Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela

Bezpieczne odmładzanie

HIFU

HIFU to ceniona przez pacjentów i specjalistów, bezpieczna metoda odmładzania / fot. Fotolia

Wiele z nas marzy o tym, by stać się dumnymi posiadaczkami jędrnego ciała i młodo wyglądającej twarzy, jednak aby ten cel osiągnąć, tylko niektóre mają dość odwagi i determinacji, by zdecydować się na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej, na przykład lifting wiążący się z poważnym zabiegiem. Czy można inaczej?

 

Na szczęście naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy cenią sobie mniej inwazyjne metody odmładzania, wychodzi medycyna estetyczna. Na pewno większość z was (a przynajmniej spośród tych, które interesują się branżą beauty) słyszała o popularnym zabiegu HIFU. Ale czy każda wie, że stanowi on alternatywę dla liftingu i w kuluarach nazywa się go „liftingiem bez skalpela”? Co powinnyśmy wiedzieć o tej metodzie i czy warto z niej skorzystać?

 

W HIFU kluczową rolę odgrywają ultradźwięki, które powodują drgania. Jeśli fala ma odpowiednie natężenie i dużą częstotliwość, a dodatkowo jest skupiona, spowoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo. Znaczy to, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad, a rekonwalescencja nie jest wymagana. HIFU jest metodą bezpieczną, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze wykonana. Warto więc z rozwagą wybrać gabinet medycyny estetycznej.

 

Jakich efektów możemy się spodziewać, decydując się na jeden z popularniejszych zabiegów? Niektórzy sądzą, że HIFU to metoda, którą stosuje się tylko na twarz. Nic bardziej mylnego. Zabieg ma również szerokie zastosowanie w ujędrnianiu ciała. To bardzo cenna informacja dla wszystkich tych, które szykują się do wakacyjnego sezonu bikini, ponieważ wyszczuplające rezultaty są widoczne praktycznie od razu. Ultradźwięki skutecznie rozprawiają się z tkanką tłuszczową i zmniejszają obwody wybranych partii ciała. Jeżeli chodzi o twarz, oczywisty efekt liftingujący jest uzupełniony o poprawę owalu twarzy, uniesienie chomików i nadanie młodzieńczego wyglądu.

 

A ty, czy jesteś gotowa, by latem olśnić wszystkich?

 

dr n. med. Izabela Załęska

O ekspertce
Dr n. med. Izabela Załęska

dr n. med. Izabela Załęska / fot. materiały prasowe

 

– międzynarodowa ekspertka w dziedzinie kosmetologii estetycznej, wieloletnia praktyczna, trenerka, nauczycielka akademicka. Współtwórczyni linii kosmoceutyków brytyjskiej firmy Body Empire. Adiunkt i Kierowniczka Zakładu Kosmetologii Profesjonalnej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Koordynatorka kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Członkini międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists oraz ekspertka Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych. Autorka licznych publikacji oraz artykułów popularnonaukowych i eksperckich związanych z medycyną estetyczną.

 

Klinika Młodości
ul. Łąkowa 27, Kraków
www.klinikamlodosci.pl
kom. 505078016

 

Podgórski Dom Urody
ul. Limanowskiego 11, Kraków

www.podgorskidomurody.pl

Oceń artykuł
3 komentarze
 • ciri 26 lipca, 2019

  Jeśli macie problem z ubytkami tłuszczu na twarzy, polecam zastanowić sie nad zabiegiem takim jak lipofilling, u mnie dał bardzo dobre efekty:
  https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/adivive-komorki-macierzyste/
  Metoda ta polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, a następnie przeczepieniu jej w inne miejsce w naszym ciele.
  Z upływem czasu skóra twarzy w naturalny sposób traci swoją jędrność i sprężystość, tworzą się na niej zmarszczki, bruzdy, fałdy i nierówności Zabieg ten pozwala to cofnąć.

 • Osia 30 sierpnia, 2019

  dla mnie bezpiecznym sposobem na odmładzanie jest zabieg wampirzego liftingu w Dzięgielewska instytucie oka wWarszawie. Jestem po takim zabiegu i według mnie super efekt 😉

 • Marta 30 listopada, 2020

  Jedną z popularniejszych metod odmłodzenia twarzy jest zastosowanie kwasu hialuronowego.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ