Thursday, April 25, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Lifting twarzy – co to takiego?

Lifting twarzy – co to takiego?

Dla kogo stworzony został lifting twarzy? Przede wszystkim dla tych, którzy nie mogą się pogodzić z tym że czas leci, i w związku z tym starzeje się nasza skóra. Piękny i młody wygląd jest jednak

Lifting twarzy - co to takiego?

Lifting twarzy - co to takiego? / fot. materiał prasowy

Dla kogo stworzony został lifting twarzy? Przede wszystkim dla tych, którzy nie mogą się pogodzić z tym że czas leci, i w związku z tym starzeje się nasza skóra. Piękny i młody wygląd jest jednak bardzo pożądany w dzisiejszych czasach. To dzięki niemu możemy zachować dłużej pracę, czuć się atrakcyjnie mimo upływu lat i żyć aktywnie.

Lifting twarzy - co to takiego?

Lifting twarzy – co to takiego? / fot. materiał prasowy

Lifting twarzy to nic innego jak ogólne poprawienie wyglądu naszej twarzy. Poprawie ulegają opadające kąciki ust, obwisłe policzki a także nagły nadmiar skóry na twarzy. Lifting twarzy to modelowanie swojego piękna i nie dopuszczenie do tego by młodość odeszła w zapomnienie. Przez wykonanie liftingu twarzy rozumiemy powrót młodego oraz niezwykle atrakcyjnego wyglądu. Taki zabieg niesie za sobą coś jeszcze – inne nastawienie do życia i stosunku do samej siebie. Po zabiegu liftingu twarzy stajemy się pewne siebie i optymistycznie nastawione do tego co nas otacza. A zgodzimy się przecież, że połowa sukcesu to wyśmienity wygląd, a druga połowa to pewność siebie i dobre samopoczucie.

Przebieg zabiegu

Jak wygląda zabieg liftingu twarzy? Z całą pewnością możemy powiedzieć, że jest to bardzo trudny zabieg i niezwykle skomplikowany. Podczas wykonywania liftingu twarzy od chirurga plastycznego, wymaga się ogromnej precyzji. Zabieg rozpoczyna nacięcie skóry w okolicach skroni, na której znajdują się włosy. Późniejsze nacięcia oraz skracanie nadmiaru skóry, odcinając ją powodują iż twarz wygląda znacznie młodziej, skóra ulega wygładzeniu przez co zanikają zmarszczki oraz poprawie ulega ogólny zarys twarzy. Działaniami kończącymi zabieg jest zakładanie drenaży, przez co możliwe jest kontrolowanie krwawień. Po zakończonym zabiegu oraz zniknięciu opuchlizny, pacjentka może cieszyć się wspaniałym, młodym wyglądem.

Lifting wolumetryczny

Możemy spotkać się jeszcze w liftingiem wolumetrycznym. Ten rodzaj liftingu pomoże nam poprawić ogólny wygląd twarzy, przy użyciu kwasu hialuronowego. Różnice dostrzeżemy w owalu twarzy, brakiem wiotkiej skóry oraz bruzdami skórnymi czy nawet głębokimi zmarszczkami. Rodzaj kwasu hialuronowego, wykorzystywanego podczas liftingu wolumetrycznego sprawia, że pacjentka może cieszyć się z efektów przez długi czas po wykonaniu zabiegu. Plusem tego rodzaju poprawy swojego wyglądu, jest brak nacięć chirurgicznych.

Lifting twarzy – dla kogo?

Kto może poddać się zabiegowi liftingu twarzy? Zwykle są to kobiety mające około 60 lat, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań dla pań w wieku od 40 lat. Można powiedzieć, że każdy wiek na poprawę swojego wglądu jest dobry. Panie w wieku 40-50 lat, zaliczają się do grupy kobiet, które przechodzą mini-lifting, ze względu na mniejszy stopień poprawek (mniejsza ilość zmarszczek oraz nadmiaru skóry). Zabiegowi liftingu twarzy powinny się poddać przede wszystkim panie, które źle czują się ze swoim wyglądem, oraz nie mogą się pogodzić z nadchodzącą starością. Po zabiegu, następuje odnowa psychiczna pacjentek. Zauważono, iż pacjentki są o wiele śmielsze, pewniejsze siebie i bardziej przebojowe. Lifting wolumetryczny, stworzony został dla tych, którzy z dystansem podchodzą do skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, a jednak nie mogą się pogodzić z powstającymi głębokimi zmarszczkami. Problem z takimi zmarszczkami dotyka przede wszystkim palaczy. Regularne palenie tytoniu sprawia, że są one nieuniknione i bardzo szybko się pogłębiają.

Dowiedz się więcej o liftingu twarzy…

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Amelia 26 maja, 2016

    Ja przez wiele lat zmagałam się z cieniami pod oczami, nie pomagały żadne korektory i podklady – cienie było widać zawsze.. zdecydowałam się na przeszczep tkanki tłuszczowej w miejsca, gdzie występowały cienie, w gabinecie Bellisana – pracujący tam lekarze zrobili kawał dobrej roboty. Strasznie się cieszę, że się zdecydowałam na zabieg.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ