Sunday, June 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Lenny Kravitz i 5 faktów, których być może jeszcze nie znasz

Lenny Kravitz i 5 faktów, których być może jeszcze nie znasz

Przeczytaj, zanim wybierzesz się na jego koncert!

lenny kravitz

Lenny Kravitz w 2013 r. / fot. Wikipedia

Lenny Kravitz, uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków rockowych naszych czasów, w trakcie swojej ponad 20-letniej kariery wielokrotnie udowodnił, że wykracza poza gatunek muzyczny pokazując niezwykły styl i klasę. Natchniony soulowymi, rockowymi i funkowymi wpływami lat 60. i 70, pisarz, producent muzyczny i multiinstrumentalista, zdobył w swojej karierze cztery Grammy® i wiele innych nagród w kategorii „Best Male Rock Vocal Performance”. A czego o nim nie wiesz?

lenny kravitz

Lenny Kravitz w 2013 r. / fot. Wikipedia

1. Lenny Kravitz wydał dziesięć albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie ponad 38 milionów egzemplarzy na całym świecie. Ten wielowymiarowy artysta świetnie poradził sobie również na wielkim ekranie wcielając się w rolę Cinny w filmie „Igrzyska śmierci” i „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Dla wykreowania filmowej roli, „posłużył się” swoim biseksualnym przyjacielem, po to by oddać wymyślony androgyniczny charakter postaci.
Lenny’ego Kravitza można również zobaczyć w filmach „Hej, Skarbie” i „Kamerdyner”.

 

Behind the Screen: #JenniferLawrence didn’t like calling #LennyKravitz by his first name and called him “Mr. Kravitz” throughout filming. #TBT #TheHungerGames

Post udostępniony przez The Hunger Games (@thehungergames)

2. Córką Kravitza jest Zoe Kravitz – aktorka, modelka i celebrytka. Zoe była związana z aktorem Michaelem Fassbenderem i Penem Badgleyem.

 

Happy birthday pal. @lennykravitz ?: @markseliger

Post udostępniony przez Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz)

Zoe Kravitz, YSL Beauty

3. Piosenka „Lady” jest o Nicole Kidman! Lenny Kravitz niegdyś kochał australijską aktorkę i na dowód miłości skomponował piosenkę, w której przyznaje,  ze zwariował na jej punkcie. Rzeczywistość okazała się mniej romantyczna. Piosenkarz w jednym z wywiadów wyznał, że romans nie był usłany różami, tak jak sugeruje piosenka.

4. W 2009 roku Lenny Kravitz był bohaterem okładki „Miasta Kobiet”.

Lenny Kravitz zdobił okładkę „Miasta Kobiet” prawie 10 lat temu

5. Lenny Kravitz wystąpi dla polskiej publiczności 8 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków. Supportem koncertu będzie Curtis Harding, piosenkarz, kompozytor, perkusista, gitarzysta i producent muzyczny, który często nazywany jest „człowiekiem duszy”. Jego muzyka jest bez wątpienia uduchowiona, a teksty piosenek są zarówno sugestywne, jak i prowokacyjne. W głosie Hardinga usłyszymy ból, przyjemność, tęsknotę, czułość, smutek i siłę – całą gamę emocji. 

CO: Koncert Lenny`ego Kravitza 
GDZIE: Tauron Arena Kraków
KIEDY:  8 czerwca 2018 r

Bilety

 

 
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ