Tuesday, June 18, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Festiwal Rok Kobiet  / Lidia Majewska: Lileczko, kiedy jak nie teraz?

Lidia Majewska: Lileczko, kiedy jak nie teraz?

Lidia Majewska wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet. Na końcu tekstu zapiszesz się na wydarzenie!

Lidia Majewska uśmiecha się do obiektywu

Dr Lidia Majewska / fot. Edyta Potrząsaj

Dr Lidia Majewska – lekarka medycyny estetycznej, wykładowczyni akademicka, szkoleniowiec. Właścicielka ESME Clinic w krakowskim Podgórzu. Dzięki niej wielu Pacjentów cieszy się lepszym wyglądem, ale bez przerysowania, nadmiaru i sztuczności. Wierzy, że estetyka przejawia się w harmonii i subtelności rezultatów. Jej najcenniejszą rzeczą jest wiedza

 

Skąd się wzięłaś?
Dr Lidia Majewska: Urodziłam się w sylwestrową noc prawie pół wieku temu. Miałam być Sylwią, ale w naszej rodzinie panował przesąd, że imię i nazwisko nie może zaczynać się na tę samą literę, więc zamiast wesołą Sylwią zostałam poważną Lidią. Ponieważ miałam cały rok do nadrobienia, to zawsze byłam bardzo pracowita.
Ukończyłam krakowską Akademię Medyczną (teraz CMUJ), byłam dobrą i pilną studentką. Teraz myślę, że mogłam mniej się uczyć, a więcej imprezować. Ale nikt mi tego wtedy nie powiedział.
Kim jesteś teraz?
Jestem certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i właścicielką ESME Clinic w krakowskim Podgórzu, wykładowcą, szkoleniowcem i tłumaczem literatury fachowej.
Czym się zajmujesz?
Zajmuję się tworzeniem skutecznych programów terapii obejmujących zabiegi z zakresu odmładzania i rewitalizacji skóry oraz korekcji i modelowania kształtu twarzy. W swojej pracy często łączę różne metody dla uzyskania najwyższej efektywności terapii. Moją ideą jest świadomy antiaging, w którym małoinwazyjne zabiegi, oparte na metodach biologicznych, pozwalają na holistyczną poprawę kondycji skóry, delikatną zmianę wyglądu i podkreślenie urody.
W czym jesteś ekspertką?
W zarządzaniu czasem i wielozadaniowości.
Czasem pozwalam sobie myśleć, że w mojej dziedzinie zawodowej też jestem ekspertem, ale to tylko czasem tak myślę, bo w tym zawodzie trzeba wiele pokory.
Najlepsza decyzja, jaką podjęłaś w życiu?
Jeszcze przede mną.
Jakie są twoje supermoce?
Jestem dobrym obserwatorem i uważnym słuchaczem. Mam dużą intuicję. Moje dzieci przez wiele lat wierzyły, że mam trzecie oko, które zawsze wszystko widzi i dlatego wszystko wiem.
Najlepsza rada jaką w życiu dostałaś?
Najlepsza, od mojej Babci – Lileczko, kiedy jak nie teraz? Wraz z przemijaniem widzę jak bardzo miała rację.
Jesteś sobą gdy…?

Lidia Majewska: Kiedyś na pytanie nauczycielki czym zajmują się rodzice moja córka odpowiedziała – moja mama lubi leżeć i malować paznokcie. Tak, uwielbiam leniuchować, czytam mnóstwo książek i mogłabym spędzać całe dnie nie wychodząc z domu. Ale to się rzadko zdarza.

Lidia Majewska / fot. Edyta Potrząsaj

Lubisz się za?
Lubię siebie. Po prostu. Jako całokształt.
Kiedy twój zawód zmienił twoje życie?
Kiedy profesjonalnie zaczęłam zajmować się upiększaniem twarzy. Nigdy wcześniej takiej satysfakcji z pracy nie miałam.
Najcenniejsza rzecz jaką posiadasz?
Moja wiedza. I ESME Clinic. To moje najmłodsze dziecko, długo wyczekiwane.
Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?
Że mam kocie oczy, a podobno takie kobiety dawniej palono na stosie, bo miały tajemne moce. A ja lubię o sobie myśleć, jako o czarodziejce bardziej, niż czarownicy. Zresztą w mojej pracy jest wiele magii…
Czego chciałbyś się jeszcze nauczyć?
Umieć zatrzymać się na moment i celebrować chwile.
Gdybym żyła w 1918 r. to…?
Byłabym Marią Skłodowską.
Gdybyś żyła w 2118 r. to…?
Pewnie tak samo – byłabym lekarką. To moja pasja.

 

 

 

Festiwal Rok Kobiet

Festiwal Rok Kobiet 2018

Festiwal Rok Kobiet 2018

Lidia Majewska wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 20 października 2018 r. w Sheraton Grand Hotel. Dowiedz się więcej o Festiwalu Rok Kobiet.

Dowiedz się więcej o prelegentkach Festiwalu Rok Kobiet.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i otrzymuj informacje o Festiwalu Rok Kobiet.

Chcesz wziąć udział w największej w Krakowie imprezie mocy? Zapisz się już dzisiaj! Wstęp na Festiwal Rok Kobiet jest bezpłatny. AKTUALIZACJA: LISTA ZAMKNIĘTA.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ