Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Life Festival Oświęcim 2012

Life Festival Oświęcim 2012

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 10 - 13 maja. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Serbii, Argentyny i Izraela. Gwiazdą festiwalu będzie Peter Gabriel!

Life Festival Oświęcim to jedna z najbardziej prestiżowych
i wielokulturowych imprez w Polsce  o międzynarodowym charakterze. 

Gwiazdy Life Festival Oświęcim 2012

Zdjęcie 1 z 5

Dżem

Life Festival Oświęcim to jedna z najbardziej prestiżowych i wielokulturowych imprez w Polsce  o międzynarodowym charakterze. Udział artystów pochodzących z różnych zakątków świata a także gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz cenionych postaci
i autorytetów w dziedzinie teatru i malarstwa, zapewnił wysoką frekwencję i międzynarodowy sukces pierwszych dwóch edycji festiwalu w latach 2010 i 2011.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 10 – 13 maja. Tym razem zagrają m.in. wykonawcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Serbii, Argentyny i Izraela. Podczas koncertu finałowego 13 maja na stadionie MOSiR wystąpi gwiazda główna festiwalu – legenda muzyki rockowej – Peter Gabriel.Tej wiosny zawita do nas z wyjątkowym projektem – na scenie, zamiast tradycyjnego rockowego składu, będzie mu towarzyszyć kilkudziesięcioosobowa New Blood Orchestra! W ten sposób Peter Gabriel promuje wydany jesienią 2011 roku album „New Blood”. Artysta znany jest z wyjątkowej dbałości o każdy detal swoich koncertów – oprócz najwyższego poziomu muzycznego, możemy się więc spodziewać imponującej oprawy wizualnej.

Na festiwalu nie zabraknie także naszych rodzimych zespołów. Dżem będzie główną gwiazdą koncertu na Rynku Starego Miasta, który odbędzie się w trzecim dniu Life Festival Oświęcim 2012, w sobotę, 12 maja. Przed legendarną śląską formacją na scenie pojawią się: Sara Lugo, Maroon Town oraz Shachar Gilad. Wstęp na ten koncert – podobnie jak w ubiegłych latach – będzie darmowy.

Koncert na Rynku Starego Miasta to, zgodnie z tradycją, prezentacja różnorodnej muzyki, ponad podziałami stylistycznymi czy etnicznymi. Dlatego przed Dżemem na scenie pojawi się Sara Lugo. Młoda Niemka niedawno wydała debiutancki album „What About Love”, na którym reggae miesza się z soulem i muzyką pop.

Świetną zabawę gwarantują muzycy dziewięcioosobowej (!) brytyjskiej formacji Maroon Town. Swoją muzykę charakteryzują jako mieszaninę energetycznego ska, rapu i dancehallu. Pochodzą z Londynu, a ich koncertowe CV obejmuje tak różne kraje jak: Brazylia, Jamajka, Indie, Kanada oraz Tadżykistan.

Shachar Gilad jest prawnukiem białostockiego rabina, a poza tym multiinstrumentalistą, autorem piosenek i wokalistą. Debiutancką płytę nagrał w Nowym Jorku, występował w tamtejszych renomowanych klubach. Obecnie mieszka w Izraelu. Jego nostalgiczne, melodyjne pop-rockowe utwory przywodzą na myśl twórczość takich artystów, jak Coldplay, Death Cab For Cutie, John Mayer czy Damien Rice.

Life Festival Oświęcim jest inicjatywą, która zrodziła się z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. Głównym celem wydarzenia jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Podczas wydarzenia artyści i publiczność już po raz trzeci dadzą wyraz wierności tej idei.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • i99bet 25 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/life-festival-oswiecim-2012/ […]

  • 바카라사이트 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More on to that Topic: miastokobiet.pl/life-festival-oswiecim-2012/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ