Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Leżaki do ogrodu w nowym wydaniu

Leżaki do ogrodu w nowym wydaniu

Wypoczynek we własnym ogrodzie, lub choćby na balkonie, wymaga komfortowej aranżacji. Leżak własnego pomysłu? Dobra myśl

leżak

fot.materiały prasowe

Leżaki plażowe to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na balkonie lub tarasie, a także w przydomowym ogrodzie. W ogólnodostępnej ofercie dużych marketów z akcesoriami do domu oraz sklepów budowlanych nie brakuje takich leżaków, jednak liczba dostępnych modeli jest bardzo ograniczona

Stwórz własny leżak

Leżak plażowy możesz zamówić i spersonalizować zgodnie z własnymi preferencjami. Leżaki można bowiem zamawiać także u producentów specjalizujących się w tapetach, fototapetach oraz nadrukach na różnego rodzaju materiałach. Dzięki funkcjom personalizacji możesz wybrać nie tylko interesującą cię grafikę, lecz także dostosować jej kolor do swojego pomysłu. Zachowaj oryginalne barwy, postaw na czarno-białą grafikę lub zażycz sobie wykonanie jej w sepii. Problemu nie stanowi również wykonanie odbicia lustrzanego danej grafiki, i to zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki wizualizacji będziesz mógł sprawdzić, jak ostatecznie będzie się prezentować zamówiony przez ciebie leżak. Na twoim tarasie może zagościć zupełnie wyjątkowy mebel, wyróżniający się na tle powszechnie dostępnych modeli.

A może DIY?

Leżak można także spersonalizować samodzielnie. Do tego potrzebny jest albo talent plastyczny, albo odrobina szaleństwa. Wystarczy, że kupisz zwykły, prosty drewniany leżak, na który naciągnięta jest jednokolorowa tkanina. Biel daje oczywiście największej możliwości, ale do wyboru masz także np. żółte albo błękitne tło dla swojej twórczości. Na takiej tkaninie da się malować, pisać markerem, możesz też sięgnąć po kolorowy spray – ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Nie musi być idealnie, ważne, aby było po twojemu. Pamiętaj jednak, że hafty i aplikacje, które warto stosować jedynie na górnej lub dolnej części tkaniny, a resztę lepiej pozostawić gładką. W innym przypadku leżak może się okazać niewygodny.

Domowy leżak od podstaw

Jeśli masz bardzo duże zdolności manualne, możesz wykonać leżak ze starego stelaża łóżka, drewnianych skrzynek po owocach lub po prostu z surowego drewna. Tego typu projekt to jednak zadanie dla majsterkowicza. Podstawę można wykończyć za pomocą różnorodnych tkanin, miękkich materiałów i poduszek, które sprawią, że leżak będzie nie tylko wygodny, ale i wyjątkowo atrakcyjny wizualnie. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, warto pójść za ciosem i w podobnym stylu wykonać siedziska na balkon, jak również kwietniki i donice. Może pokusisz się o własnoręcznie wykonany stolik? Do It Yourself pozwala na stworzenie niepowtarzalnej aranżacji tarasu lub balkonu. W ten sposób możesz nie tylko wypróbować swoje umiejętności techniczne, lecz także zaoszczędzić sporo środków finansowych. Własnoręcznie wykonane meble balkonowe z pewnością okażą się znacznie tańsze, niż gotowy zestaw kupiony w sklepie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ