Thursday, December 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Lek na hemoroidy − co pomoże w chorobie hemoroidalnej?

Lek na hemoroidy − co pomoże w chorobie hemoroidalnej?

Sprawdź, jaki lek przy chorobie hemoroidalnej będzie najskuteczniejszy

Leczenie choroby hemoroidalnej, nie hemoroidów

Leczenie najczęściej polega jednak na zapobieganiu skutkom, a więc jest leczeniem objawowym / fot. materiały prasowe

Lek na hemoroidy to lek, który działa objawowo na ból zlokalizowany w okolicy odbytu. Może mieć on postać maści, kremu, czopka czy tabletki doustnej. Sprawdź, jaki lek przy chorobie hemoroidalnej będzie najskuteczniejszy i pozbądź się uciążliwego bólu

Hemoroidy a choroba hemoroidalna

Czy wiesz, że każdy z nas ma hemoroidy? To naturalnie występujące w twoim organizmie naczynia krwionośne, które znajdują się w okolicy odbytu. Niestety, w wyniku działania wielu niesprzyjających czynników, hemoroidy mogą powiększać się i tworzyć bolesne zwyrodnienia guzków krwawniczych. Wtedy masz do czynienia z żylakami odbytu, które w skrócie często nazywane są błędnie „hemoroidami”.
Dlatego bolesne hemoroidy poprawnie powinno nazywać się chorobą hemoroidalną. A skąd się ona bierze? Najczęściej przyczyną bolesnych hemoroidów są regularne, uporczywe zaparcia, zła dieta, zbyt częste i zbyt długie wypróżnianie się, ciąża, nadwaga czy nawet niedostateczna aktywność fizyczna, która może powodować zastoje krwi.
Choroba hemoroidalna objawia się przede wszystkim nieprzyjemnym, kłującym bólem w okolicy odbytu. Możesz też odczuwać pieczenie i swędzenie. Sama choroba polega na przeroście naczyń krwionośnych odbytu. Te napełnione krwią naczynia mogą wysuwać się przez odbyt, co powoduje spory dyskomfort – a często także problemy z siedzeniem czy chodzeniem.

Jaki lek na hemoroidy pomoże?

Bolesne hemoroidy (chorobę hemoroidalną) najlepiej skonsultować z lekarzem. Leczenie najczęściej polega jednak na zapobieganiu skutkom, a więc jest leczeniem objawowym. Jaki lek na hemoroidy wybrać?
Lek na hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne może mieć różne działanie. Od ściągającego, po przeciwbakteryjne. Większość leków działa również typowo objawowo, czyli po prostu łagodzi ból. Lekarze często polecają lek na hemoroidy bez recepty, który podaje się miejscowo. Taki lek na hemoroidy może mieć postać maści, kremu, żelu lub czopka. Bez względu na to, na jaką postać leku na hemoroidy zewnętrzne bez recepty się zdecydujesz, prawdopodobnie znajdziesz w nich podobne składniki. Mogą być to na przykład lidokaina, taniny lub bizmut galusan zasadowy. Pierwszy działa przeciwbólowo, dwa kolejne składniki mają za zadanie ochraniać błonę śluzową odbytu.
Lek na hemoroidy wewnętrzne czy zewnętrzne może mieć też postać doustnych tabletek. Najczęściej są one skomponowane w oparciu o substancję czynną zwaną diosminą, która poprawia napięcie naczyń krwionośnych w organizmie, w tym hemoroidów, a przez to eliminuje ból. Preparaty na hemoroidy możesz znaleźć pod linkiem: https://drmax.pl/kategorie/problematyczne-dolegliwosci/hemoroidy-1.

Domowe sposoby na hemoroidy

Najskuteczniejszy lek na hemoroidy? Przede wszystkim odpowiednia profilaktyka! W tym wypadku najważniejsza jest odpowiednia dieta, która z jednej strony nie będzie powodowała zaparć, z drugiej biegunek. Najlepiej stosować regularną i zbilansowaną dietę, która będzie bogata w błonnik pokarmowy. A ten zawierają przede wszystkim zielone warzywa.
Istotne jest też picie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia − min. 2 litry dziennie. W ten sposób wpłyniesz na jakość oddawanego stolca − będzie on odpowiednio nawodniony, przez co unikniesz zaparć. Pamiętaj też aktywności fizycznej! Ta zawsze bardzo dobrze wpływa ogólnie na krążenie, także w naczyniach znajdujących się w odbytnicy.
Jeżeli chodzi o domowe, ziołowe sposoby na hemoroidy to możesz zastosować też nasiadówki z kory dębu czy oczaru wirginijskiego. Mają one działanie łagodzące podrażnienia i ból.
Lek na hemoroidy zwykle dostępny bez recepty. Zawsze jednak lepiej skonsultować swój stan z lekarzem. Być może choroba hemoroidalna będzie wymagać interwencji chirurgicznej i usunięcia zwyrodniałych hemoroidów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ