Tuesday, July 16, 2024
Home / Moda  / Design  / Łazienka jak ze słonecznej Toskanii

Łazienka jak ze słonecznej Toskanii

Nastrój Toskanii, tego wspaniałego miejsca możesz odtworzyć we własnej łazience dzięki ceramice od Tubądzina. Zobacz, jak to zrobić!

Tubądzin, kolekcja Modern

Od wieków zachwyca architektów, inżynierów, malarzy i filmowców. Toskania, najwspanialsza z włoskich krain, może też stać się inspiracją dla Twojej łazienki. Sięgnij po kieliszek pochodzącego z regionu czerwonego chianti i przeczytaj, jak zaaranżować ją w tym najlepszym z włoskich stylów.

Włochy to bogactwo wspaniałych regionów, ale mało który zachwyca aż tak bardzo, jak Toskania. Właśnie tu narodził się renesans, czego świadectwem do dziś są nowatorskie zastosowania inżynieryjne w architekturze (jak kopuła katedry Santa Maria del Fiore we Florencji) i niedoścignione dzieła sztuki, na czele z Dawidem wyrzeźbionym przez Michała Anioła. Na wybrzeżu kuszą słoneczne plaże Morza Tyrreńskiego, a wewnątrz lądu ośnieżone szczyty Apeninów. I oczywiście liczne winnice, szczególnie te, z których pochodzi cenione chianti. Nastrój tego wspaniałego miejsca możesz odtworzyć we własnej łazience dzięki ceramice od Tubądzina. Zobacz, jak to zrobić!

Wielkomiejski szyk w Twojej łazience

Stolica Toskanii, Florencja, od zawsze była bogatą metropolią przepełnioną luksusem, a zarazem słynącą z wielkiego wyczucia stylu. Rządzący miastem Medyceusze, wielki ród kupiecki i bankierski, hojnie sponsorowali artystów oraz inżynierów. Jedni i drudzy pracowali więc na marmurach najwyższej jakości: ich dzieła widać zarówno w Galerii Uffizi, jednym z najstarszych muzeów sztuki na świecie, jak i na fasadach najwspanialszych kościołów w mieście.

Łatwo zgadnąć, że najznamienitsze rody miasta, do dziś zamieszkujące w olśniewających pałacach, równie luksusowo dekorują swoje łazienki. Urządź własny salon kąpielowy w podobnym stylu dzięki kolekcji Travertine Tubądzina. Ściany łazienki wyłóż dużymi kwadratowymi płytkami o wyglądzie marmuru. Powierzchnię obok umywalki wyłóż mozaiką gresową w tym samym kolorze; dobrze będzie przy niej wyglądać bateria z chromowanego metalu. Obok umywalki postaw wielkie lustro w drewnianej ramie. Dzięki temu Twoja łazienka będzie przypominać jedną z sal we wspomnianej Galerii Uffizi.

Przytulna atmosfera toskańskiej prowincji

Poza Florencją większość mieszkańców Toskanii zamieszkuje jej zachwycającą prowincję. Nawet ci, którym świetnie powodzi się w stolicy regionu, chcą ostatecznie przenieść się na pełne winnic zielone wzgórza. Ostoją spokoju i radości są tam rodzinne posiadłości, których wnętrza zaprojektowano w rustykalnym stylu.

Zainspiruj się tym obrazem i odtwórz we własnej łazience tę rustykalną atmosferę Toskanii. Pomoże Ci w tym ceramika z kolekcji Korzilius Modern. Podłogę wyłóż prostokątnymi płytkami gresowymi w kształcie desek, przypominającymi barwę i fakturę naturalnego drewna – w przeciwieństwie do niego jest odporniejsza na wilgoć oraz łatwiejsza do utrzymania w czystości. Wannę obłóż dużymi ceramicznymi płytkami przypominającymi kamień. Ściany pomaluj na biało, pozostawiając lekko porowatą strukturę. Do tego jeszcze tylko wino chianti w charakterystycznej pękatej butelce umieszczonej w plecionce, a Twoja łazienka będzie wyglądać, jakby była częścią toskańskiej prowincji.

Więcej inspiracji do łazienek znajdziesz na: http://www.tubadzin.pl/.

Tubądzin, kolekcja Modern

Tubądzin, kolekcja Modern

Tubądzin, kolekcja Travertine

Tubądzin, kolekcja Travertine

Tubądzin, kolekcja Modern

Tubądzin, kolekcja Modern

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • alexandra 30 listopada, 2015

    Piękne są te łazienki ! Ja teraz zmieniam moją małą łazienkę na dużą i poszukuję dobrych sklepów, które mają wszystko albo większość w internecie. Teraz przeglądam produkty sklepy Łazienka Plus i może ktoś z was już od nich zamawiał ?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ