Wednesday, April 17, 2024
Home / Zdrowie  / Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne

Lśnij pięknym uśmiechem na wiosnę!

Invisalign- półprzezroczyste, wyjmowane szyny / fot. Fotolia

Piękny uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Przywykliśmy uważać, że wady zgryzu można leczyć wyłącznie w dzieciństwie, a w ostateczności we wczesnej młodości. Warto jednak wiedzieć, że prostowanie zębów jak popularnie nazywa się LECZENIE ORTODONTYCZNE nie ma na celu wyłącznie względów estetycznych, ale także względy lecznicze

Invisalign- półprzezroczyste, wyjmowane szyny / fot. Fotolia

Invisalign- półprzezroczyste, wyjmowane szyny / fot. Fotolia

Niekiedy dla uzyskania prawidłowych efektów wskazane jest usunięcie wady zgryzu w późniejszym wieku pacjenta. ORTODONCJA może być także przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego czy implantologicznego. Uzyskanie prawidłowej okluzji eliminuje trudności w rozdrabnianiu pokarmów, złą wymowę, choroby przyzębia czy próchnicę spowodowaną stłoczeniem zębów.

Leczenie ortodontyczne jest również konieczne jakowstępne przygotowanie do chirurgicznych ZABIEGÓW ORTOGNATYCZNYCH, które są niezbędne przy dużych wadach zgryzowych, niemożliwych do wyleczenia tylko przy pomocy aparatów ortodontycznych (progenia, zgryz otwarty, rozszczepy). Coraz częściej w postępowaniu ortodontycznym używa się IMPLANTÓW ORTODONTYCZNYCH lub PIEZOKORTYKOTOMII, dzięki którym czas leczenia ulega skróceniu.

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwią dorośli pacjenci z zamkami ortodontycznymi i kolorowymi gumkami na zębach. Niemniej jednak wyjątkowo wymagającym pacjentom można zaproponować estetyczne, niewidoczne aparaty ortodontyczne, takie jak aparaty językowe INCOGNITO, czy przeźroczyste szyny INVISILIGN.

Po zakończeniu leczenia zwykle potrzebne jest zastosowanie aparatu retencyjnego RETAINERA, którego celem jest utrzymanie osiągniętych efektów.

SE+ Studio Stomatologii Estetycznej może zaproponować wszystkie metody leczenia ortodontycznego.

Aparaty zewnętrzne wewnątrzustne / fot. Materiały prasowe

Aparaty stałe zewnątrzustne / fot. Materiały prasowe

APARATY STAŁE ZEWNĄTRZUSTNE składają się z zamków, ligatur i łuków. Zamki mogą być metalowe lub estetyczne: ceramiczne, kompozytowo-ceramiczne lub szafirowe. Ligatury wymieniane przy każdej wizycie mogą być w różnych kolorach, łuki wymienia się kilka razy w trakcie leczenia.

APARATY LINGWALNE INCOGNITO w przeciwieństwie do konwencjonalnych apratów mają przyklejane zamki na wewnętrznej, językowej, niewidocznej stronie zębów. Zamki są wykonane ze stopu Au-Pt indywidualnie dla każdego pacjenta. Jest to doskonała, dyskretna alternatywa dla dla ludzi czynnych zawodowo, których praca wyklucza noszenie aparatu ortodontycznego z widocznymi zamkami.

INVISIGALIN pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu, bez konieczności zakładania aparatu stałego. Zęby prostowane są za pomocą kilku kompletów alignerów (przezroczystych, wyjmowanych szyn), które delikatnie i równomiernie przesuwają zęby. Należy je nosi 20-22 godzin dziennie, zdejmując na czas posiłków i czyszczenia zębów.

Leczenie ortodontyczne może pomóc także pacjentom ze złożonymi wadami twarzoczaszki / fot. Materiały prasowe

Pacjenci ze złożonymi wadami twarzoczaszki takimi jak progenia, zgryz otwarty, rozszczepy, wymagają zespołowego leczenia ORTOGNATYCZNEGO; ortodontyczno – chirurgicznego, a czasami też protetycznego. Dzięki rozwojowi metod diagnostyki i obrazowania, dzięki nowoczesnej chirurgii zabiegi te są precyzyjne i przewidywalne. Wykonywane są wewnątrzustnie. Poprawiają zarówno warunki zgryzowe jak i estetykę. Rysy twarzy stają się harmonijne, co wpływa korzystnie na samopoczucie pacjenta.

Rejestracja i informacje: SE+ Studio Stomatologii Estetycznej
tel.: 12 633 20 38 ul.Batorego 6/2, 31-135 Kraków
e-mail: rejestracja@studiose.med.pl

www.studiose.med.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ