Saturday, July 20, 2024
Home / POLECAMY  / Linie papilarne – co oznaczają i jak je czytać?

Linie papilarne – co oznaczają i jak je czytać?

Ich znaczenie może cię zaskoczyć

linie papilarne

Co to linie papilarne i jak wyczytać z nich los/ zdj. Canva

 

Każdy wie, co to są linie papilarne, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mają one swoje nazwy i znaczenie. Zgodnie z chirologią z linii we wnętrzu dłoni możesz wyczytać przyszłość i charakter człowieka. Jakie są podstawowe linie papilarne na dłoniach? Co oznaczają i jak na ich podstawie odczytać przyszłość?

Czytanie z dłoni – linie papilarne, wzgórki i wklęsłości

 

Czytanie z dłoni, czyli chiromancja to z gr. dosłownie wróżenie z ręki. Ta starożytna sztuka czytania ludzkich losów z dłoni łączy w sobie chironomię i chorografię, czyli analizę osobowości człowieka na podstawie typu dłoni i charakterystyki linii papilarnych. Połączenie ich trzech stanowi chirologię, czyli naukę o dłoni.

 

Chirologia jest starożytną nauką, o której wzmianki były już w księgach Arystotelesa i króla Salomona. Już wtedy sądzono, że ręka jest mapą ciała i psychiki. W ręce znajdują się tysiące zakończeń nerwowych, które mają bezpośredni kontakt z mózgiem. To połączenie umożliwia stałą, dwukierunkową wymianę impulsów nerwowych. Dzięki temu linie i znaki na dłoniach mogą odzwierciedlać cechy osobowości oraz stan psychiczny i fizyczny człowieka.

 

 

Jak czytać z dłoni?

Chorografia to czytanie z linii dłoni oparte na ich szczegółowej analizie. Ważny jest kształt linii, ich dokładne umiejscowienie, ciągłość, wyrazistość, a także znaki występujące na dłoni. Dokonanie pełnego odczytu wymaga również obserwacji dłoni i interpretacji na podstawie jej kształtu, barwy czy długości palców. Największą wagę przykłada się do analizy wypukłości i wklęsłości znajdujących się na dłoni. Bada się ich wielkość, krągłość oraz sprawdza się na nich obecność i kształty linii papilarnych.

 

Może cię zainteresować:

Typ osobowości Pośrednik (INFP) – co to jest?

 

Jak wygląda czytanie z dłoni? Linie papilarne, ich kształt i wyrazistość powinny być oceniane całościowo wraz z analizą wzgórz, wklęsłości, znaków i figur. Profesjonalny chiromanta bada dłoń, uwzględniając jej układ całościowy i wzajemne relacje. Odczyty z dłoni związane są ściśle z wiedzą astrologiczną. Na dłoni znajduje się charakterystyczna mapa nieba, która obejmuje planety w znaczeniu astrologii.

 

Prawa dłoń określa obecne życie, przyszłość i osobowość, a lewa wrodzone cechy, przeszłość i potencjał. Takie znaczenie obowiązuje tylko u osób praworęcznych.

 

Do analizy wykorzystuje się obie dłonie. Zwykle prawa dłoń odpowiada za cechy charakteru i aktualne życie. Jest wyznacznikiem zdolności i pokazuje, jak osoba wykorzystuje swój potencjał i wskazuje przyszłe możliwości. Lewa dłoń reprezentuje to, co wrodzone i dziedziczne. Ukazuje predyspozycje, potencjał i zadanie, z jakim przyszliśmy na świat. Z lewej dłoni wyczytasz ukryte talenty, które mogą nie być jeszcze rozwinięte. Możesz również sprawdzić niektóre aspekty dotyczące przeszłości. Taki układ i znaczenie obowiązują u osób, u których dominująca jest prawa dłoń. Osoby leworęczne dokonują odczytu na odwrót – znaczenie prawej (dominującej) dłoni przypisane jest do dłoni lewej, a znaczenie lewej do prawej.

 

 

czytanie z dłoni

Chirologia jest badaniem ręki, które ma na celu rozpoznanie natury osoby lub przyszłych wydarzeń/ zdj. Canva

 

Linie papilarne – znaczenie

Wyróżniamy 3 podstawowe linie papilarne na dłoni. Znaczenie każdej z nich ma kluczową rolę w analizie. Linia życia odzwierciedla zdrowie i witalność człowieka i ma świadczyć o jakości życia oraz jego przebiegu. Linia głowy decyduje o sposobie myślenia i możliwościach intelektualnych, a linia serca przedstawia temperament i mówi o zdrowiu serca.

 

Linią, która według niektórych chiromantów jest czwartą linią główną to linia przeznaczenia, inaczej zwana linią losu lub Saturna. Linia ta jest zwierciadłem przeznaczenia, pokazuje umiejętność realizacji celów i wskazuje odpowiednią życiową ścieżkę. Określa również sens podejmowanych działań, powodzenie lub jego brak. Prosta linia oznacza pracowitość i wytrwałość, falista niedojrzałość, a łańcuszkowa nieporadność. Rozwidlony początek linii, wskazuje  na niepraktyczne działanie i podejmowanie nierealnych projektów, gdy jest nieregularnego kształtu, lub jest przerywana to życie niosące wiele niespodzianek.

 

Poza liniami głównymi są również inne, które dostarczają dodatkowych informacji. Czego dotyczą pozostałe linie papilarne na dłoni? Znaczenie może dotyczyć kariery, talentów, zdrowia, czy miłości.

 

 

 

 

Linie papilarne na dłoniach – znaczenie dodatkowych linii

Linia Słońca zwana linią szczęścia może pojawić się nawet w drugiej połowie życia. Jest oznaką szczęścia i pomyślności. Zwiastuje poprawę losu i osiąganie życiowych sukcesów. Duży sukces jest ci pisany, zwłaszcza gdy masz tę linię wyraźnie zarysowaną. Z kolei, gdy jest ona nierówna i kręta może to oznaczać niezrealizowanie celów z uwagi na brak wytrwałości i cierpliwości. Dodatkowo gałązki odbiegające od linii szczęścia w dół, wskazują na niepowodzenie.

 

Linia Merkurego, czyli linia intuicji przedstawia, w jaki sposób odbierasz otaczający nas świat. Jeśli jest wyraźnie zarysowana, oznacza to duże poczucie humoru i ciekawość świata. Delikatna linia wskazuje na subtelność i błyskotliwy intelekt. Falista linia Merkurego to potrzeba ciągłej zabawy, a prosta spryt i zręczność. Długa linia wskazuje na zaradność i dociekliwość osoby, a brak występowania tej linii oznacza osobę pozbawioną taktu, dystansu i poczucia humoru.

 

Linia Wenus zwana pasem Wenery występuje tylko u osób zmysłowych, dla których seks jest znaczną życiową wartością. Charakteryzuje również osoby twórcze i wrażliwe, które mogą mieć skłonność do rozwoju chorób nerwowych.

 

Linia małżeństwa (partnerstwa) świadczy o liczbie możliwych małżeństw lub ważnych związków partnerskich. Długie i mocno zarysowane linie to możliwość spotkania kogoś, kto może zostać partnerem na całe życie. Krótkie linie mogą wskazywać osobę mającą trudności z utrzymaniem partnerstwa.

 

Bransolety – rascety to linie pojawiające się w okolicy nadgarstka. Odpowiadają za energię i witalność. Niektórzy twierdzą, że liczba rascet mówi o długości życia. Trzy linie wskazują na zadowolenie z życia i dobre zdrowie. Przerywane rascety to oznaka ciągłych nieszczęśliwych wypadków losowych i skłonność do depresji. Z kolei struktura łańcuszkowa rascet wskazuje na mozolne życie, w którym wszystko przychodzi z trudem tylko jako wynik ciężkiej pracy.

 

Przeczytaj też:

Chiński zodiak – jakie są znaki? Co mogą o tobie mówić?

 

Linia życia na dłoni – rozdwojona, krótka

linia życia na dłoni

Linia życia na ręce wbrew pozorom nie oznacza długości życia, a jego jakość/ zdj. Canva

 

Linia życia na dłoni znajduje się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Zaczyna się na skraju dłoni u podnóża Jowisza (wypukłość pod palcem wskazującym) i biegnie łukiem, okrążając część kciuka (wzgórze Wenus). Linia życia zwykle jest łukowata. Taki kształt oznacza, że jesteś osobą odpowiedzialną, a życiowe decyzje podejmujesz starannie. Prosta linia życia mówi, że masz dokładnie sprecyzowany cel. Zwiastuje spełnienie i radość.

 

Kiedy linia jest wyraźna, długa i równa (bez przerw i nieregularności) to oznaka powodzenia, harmonii i dobrego zdrowia. Prawdopodobnie jesteś osobą o zrównoważonym charakterze i silnym temperamencie. Z kolei niewyraźna i krótka linia życia świadczy o wątłym zdrowiu. Identyczne znaczenie ma również linia o strukturze łańcuszkowej. Taki obraz linii sugeruje też nerwowe usposobienie i burzliwe życie. Słabo zarysowana linia to przejaw braku wytrzymałości, nudy i spokoju.

 

Falista linia życia występuje u osób niezdecydowanych, tchórzliwych i mających problem z podejmowaniem decyzji. Podwójną linię mają osoby o dużej odporności psychicznej mające szczęście w życiu. Rozdwojona linia życia mówi o słabym zdrowiu, wątłości i braku energii. Linia przerywana to oznaka poważnej choroby. Rozwidlony początek linii życia może wskazywać, że otrzymasz znaczącą pomoc i wsparcie rodziny.

 

Sprawdź koniecznie:

Sennik buty – co oznaczają buty we śnie?

 

Linie papilarne – linia głowy

llinia głowy

Kiedy linia głowy kończy się na wzgórzu Księżyca to oznaka marzycielstwa i braku stabilizacji/ zdj. Canva

 

Linia głowy na dłoni znajduje się w jej centrum. Jest położona równolegle pod linią serca i nad linią życia. Zaczyna się u podnóża wzgórza Jowisza i biegnie w kierunku wzgórza Marsa (środkowa część na skraju dłoni) i wzgórza Księżyca (dolna część na skraju dłoni, wypukłość po przekątnej od palca wskazującego).

 

Silną, podwójną linię głowy mają osoby praktyczne, które osiągają sukcesy w nauce i biznesie. Słabo zarysowana linia występue u osób obojętnych, które są niechętne, by zdobywać wiedzę. Mogą ją mieć również osoby krótkowzroczne, ponure, o słabej pamięci i problemach z koncentracją. Długa i prosta linia występuje u osób ambitnych, które potrafią rozwiązywać problemy, krótka u tych, którzy kierują się intuicją.

 

Linia głowy może być interpretowana w odniesieniu do innych linii. Kiedy linia głowy przebiega blisko linii życia to oznaka skrytości, gdy jest od niej daleko, oznacza silną niezależność, impulsywność i pochopne podejmowanie decyzji. Jej początek skrzyżowany linią życia wskazuje na konflikt wewnętrzny. Ciekawy odczyt ma linia serca i głowy. Ich bardzo bliskie położenie względem siebie oznacza dobrą pamięć emocjonalną i wyczulony intelekt. U niektórych osób linie te łączą się, tworząc linię Simian. Połączona linia głowy i serca (linia Simian) popularnie zwana małpią linią jest bardzo rzadko występująca linią, którą ma tylko około 1 na 30 osób. Wskazuje na duże bogactwo lub władzę oraz doskonałe dostrojenie emocjonalne. Cechy osób posiadających małpią linię to wysoka inteligencja, doskonała decyzyjność i zdolność rzeczowego myślenia, urok osobisty, porywczość, ambicja, skłonność do ryzyka.

Linia serca na dłoni

linia serca

Linia serca znajduje się nad linią głowy/ zdj. Canva

 

Linia serca biegnie poziomo w górnej części dłoni. Rozpoczyna się na wzgórzu Jowisza, a kończy na skraju dłoni u nasady małego palca. Otacza wzgórza Saturna, Słońca i Merkurego, które znajdują się kolejno pod palcami środkowym, serdecznym i małym.

 

Linia serca na dłoni, która jest wyraźna i głęboka wskazuje na silną seksualność, zazdrość i zaborczość, ale też szczerość, szacunek i liczenie się ze zdaniem innych. Im bardziej zarysowana linia, tym osoba mocniej odczuwa emocje i stres. Długość i struktura tej linii wskazuje na zdrowie i kondycję układu krążenia. Linia łańcuszkowa oznacza skłonność do chorób serca. Długość odgrywa również rolę w określeniu podejścia osoby do związków. Krótka linia oznacza osobę skupioną na sobie, długa kogoś o idealistycznej wizji miłości. Kiedy jest bardzo długa i biegnie przez całą dłoń od krawędzi do krawędzi, to pokazuje osobę uzależnioną od bycia w związku lub rozwiązłą.

 

Rozdwojona linia serca oznacza nadwrażliwość i utajoną namiętność. Jej rozwidlony początek wskazuje na dążenie do harmonii, a trójząb to znak wrażliwości i szybkiego zakochiwania się. Linia łukowata występuje u osób, które potrafią tworzyć harmonijne związki, a falista oznacza brak stabilizacji uczuciowej.

Z wykształcenia zielarka i florystka z zamiłowaniem do pisania. Jest prawdziwym plant freakiem. Kocha przyrodę i kontakt z naturą, dlatego w każdej wolnej chwili chodzi na piesze wędrówki po lesie i amatorsko robi zdjęcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ