Home / PARTNER MK  / Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela

Bezpieczne odmładzanie

HIFU

HIFU to ceniona przez pacjentów i specjalistów, bezpieczna metoda odmładzania / fot. Fotolia

Wiele z nas marzy o tym, by stać się dumnymi posiadaczkami jędrnego ciała i młodo wyglądającej twarzy, jednak aby ten cel osiągnąć, tylko niektóre mają dość odwagi i determinacji, by zdecydować się na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej, na przykład lifting wiążący się z poważnym zabiegiem. Czy można inaczej?

 

Na szczęście naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy cenią sobie mniej inwazyjne metody odmładzania, wychodzi medycyna estetyczna. Na pewno większość z was (a przynajmniej spośród tych, które interesują się branżą beauty) słyszała o popularnym zabiegu HIFU. Ale czy każda wie, że stanowi on alternatywę dla liftingu i w kuluarach nazywa się go „liftingiem bez skalpela”? Co powinnyśmy wiedzieć o tej metodzie i czy warto z niej skorzystać?

 

W HIFU kluczową rolę odgrywają ultradźwięki, które powodują drgania. Jeśli fala ma odpowiednie natężenie i dużą częstotliwość, a dodatkowo jest skupiona, spowoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo. Znaczy to, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad, a rekonwalescencja nie jest wymagana. HIFU jest metodą bezpieczną, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze wykonana. Warto więc z rozwagą wybrać gabinet medycyny estetycznej.

 

Jakich efektów możemy się spodziewać, decydując się na jeden z popularniejszych zabiegów? Niektórzy sądzą, że HIFU to metoda, którą stosuje się tylko na twarz. Nic bardziej mylnego. Zabieg ma również szerokie zastosowanie w ujędrnianiu ciała. To bardzo cenna informacja dla wszystkich tych, które szykują się do wakacyjnego sezonu bikini, ponieważ wyszczuplające rezultaty są widoczne praktycznie od razu. Ultradźwięki skutecznie rozprawiają się z tkanką tłuszczową i zmniejszają obwody wybranych partii ciała. Jeżeli chodzi o twarz, oczywisty efekt liftingujący jest uzupełniony o poprawę owalu twarzy, uniesienie chomików i nadanie młodzieńczego wyglądu.

 

A ty, czy jesteś gotowa, by latem olśnić wszystkich?

 

dr n. med. Izabela Załęska

O ekspertce
Dr n. med. Izabela Załęska

dr n. med. Izabela Załęska / fot. materiały prasowe

 

– międzynarodowa ekspertka w dziedzinie kosmetologii estetycznej, wieloletnia praktyczna, trenerka, nauczycielka akademicka. Współtwórczyni linii kosmoceutyków brytyjskiej firmy Body Empire. Adiunkt i Kierowniczka Zakładu Kosmetologii Profesjonalnej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Koordynatorka kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Członkini międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists oraz ekspertka Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych. Autorka licznych publikacji oraz artykułów popularnonaukowych i eksperckich związanych z medycyną estetyczną.

 

Klinika Młodości
ul. Łąkowa 27, Kraków
www.klinikamlodosci.pl
kom. 505078016

 

Podgórski Dom Urody
ul. Limanowskiego 11, Kraków

www.podgorskidomurody.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Czemu pytam?

Chcę być informowany/a o odpowiedziach