Tuesday, June 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Lekarz online. Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego online? Przeczytaj ten artykuł!

Lekarz online. Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego online? Przeczytaj ten artykuł!

W czasie pandemii okazało się, że to możliwe

zwolnienie lekarskie przez internet

fot. Pixabay

Lekarz online może nam pomóc w uzyskaniu elektronicznego zwolnienia lekarskiego wystawianego przez Internet, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób możemy ten właśnie dokument uzyskać. Od kiedy kilka lat temu pojawiła się możliwość wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich, doszło do ogromnego rozwoju rozmaitych podmiotów, dzięki którym możemy uzyskać zwolnienie z wykonywania obowiązków służbowych właśnie przy pomocy specjalnych, dedykowanych platform. Co jednak warto o nich wiedzieć? Jak krok po kroku uzyskać zwolnienie lekarskie przez Internet? O tym pomówimy sobie w dzisiejszym artykule!

 

Lekarz online L4 ‒ dowiedz się, jak uzyskać zwolnienie lekarskie przez Internet

Lekarz online L4 może wystawić nam zwolnienie lekarskie wyłącznie po konsultacji przeprowadzonej przez Internet. Dla niektórych jest to pewnego rodzaju oczywistość, dla niektórych (szczególnie, jeśli dawno nie korzystali z dyspensy od obowiązków służbowych) może to być pewnego rodzaju nowość- i to mimo tego, że elektroniczne zwolnienia lekarskie wystawiane są w Polsce już od kilku ładnych lat. Skoro już wiemy, że można uzyskać zwolnienie lekarskie przez Internet, to jak to zrobić krok po kroku? Przeczytaj poniższą instrukcję i dowiedz się, jak wygląda uzyskiwanie elektronicznego zwolnienia lekarskiego online. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś- uspokajamy. To prostsze, niż myślisz!
Sprawdź e-lekarz24h.pl!

Jak uzyskać zwolnienie lekarskie przez Internet krok po kroku?

Przede wszystkim, należy zalogować się naszej dedykowanej platformy, dzięki której możemy uzyskać konsultacje online ze specjalistą. Na początku, lekarz poprosi nas o wypełnienie ankiety dotyczącej stanu naszego zdrowia, a następnie dokładnie ją przeanalizuje. Dlatego też, należy wypełnić kwestionariusz starannie i dokładnie, aby nie wkradła się jakakolwiek pomyłka. Jeżeli, w wyjątkowych sytuacjach, lekarz będzie chciał potwierdzić informacje na temat naszego zdrowia lub dopytać o szczegóły, poprosi nas o rozmowę telefoniczną. Jest to standardowa procedura ‒ choć, tak jak wyżej zaznaczono, zdarza się to relatywnie rzadko. Warto także wspomnieć, że zwolnienie lekarskie w Internecie wystawi nam oczywiście… lekarz medycyny.

Z jakiego powodu możemy otrzymać zwolnienie lekarskie za pośrednictwem Internetu?

Wiele osób zainteresowanych uzyskaniem internetowego zwolnienia lekarskiego, zastanawia się, czy tego typu dokument jest tak samo ważny, jak ten uzyskany bezpośrednio w gabinecie lekarskim i z jakiego powodu możemy go uzyskać. Odpowiadając zatem na pierwsze pytanie- dokument wystawiony przez lekarza po konsultacjach online, jest tak samo ważny, jak jego odpowiednik w tradycyjnej formie, który lekarz wystawia nam w gabinecie po przeprowadzaniu badania. Ważność zwolnienia lekarskiego nie różni się zatem, bez względu na to, w jaki sposób zostało wystawione. Jeżeli zaś chodzi o to, z jakiego powodu może być wystawione L4 przez Internet, odpowiedź jest analogiczna do tego, co mówiliśmy sobie przed chwilą o ważności elektronicznego zwolnienia lekarskiego w odniesieniu do tradycyjnej formy jego uzyskania w gabinecie lekarskim. Otóż, zwolnienie lekarskie wystawiane przez Internet możemy otrzymać w dokładnie takich samych przypadkach, jak to wystawiane przez lekarza w gabinecie lekarskim.

W jakich przypadkach możemy ubiegać się o zwolnienie lekarskie

Skoro wiemy, że lekarz online L4 wystawia tak samo ważny dokument, jak lekarz w gabinecie stacjonarnym, warto wiedzieć, kiedy w ogóle można ubiegać się o zwolnienie lekarskie. Ogólnie rzecz biorąc, o zwolnienie lekarskie możemy ubiegać się w kilku zasadniczych przypadkach. Pierwszym z nich (i w zasadzie najpopularniejszym) są oczywiście rozmaite przypadłości i choroby, z którymi musimy się zmagać i które wyłączają nas z pełnej sprawności. Począwszy od ostrych przeziębień czy anginy, kończąc na poważniejszych schorzeniach. Warto także zaznaczyć, że bardzo często z obowiązków służbowych wyłączają nas także złamania czy inne dolegliwości, które ograniczają naszą mobilność. Oprócz chorób, o zwolnienie lekarskie mogą ubiegać się na przykład kobiety w ciąży, a także wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu muszą zaopiekować się bliską osobą. Oczywiście, najczęściej mówimy tu o rodzicach opiekujących się dziećmi, ale nie tylko.

Jakie są zalety wystawiania zwolnień lekarskich przez Internet?

Najważniejszymi zaletami wystawiania zwolnień lekarskich przez Internet, jest oczywiście możliwość zorganizowania dokumentu bez wychodzenia domu- a nawet bez wychodzenia z łózka. Jeżeli nasz stan zdrowia podyktowany na przykład ostrym przeziębieniem sprawia, że wizyta w przychodni jest utrudniona, bądź też mamy problemy ze swobodnym poruszaniem się, lub też po prostu wolelibyśmy uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim- tym bardziej powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług portali oferujących wystawianie elektroniczne zwolnienia lekarskie. To ogromne udogodnienie, a także potężna oszczędność czasu! Właśnie te dwa powody sprawiają, że zwolnienia lekarskie przez Internet stały się tak popularne w ostatnich latach.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ