Thursday, February 29, 2024
Home / Kuchnia  / Leczenie odżywianiem. Refluks

Leczenie odżywianiem. Refluks

Żywieniowe rozwiązania na tę częstą przypadlość

„Refluks” Kimberly A. Tessmer to inspirujące źródło wiedzy i zbiór fenomenalnie prostych i skutecznych wskazówek, jak leczyć i zapobiegać refluksowi i chorobie refleksowej przełyku (GERD). To także cała masa praktycznych rozwiązań dietetycznych, które przynoszą natychmiastową ulgę: plan żywieniowy, przewodnik zakupy i przykładowy jadłospis na 14 dni. Tessmer stworzyła kompletne kompendium dla wszystkich, których dręczą zgaga i ból w klatce piersiowej. Ta książka zachęca do skorzystania z szansy na wyzdrowienie i lepsze samopoczucie

refluks ks

Większość z nas doświadczyła nieprzyjemnego, piekącego bólu w klatce piersiowej po obfitym lub ciężkostrawnym posiłku – ach ta koszmarna zgaga! Uczucie pieczenia, którego doświadczamy, spowodowane cofaniem kwasów żołądkowych, nosi nazwę refluksu kwasowego. Kiedy zaczyna powtarzać się regularnie, możemy już mówić o refluksowej chorobie przełyku (GERD).

Refluks powoduje dyskomfort, frustracje, a jego objawy są nadzwyczaj uporczywe. Niniejsza książka dostarcza podstawowych informacji i co najważniejsze – prowadzi krok po kroku, zapewniając narzędzi do określenia przyczyn dolegliwości, a tym samym pomaga pokonać symptomy choroby i rozpocząć życie wolne od zgagi.

Poleganie na dłuższą metę wyłącznie na lekach zwykle nie przynosi pożądanych rezultatów. Rozwiązaniem jest wprowadzenie zmian w żywieniu i zmiana codziennych przyzwyczajeń. Wszystko, co jest do tego potrzebne, znajduje się w książce Tessmer: najnowsze doniesienia medyczne dotyczące refluksu kwasowego i choroby refluksowej przełyku (GERD); pełne, a zarazem niezwykle łatwe do zrozumienia, omówienie choroby; porady dotyczące nie tylko odżywienia, ale zmiany stylu życia potrzebne do odczucia ulgi; interaktywne narzędzia, które pozwalają stać się detektywem żywności i wprowadzić niezbędne zmiany, aby poczuć się lepiej.

Refluks jest pierwszą książką z serii Leczenie Odżywianiem, w której wspomniana Kimberly Tessmer – specjalistka w dziedzinie dietetyki – dzieli się swoją wiedzą na temat najczęstszych chorób cywilizacyjnych powstałych na skutek złej diety. Dzięki tym publikacjom zaistnieje szansa na pozbycie się dręczących objawów refluksu, cukrzycy typu 2, chorób jelit i stanów zapalnych.


Kimberly A. Tessmer – licencjonowana dietetyczka praktykująca na co dzień w Ohio i autorka książek na temat zdrowego żywienia, między innymi diet dla osób cierpiących na nieswoiste zapalenie jelit i celiakię oraz diety śródziemnomorskiej. Znana i ceniona za poradniki z serii Leczenie Odżywianiem (Refluks, Zdrowe jelita, Cukrzyca typu 2, Stany zapalne), które są nadzieją i pomocą dla chorych i ich rodzin.
Kimberly jest właścicielką i administratorką serwisu Nutrition Focus (www.nutrifocus.net), która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach żywienia, kontrolowania wagi, opracowywania menu i innymi usługami związanymi ze stosowaniem diety. Ponadto, Kimberly jest członkiem rady Lifestyles Technologies Inc., która zajmuje się opracowywaniem komputerowego systemu zarządzania żywieniem i tworzeniem różnorodnych, wartościowych planów dietetycznych.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • a1 poster printing near me 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on on that Topic: miastokobiet.pl/leczenie-odzywianiem-refluks/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ