Thursday, April 25, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Leasing ekspresu do kawy – co to takiego i dlaczego warto?

Leasing ekspresu do kawy – co to takiego i dlaczego warto?

Firmom to dobrze

Ekspres do kawy

fot. Pixabay

Ekspres do kawy? Leasing to kolejna i ciekawa forma jego pozyskania. Interesuje zwłaszcza początkujących przedsiębiorców. W tym artykule przeczytasz, czym jest leasing ekspresu do kawy i dlaczego warto się nim zainteresować

 

Podsumowanie:

• Leasing ekspresu do kawy z roku na rok zyskuje na popularności. Z tego powodu warto przedstawić czym jest, na czym polega i jakie korzyści daje przedsiębiorcy.
• Ekspres do kawy w formie leasingu pozyskują różni przedsiębiorcy, zarówno właściciele kawiarni i restauracji, jak i firm cateringowych, a także osoby zarządzające biurem.
• Brak początkowej inwestycji po stronie przedsiębiorcy i tym samym ułatwione zachowanie płynności finansowej to tylko jedna z korzyści, jakie przynosi leasing ekspresu do kawy. Pozostałe poznasz, czytając artykuł do końca.

 

Kawiarnia, cukiernia, restauracja, catering – każdy z tych biznesów w mniejszym lub większym stopniu opiera się na przygotowywaniu i serwowaniu kawy. A jako że kawa stanowi nieodzowny element dnia około 75% Polaków – tak wskazują badania Food Research Institute, potrzebna jest też w biurze. Nic więc dziwnego, że leasing ekspresu do kawy interesuje także osoby zarządzające biurami, zwłaszcza średnimi i dużymi.

Czym jest leasing ekspresu do kawy?

Leasing to forma użyczenia ekspresu do kawy leasingobiorcy przez leasingodawcę. Najczęściej przyjmuje formę porozumienia, w ramach którego najemca płaci raty przez określony w umowie czas i w zamian otrzymuje dostęp do wybranego ekspresu kawowego.

Ekspres do kawy – leasing (www.tchibo-coffeeservice.pl) to dobry pomysł. Dlaczego?

Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to fakt, że leasing – w przeciwieństwie do zakupu ekspresu na własność, w tradycyjnym sklepie – pozwala rozłożyć koszt urządzenia na nawet kilkanaście miesięcy, co ułatwia utrzymanie płynności finansowej. To cenne zwłaszcza na początku działalności. Niejako zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na inne cele – pozostałe wyposażenie lokalu lub reklamę.

Kolejny powód, który zachęca przedsiębiorców do leasingu? Każda rata w wartości netto traktowana jest jako koszt uzyskania przychodu. Podatek VAT widniejący na fakturach za te raty może więc zmniejszyć łączne zobowiązanie podatkowe od towarów i usług. A to oznacza więcej pieniędzy „w kieszeni” przedsiębiorcy.

 

Nierzadko umowa leasingowa umożliwia wykupienie ekspresu do kawy na własność na korzystnych warunkach po upływie czasu określonego w dokumencie. Ponadto jako przedsiębiorca zyskujesz nie tylko ekspres do kawy. Leasing obejmuje często także dodatkowe korzyści: bezpłatną dostawę i montaż urządzenia, doradztwo w zakresie wyboru najlepszego ekspresu, możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach pakietu serwisowego, który zdejmie obowiązek martwienia się naprawą uszkodzonego ekspresu czy zakup dobrej jakości kawy w atrakcyjniejszej cenie.

 

Jeśli chodzi o ekspresy do kawy, leasing ma zazwyczaj uproszczoną procedurę, niewymagającą przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia finansowego. To sprawia, że z leasingu mogą skorzystać nie tylko doświadczeni, ale też początkujący przedsiębiorcy. A to niekiedy umożliwia spełnienie marzenia o rozpoczęciu własnego biznesu i zwiększa szansę powodzenia na rynku.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ