Monday, September 21, 2020
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Anna Lewandowska urodziła. Córeczka nosi bardzo dostojne imię!

Anna Lewandowska urodziła. Córeczka nosi bardzo dostojne imię!

Witamy na świecie

Anna Lewandowska fot. „Zdrowe gotowanie by Ann”, Wydawnictwo Burda

Witamy na świecie polskie „royal baby”. Najbardziej lubiana para naszych sportowców 6 maja doczekała się drugiej córeczki. Dobrą nowiną pochwalił się w mediach społecznościowych dumny tata – Robert Lewandowski. Gratulujemy!

 

Laura Lewandowska

Trzy lata temu cała Polska żyła radosną informacją o pojawieniu się pierwszego dziecka Anny i Roberta Lewandowskich. 6 maja 2020 roku Klara doczekała się młodszej siostry. Dziewczynka ma na imię Laura. Wielu fanów zwróciło uwagę, że imiona dziewczynek nie są przypadkowe. „Klara” pochodzi od łacińskiego przymiotnika – „jasny” lub „sławny”, natomiast „Laura” zbudziło u użytkowników Instagrama skojarzenia związane ze… sportem. Na wieńce laurowe, czyli starożytnego symbolu i nagrody zwycięstwa w równej walce, zasługiwali wyłącznie wielcy wygrani.

Laura to międzynarodowe imię. Sławne Laury to przede wszystkim Laura Bush (prezydentowa), Laura Palmer (fikcyjna postać z serialu Twin Peaks) czy Laura Pergolizzi (piosenkarka znana jako LP).  W Polsce to dostojne imię noszą aktorka Laura Łącz a także bohaterka Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz – Laura Pyziak czy Laura Biel – bohaterka powieści „365 dni”. Jedno jest pewne, pracownicy urzędów stanu cywilnego w niedługim czasie zarejestrują wiele maleńkich Laurek!

Okładka książck Anny Lewandowskie j „Healthy Mama”/ fot. wyd. Burda. Książki

View this post on Instagram

❤️😘

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

Dziennikarka, która nie boi się stawiania oczywistych pytań, w nadziei na usłyszenie ciekawych odpowiedzi. Profesjonalna artystka życia. Multitaskerka. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów. Nie lubi zdrobnień i brzydkich zdjęć dołączanych do informacji prasowych.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Avatar
    Edyta 14 maja, 2020

    Laura… śliczne imę. Pozostaje pogratulować kolejnej córeczki 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach