Friday, June 21, 2024
Home / Kultura  / „Let’s Fringe” po raz trzeci

„Let’s Fringe” po raz trzeci

Wystartował Krakow Photo Fringe - pierwszy festiwal organizowany przez miłośników fotografii dla jej pasjonatów. Zobacz co się będzie działo.

Prezentacja specjalna fotografii Wilhelma Sasnala, spotkanie z czeskimi fotografami Lukasem Jasanský’m i Martinem Polákiem, prace Zofii Rydet z cyklu „Mały człowiek” czy niezwykła podróż w głąb natury, której przewodnikami będą przedstawiciele najmłodszego, pokolenia kształcącego się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – jedenaście małopolskich ośrodków kultury, ponad 160 różnych wydarzeń.

fringe

 

Już 14 maja startuje Krakow Photo Fringe – pierwszy festiwal organizowany przez miłośników fotografii dla jej pasjonatów. Tegoroczne nowości to specjalne „Weekendy Fotografii”: tarnowski (23-24 maja) i tatrzański (30-31 maja).

Tradycyjnie, do współpracy organizatorzy zaprosili artystów, kuratorów, aktywistów, organizatorów wydarzeń o tematyce fotograficznej oraz wszystkich innych, których pasją jest fotografia. W programie Fringa znalazły się propozycje wystaw, happeningów, performansów, prezentacji, konkursów, promocji książek, spotkań autorskich, prelekcji, akcji, warsztatów i innych wydarzeń związanych z fotografią.

W Krakowie Festiwal współpracuje m.in. z : MCK, ZPAF Gallery czy Kinem Pod Baranami. W filmowym programie znalazły się dokumenty o sztuce fotografii oraz portrety znanych i nieznanych fotografików. Cykl otworzy pokazywany na licznych festiwalach film „Szukając Vivian Maier”, z kolei „Bert Stern. Prawdziwy Madmen” przybliża sylwetkę jednego z najbardziej znanych na świecie amerykańskich fotografików, który portretował Marilyn Monroe, Scarlett Johansson i wiele innych gwiazd Hollywood.
KPF był inspirowany Brighton Photo Fringe – Festiwalem odbywającym się równolegle z Brighton Photo Biennale. Odbywa się równolegle z Miesiącem Fotografii w Krakowie (14 maja – 14 czerwca). Jest organizowany przez Fundację Lablab i Fundację Sztuk Wizualnych.

Więcej informacji o programie 3.edycji można znaleźć na www.krakowfringe.pl i w mediach społecznościowych:
www.facebook.com/KrakowPhotoFringe
www.instagram.com/krakowphotofringe
www.pinterest.com/krakowphotofringe
Do zobaczenia w Brzeszczach, Skrowcu, Krakowie, Myślenicach, Rabce-Zdrój, Zakopanem, Dołędze, Tarnowie, Wojniczu, Zakliczynie i w Jamnej.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Homepage 6 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/lets-fringe-po-raz-trzeci/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ