Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / Letni Festiwal Uśmiechu

Letni Festiwal Uśmiechu

Odkryj kompleksowe podejście do piękna!

uśmiech

Uśmiech i pewność siebie są najważniejsze

Piękny uśmiech, pewność siebie i wygląd, który zachwyca. Natura bywa jednak kapryśna i doskonałe zęby często wymagają profesjonalnego wsparcia ortodonty lub innego specjalisty. O współczesnej stomatologii estetycznej i o tym, czy każdy może mieć hollywoodzki uśmiech rozmawiamy z lekarzem stomatologiem Marcinem Sadkowskim, ekspertem z krakowskiej kliniki Dentestetica

W czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca 2017, zapraszamy wszystkich zainteresowanych pięknym uśmiechem i prostym zgryzem / fot. materiały prasowe

W czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca 2017, zapraszamy wszystkich zainteresowanych pięknym uśmiechem i prostym zgryzem / fot. materiały prasowe

W czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca 2017 Dentestetica ponownie zaprasza na dni otwarte medycyny estetycznej „Letni Festiwal Uśmiechu”, podczas których skupimy się na kompleksowym podejściu do piękna. Co to oznacza? Czwórka naszych lekarzy, specjalistów ze swoich dziedzin, będzie dostępna podczas bezpłatnych konsultacji. Wszystko po to, żeby zapewnić naszym pacjentom najlepszą możliwą drogę do olśniewającego uśmiechu i doskonałego samopoczucia.

Lek. stomatolog Marcin Sadkowski o byciu lekarzem i artystą / fot. materiały prasowe

Lek. stomatolog Marcin Sadkowski o byciu lekarzem i artystą / fot. materiały prasowe

Jednym z lekarzy dostępnych i asystujących przy konsultacjach będzie lekarz stomatolog Marcin Sadkowski. Doktor Sadkowski pełni w naszej klinice rolę specjalisty stomatologii estetycznej i jest lekarzem, który obecnie prawdopodobnie najczęściej dokonuje „hollywoodzkich przemian” w Krakowie Pracuje w Dentestetica od 1,5 roku i jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy.
Lek. stom. Marcin Sadkowski: To co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi, to fakt, że wszyscy zaangażowani lekarze współpracują ze sobą. Jeśli pacjent zwraca się do mnie z problemem ortodontycznym, kieruję taką osobę do lekarza ortodonty, a sam będę asystował podczas konsultacji. Jeśli natomiast mam pacjenta, który marzy o doskonałym uśmiechu, ale ma wadę zgryzu, współpracuję z naszym specjalistą TMJ. To powoduje, że jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom kompleksowe podejście i optymalny sposób leczenia.
Ale to ostatecznie to pan prowadzi leczenie. Czyli to, co ludzie faktycznie widzą i na czym im zależy?
MS: Tak, można tak powiedzieć. Przygotowuję i wykonuję licówki oraz korony na 6-8 przednich zębów oraz to co potocznie nazywamy „hollywoodzkim uśmiechem”. Natomiast często w tle odbywa się poważne planowanie całego procesu i wtedy niezbędna jest pomoc moich kolegów. W szczególności zależy nam na odpowiedniej relacji z osobą, która pragnie nowego uśmiechu – jest to dla mnie bardzo istotne.
Czy podczas leczenia ma znaczenie wytworzenie i wykorzystanie tzw. chemii z pacjentem?
MS: Zdecydowanie. Według mnie to chyba najistotniejszy punkt całego leczenia. Musimy pamiętać, że estetyka i poczucie piękna są bardzo indywidualną sprawą, wpisaną w ogólne kanony, ale jednak bardzo zależną od preferencji danej osoby. Dlatego moim zadaniem nigdy nie będzie wykonanie zębów, o których ja myślę, że są doskonałe, o ile sam pacjent jest przeciwnego zdania. Można to porównać z wyjściem do fryzjera. Być może fryzjer wykonuje najbardziej wyrafinowane fryzury i stylizacje, ale jeśli to nie jest to coś, o czym klientka myślała i sobie wyobrażała, nigdy nie będzie zadowolona. Przede wszystkim musimy ustalić jakie życzenia I preferencje ma pacjent. Moja praca tylko wtedy ma prawdziwe znaczenie, jeśli sprawi, że pacjent będzie zadowolony.

W jaki sposób można osiągnąć efekt 100% zadowolonych pacjentów. Czy to w ogóle możliwe?
MS: Są oczywiście narzędzia, które nam w tym pomagają. Możemy stworzyć cyfrową wersję obrazu zębów, jaki powstanie po zabiegu, dzięki którym pacjent otrzymuje wizualizację obecnego stanu swoich zębów oraz efekt jaki uzyska po zakończeniu leczenia. Takie „przed i po”. W ten sposób określamy też kolor i kształt uśmiechu. Co więcej, możemy również wykonać „zgryz testowy” z wosku, żeby faktycznie wypróbować nowy zgryz jeszcze przed samym zabiegiem. Najważniejsza dla mnie jest komunikacja. Muszę rozmawiać z pacjentem, podobnie jak pacjent powinien rozmawiać ze mną. Muszę czuć, jak chce, żeby wyglądał końcowy efekt. Bez takiej wyraźnej komunikacji nigdy nie będzie on w pełni doskonały, a to właśnie tej stuprocentowej perfekcji poszukujemy.

Mówiąc to, brzmi pan bardziej jak artysta niż lekarz. Co pan w związku z tym mówi?
MS: Owszem, to po części prawda. Mówi się, że dentysta łączy w sobie lekarza i inżyniera. Ja z kolei widzę się bardziej jako połączenie lekarza, inżyniera i artysty. Stomatologia estetyczna to wciąż medycyna i musimy brać pod uwagę zalecenia lekarskie, a diagnoza medyczna zawsze będzie tutaj podstawą. Żeby efekt był dobry, kolejny etap to połączenie medycyny z aspektem artystycznym i estetycznym. Do tego dochodzi jeszcze psychologia, która jest najlepszym dodatkiem do osiągnięcia sukcesu.

Efekt psychologiczny, co pan ma na myśli?
MS: Stomatologia estetyczna rzadko bywa uzasadniona medycznie. Oczywiście czasami należy odmówić pacjentowi wykonywania takiego leczenia. Natomiast moje doświadczenie wskazuje na fakt, że efekt medyczny nie jest jedynym powodem, dla którego idzie się do dentysty. Mam pacjentów, którzy zasłaniają ręką usta podczas mówienia, patrzą w dół lub są po prostu nieszczęśliwi. Brakuje im pewności siebie by spojrzeć komuś w oczy, uśmiechnąć się i żyć w sposób, w jaki chcieliby to robić. Zadziwiające, jak bardzo ładne zęby mogą wpływać na samoocenę, która z kolei ma bezpośredni wpływ na czyjeś życie. Może zatem nie jest to tradycyjna medycyna w sensie „naprawiania ciała”, ale z pewnością jest bardzo istotna z psychologicznego punktu widzenia. Każdy chce wyglądać ładnie i atrakcyjnie. Piękny uśmiech temu właśnie służy.
Zakończmy więc w tym miejscu. Doktor Sadkowski będzie miał wsparcie lek. stom. Karoliny Kuśnierz, specjalistki medycyny estetycznej oraz dr. n. med. Mateusza Falkowskiego, który jest ekspertem Invisalign w Dentestetica oraz lekarzem ortodontą. Dyrektor medyczna Dentestetica – lek. stom. Magdalena Orczykowska, która specjalizuje się w protetyce, również będzie dostępna dla pacjentów, którym zależy na pięknym uśmiechu, nie tylko podczas nadchodzącego lata.

Bezplatne Konsultacje Invisalign w Dentestetica / fot. materiały prasowe

Bezplatne Konsultacje Invisalign w Dentestetica / fot. materiały prasowe

Letni Festiwal Uśmiechu” To będzie piękne lato!

W czwartek i piątek, 29 i 30 czerwca 2017, zapraszamy wszystkich zainteresowanych pięknym uśmiechem i prostym zgryzem. Dlaczego warto nas odwiedzić?

➡ Bezpłatne konsultacje z lekarzem ortodontą
➡ Bezpłatne konsultacje z lekarzem stomatologii estetycznej
➡ Bezpłatne konsultacje Dentestetica Smile Design
➡ 25% zniżki na leczenie i aparat Invisalign
➡ Bezpłatne konsultacje z lekarzem specjalistką medycyny estetycznej
➡ 50% zniżki na wszystkie zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy, botox, wypełnienia)
➡ Spotkanie bez żadnych kosztów i zobowiązań oraz jak zawsze, przyjazna i życzliwa atmosfera

Kiedy: 29 i 30 czerwca 2017, czwartek i piątek
Gdzie: Dentestetica, ul. Kamienna 21, Kraków, Fronton, IV piętro
Kontakt: 887 05 05 01 lub biuro@dentestetica.pl Bardzo prosimy o wcześniejsze umawianie wizyty.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ