoby mają prawidłową masę ciała, ogólny stan zdrowia fizycznego a także psychicznego.

odsysanie2-miasto-kobiet

Zabiegi wyszczuplające – dr Szczyt

https://www.drszczyt.pl/

 

Dlaczego jest to zabieg tak chętnie stosowany?

Przede wszystkim właśnie dlatego, że jest to często jedyna skuteczna metoda na płaski i wymodelowany brzuch. Podczas liposukcji bowiem pozbywamy się nadmiernego tłuszczu, ale dodatkowo jest to także „rzeźbienie” w tkankach, dzięki któremu można zmniejszyć obwód talii oraz uzyskać efekt wysportowanej sylwetki.

Po drugie jest to metoda bardzo szybka- nie wymaga stosowania ścisłej diety oraz zamęczania się ćwiczeniami, jednak należy pamiętać, że aby utrzymać prawidłowy efekt zabiegu liposukcji, należy pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu oraz zdrowym odżywianiu. Odessanie tłuszczu z danej partii ciała sprawi bowiem, że tłuszcz już więcej nie pojawi się w tym miejscu, ale nieodpowiednia dieta i brak ruchu może sprawić, że tłuszcz odłoży się w miejscach obok, co wpłynie na niekorzystny wygląd i zniekształcenia.

Po trzecie, podczas zabiegu liposukcji można dodatkowo wykorzystać odessane i nieuszkodzone komórki tłuszczowe do przeszczepu w inne, pożądane miejsc, np. w celu powiększenia piersi lub wymodelowania pośladków.

Jak przebiega zabieg liposukcji brzucha?

Zabieg ten przebiega w kilku etapach. Rozpoczyna się od wstępnej konsultacji z lekarzem specjalistą oraz przeprowadzenia koniecznych badań. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu ustalany jest termin jego przeprowadzenia. Sam zabieg poprzedzony jest wyrysowaniem na ciele mapy miejsc, z obrębu którego usuwany będzie tłuszcz. Zabieg liposukcji brzucha wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i z wykorzystaniem techniki sedacji, która wpływa na ogólne uspokojenie pacjenta poprzez zmniejszenie aktywności jego układu nerwowego lub w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje kilka drobnych nacięć na skórze, poprzez które tkanka tłuszczowa zostaje dodatkowo nastrzyknięta roztworem znieczulającym. Następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu tłuszcz zostaje rozbity a jego nadmiar odessany. W trakcie jednego zabiegu można usunąć maksymalnie 4 litry tłuszczu.

Po skończonym zabiegu na pacjenta nakłada się specjalny kombinezon uciskowy, mający za zadanie zmniejszyć powstały obrzęk. Niezwykle istotna jest również opieka okołooperacyjna, dzięki której wspomagane są procesy gojenia a także indywidualne przestrzeganie przez pacjenta wszystkich wytycznych otrzymanych od lekarza prowadzącego.
Zabieg odsysania tłuszczu z brzucha wykonany może być także przy użyciu nowoczesnej sondy Vaser Lipo, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Dzięki tej metodzie zabieg jest mniej inwazyjny, co skraca czas rekonwalescencji. Sposób ten nie uszkadza odsysanych komórek tłuszczowych i pozwala na ich przeszczep w inne partie ciała, np. twarz, piersi, pośladki.

Czy jest to zabieg bezpieczny, gdzie można go wykonać i jaki to koszt?

Liposukcja jest bezpiecznym sposobem na pozbycie się zbędnego tłuszczu pod warunkiem, że zabieg wykonywany jest przez specjalistę chirurgii plastycznej w asyście wykwalifikowanego personelu medycznego, pacjent zostanie odpowiednio zakwalifikowany oraz zastosuje się sprawdzoną technologię przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa.
W Klinice Chirurgii Plastycznej Dr. Marka Szczyta z lokalizacją w Wilanowie oraz na obrzeżach Konstancina pracują najlepsi specjaliści chirurgii plastycznej, dysponując nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu zabieg liposukcji przebiega w sposób bezpieczny a efekty spełniają oczekiwania klientów. Koszt odessania tłuszczu z okolic brzucha wynosi od 10 000 do 12 000 PLN.

 

Materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
 • Ejli 6 lipca, 2020

  Zabieg jest bezpieczny, o ile wybierzemy się do dobrego lekarza medycyny estetycznej. Poza tym nie u każdej kobiety jest mozliwy do wykonania. To lekarz powinien zdecydować, czy mozemy sie na zabieg zdecydować czy jednak nie będzie to rozwiązanie dla nas…
  Sama się zdecydowałam chociaż długo się nad tym zastanawiałam. Miałam problem ze skórą brzucha po porodzie i nie pomagała tutaj dieta oraz ćwiczenia:
  https://www.raczkowska.pl/plastyka-brzucha/
  Zabieg wykonywałam u doktor Raczkowskiej w Krakowie.

 • Liposuckcja 5 grudnia, 2020

  Super, też polecam liposukcję brzucha, bo to jedyny skuteczny zabieg.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / liposukcja (2)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ