Saturday, July 13, 2024
Home / Kultura  / Life Festival Oświęcim 2017

Life Festival Oświęcim 2017

Zobacz kto wystąpi na LFO – 22-24 czerwca! Znamy wszystkie nazwiska

Podczas LFO zagrają legendarni Scorpionsi! / fot. materiały prasowe

8. edycja festiwalu, który poprzez muzykę i inne formy sztuki propaguje pokój, tolerancję i wzajemny szacunek bez względu na pochodzenie, rasę oraz przekonania. Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd są Scorpions, Shaggy, LP oraz śmietanka polskiej sceny muzycznej, na czele z Kasią Kowalską, Lao Che oraz Mesajah. Koncerty odbędą się na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u, w piątek i sobotę, 23-24 czerwca

Podczas LFO zagrają legendarni Scorpionsi! / fot. materiały prasowe

Podczas LFO zagrają legendarni Scorpionsi! / fot. materiały prasowe

Zespół Scorpions mimo 50-letniego stażu scenicznego nadal poraża nieokiełznaną rockową energią. Do grona super-gwiazd dołączyli w latach 80. za sprawą takich przebojów, jak „No One Like You”, „Rock You Like a Hurricane” czy „Still Loving You”, a mega-hit „Wind of Change” stał się nieformalnym hymnem upadku komunizmu. LP jest autorką hitów „Lost on You” i „Other People”. Jej najnowszy album „Lost on You” należy do najchętniej kupowanych płyt w Polsce, a tytułowy kawałek to jeden z dziesięciu utworów najczęściej granych przez polskie stacje radiowe w 2016 roku. Pochodzący z Jamajki Shaggy ma niespożyte zapasy energii i witalności, a do tego arsenał hitów wręcz zmuszających do tanecznego szaleństwa. Kawałki takie, jak „Oh Carolina”, „Boombastic”, „It Wasn’t Me” czy „Angel” w wersji live, z towarzyszeniem wieloosobowego składu wybornych muzyków, brzmią jeszcze bardziej porywająco, niż na płytach.

Polskę odwiedzi także Shaggy! / fot. materiały prasowe

Polskę odwiedzi także Shaggy! / fot. materiały prasowe

Na rozpoczęcie LFO 2017, 22 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie wystawiony spektakl teatralny „Edukacja Rity” w mistrzowskim wykonaniu aktorskiego duetu Katarzyna Ucherska & Piotr Fronczewski. Dzień wcześniej, w ramach preludium do LFO, w tym samym miejscu będzie można zobaczyć sztukę „Blizny pamięci – rzecz o Janie Karskim”, z Jerzym Zelnikiem w roli głównej.
Ważnym elementem programu LFO jest bieg uliczny „Tolerancja na sportowo”, którego honorowym ambasadorem i stałym uczestnikiem od kilku lat jest mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.
Więcej na temat wydarzeń 8. edycji Life Festival Oświęcim na stronie www.lifefestival.pl.
Co: Life Festival Oświęcim to inicjatywa zrodzona z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Podczas 8. edycji festiwalu dla życia i wolności zagrają m.in.: legendarna grupa Scorpions, Shaggy, LP, Kasia Kowalska i Mesajah. Trzy dni koncertów w „Mieście Pokoju” zapowiadają się bardzo intensywnie.

Gdzie: Oświęcim, stadion MOSiR

Kiedy: 22–24 czerwca

Więcej: www.lifefestival.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ