Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Leczenie zębów pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem

Dowiedz się, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem

Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu kanałowym sprawia, że lekarz może dokładniej dojść do wszystkich przestrzeni zęba / fot. materiały prasowe

Piękny uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów tworzących wizerunek współczesnego człowieka. Równe, białe i piękne zęby stają się wyznacznikiem poziomu życia, doskonałej diety oraz dbania o wygląd. To również barometr naszego zdrowia, dlatego szczególnie należy zwracać uwagę na prawidłową higienę oraz oczywiście leczenie wszelkich ubytków oraz stanów zapalnych

Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu kanałowym sprawia, że lekarz może dokładniej dojść do wszystkich przestrzeni zęba / fot. materiały prasowe

Stomatologia jako dziedzina medyczna w doskonały sposób się rozwija, a nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie nawet skomplikowanych przypadków staje się prostsze, bezpieczniejsze i nie kojarzy się z bólem i stresem.

Leczenie na najwyższym poziomie

Dla wielu pacjentów sformułowanie „leczenie kanałowe” oznacza nieprzyjemne zabiegi i bolesne dolegliwości. Natomiast dzięki nowoczesnej technologii można sprawić, że będzie to procedura bardziej precyzyjna. A co za tym idzie, jej efekt będzie trwalszy. Samo leczenie kanałowe jest dość często wykonywanym zabiegiem. Dotyczy tych pacjentów, u których doszło do powikłań po nieleczonej próchnicy. Nowoczesne leczenie kanałowe sprawia, że sam zabieg nie  jest bolesny dla pacjenta,  jednocześnie zabieg jest mniej skomplikowany dla lekarza dentysty. Nowością w specjalistycznych gabinetach jest leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem. To zabieg inaczej zwany endodontycznym, który stosuje się w momencie, gdy zakażenie dochodzi do niezwykle wrażliwej miazgi zęba. Najczęściej to skutek nieleczonej próchnicy lub też innych chorób czy też niewłaściwej higieny.
Sam zabieg dotyka bardzo unerwionej tkanki zęba i może być czasochłonny. Endodonta musi dostać się do wnętrza korzenia zęba, by dokładnie go oczyścić, a następnie szczelnie  wypełnić. Taka procedura sprawia, że ząb jest martwy.

Zęby pod mikroskopem

Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu kanałowym sprawia, że lekarz może dokładniej dojść do wszystkich przestrzeni zęba. Ten rodzaj zabiegu dedykowany jest przede wszystkim tym pacjentom, którzy mają nietypowe, zakrzywione korzenie lub specyficzną budowę anatomiczną zębów lub szczęki. Bardzo często tacy klienci musieli powtarzać zabiegi lub też nie udawało się uratować zęba. Precyzja, jaką daje użycie mikroskopu, sprawia, że leczenie z powiększeniem jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze dla pacjenta. Warto pamiętać, że jest to nieco droższa opcja niż zwykły zabieg, ale dla wielu klientów to bardzo atrakcyjna propozycja albo jedyna możliwość na to, by nie musieć usuwać zęba.
Z drugiej strony najlepszym sposobem jest zapobieganie chorobom zębów i próchnicy poprzez odpowiednią higienę, wybór dedykowanych produktów oraz urozmaicona dieta oraz profilaktyczne wizyty kontrolne u specjalisty.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ