Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Lifting twarzy – 7 pytań i odpowiedzi

Lifting twarzy – 7 pytań i odpowiedzi

Kiedy i gdzie najlepiej zrobić lifting twarzy?

Starzenie skóry

Lifting twarzy/ fot. stock.adobe.com autor: Pixel-Shot

Wraz z upływem lat skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność, w efekcie czego na twarzy pojawiają się coraz bardziej widoczne zmarszczki oraz zwiotczenia. Na szczęście, prężnie rozwijająca się medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele rozwiązań, dzięki którym możesz przywrócić skórze młodzieńczy wygląd! Na czym one polegają? Czy warto postawić na lifting twarzy?

 

 

 

 

Czas biegnie nieubłaganie szybko, ale to nie jedyny wróg skóry. Stres, zła dieta, brak odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji potrafią odcisnąć piętno na twarzy nierzadko bardziej niż wiek. Czy już zawsze musi tak być? Otóż nie! Dzięki innowacyjnym zabiegom z medycyny estetycznej możesz stawić czoła starości! Co więcej, wiele renomowanych klinik oferuje bezinwazyjny lifting twarzy, z którego może skorzystać niemal każdy – nie obciąża bowiem organizmu, a i koszt jego przeprowadzenia jest dużo niższy. W niniejszym artykule podpowiemy, co daje lifting twarzy, jak przebiega, jakie są jego efekty, a także czy warto go w ogóle wykonać.

Co to jest lifting twarzy?

Lifting ma na celu poprawę wyglądu skóry, która wraz z upływem lat traci swoją jędrność, elastyczność i sprężystość. Proces starzenia spowodowany jest naturalną utratą kolagenu – z roku na rok organizm produkuje go coraz mniej. Włókna kolagenowe są o tyle istotne, że stanowią swego rodzaju rusztowanie dla skóry: ich zanik prowadzi do opadania powiek i kącików ust, czy też utraty konturu twarzy. Tu z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna, która ma do zaoferowania operacje plastyczne, ale również coraz popularniejsze mniej inwazyjne zabiegi; do tych ostatnich zalicza się na przykład Easylift, który przywraca skórze jej rusztowanie. Efektem zarówno inwazyjnych, jak i nieinwazyjnych zabiegów jest odzyskanie naturalnego, młodzieńczego wyglądu.

Co daje lifting twarzy?

Dzięki liftingowi twoja skóra zostanie naturalnie naciągnięta, a co za tym idzie, będzie wyglądała na jędrną, elastyczną, młodszą i zrelaksowaną. Efektem liftingu będzie również redukcja zmarszczek, wyostrzenie naturalnego owalu twarzy, a także uniesienie opadającej powieki, kącików ust oraz policzków.

Jak przebiega lifting twarzy?

Tradycyjny, chirurgiczny lifting twarzy polega na usunięciu nadmiaru skóry. Choć efekty mogą okazać się zadowalające, operacja zawsze niesie ze sobą pewne zagrożenia, a przy tym stanowi dla organizmu spore obciążenie. Zabieg przeprowadza się w narkozie, a zadaniem lekarza jest naciągnąć skórę w taki sposób, aby odzyskała naturalny owal. W tym celu musi on wykonać nacięcie wzdłuż linii włosów, zaczynając od skroni, a za uszami kończąc. Takie działanie może pozostawić po sobie delikatne blizny.

W przypadku zabiegów nieinwazyjnych, takich jak Easylift, wykonywane są jedynie delikatne nacięcia, w które wprowadza się specjalne nici. To właśnie one stają się nowym rusztowaniem dla skóry i zapewniają naturalnie wyglądającą poprawę jej wyglądu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Co więcej, raz na kilka lat można naciągnąć nici bez użycia skalpela, dzięki czemu skóra pozostaje nienaruszona.

Jak długo utrzymuje się lifting twarzy?

Efekty inwazyjnych operacji chirurgicznych utrzymują się przez około 5 lat, natomiast zabiegu z zastosowaniem nici – nawet 10-15 lat. W przypadku tego ostatniego zaleca się jednak, by co 3 lata przeprowadzać zabiegi retencyjne, które poprawiają napięcie skóry.

Ile kosztuje lifting twarzy?

Cena uzależniona jest od obszaru zabiegowego skóry, a także ustaleń podczas indywidualnej konsultacji. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku Easylift, cena za lifting jednej z okolic twarzy wynosi około 6500-7000 zł. Natomiast w przypadku chirurgii plastycznej koszt samych tylko powiek zaczyna się od 8000 zł.

Kiedy zrobić lifting twarzy?

Lifting twarzy polecany jest wszystkim tym, którzy mają widoczne efekty starzenia skóry, problemy z jej napięciem, zanikiem naturalnego konturu twarzy, czy też opadające powieki lub kąciki ust. To idealna propozycja dla osób, które chcą szybko poprawić jakość i jędrność skóry.

Gdzie najlepiej zrobić lifting twarzy?

Bez względu na to, czy chcesz się zdecydować na operację plastyczną, czy też nieinwazyjne zabiegi upiększające, udaj się do renomowanego gabinetu o pozytywnych opiniach (jednym z takich miejsc jest MediArt medycyna estetyczna Poznań). Pamiętaj, że to przecież od doświadczenia i umiejętności specjalistów kliniki zależy uzyskany efekt.

 

 

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Albema 8 stycznia, 2020

  No niestety ale nie ma co wierzyć w kosmetyki i ich działąnie liftingujące. Sama sie kilka razy nabrałam oraz kupiłam bardzo drogie kosmetyki, których działanie było po prostu słabe. LIftingujaco potrafią natomiast pomóc zabiegi takie jak
  nici pdo
  mezoterapia
  osocze bogatopłytkowe

  Sama regularnie chodzę na ten ostatni zabieg do tej kliniki:
  https://cliniqmed.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe-wampirzy-lifting/

  I jestem zdania, ze efekty są lepsze niż w przypadku jakiegokolwiek kremu na twarz.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ