Wednesday, May 29, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Latoille 5: Aromaterapia w kremie

Latoille 5: Aromaterapia w kremie

Czym jest „efekt synergii” i co ma wspólnego ze zmarszczkami?

Krem bogaty w oleje roślinne i antyoksydanty / fot. materiały prasowe

Wykonywane ręcznie, z miłością, precyzją i dbałością o detale, przy zachowaniu najwyższych standardów sterylności i bezpieczeństwa. Takie są produkty Latoille 5. To organiczne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, których działanie oparte jest na aromaterapii, traktującej umysł i ciało jako jedność

Nawilżający krem przeciwzmarszczkowy Latoille 5, którego aromat wprawi Cię w cudowny nastrój! / fot. materiały prasowe

Nawilżający krem przeciwzmarszczkowy Latoille 5, którego aromat wprawi Cię w cudowny nastrój! / fot. materiały prasowe

Głównymi składnikami kosmetyków są olejki eteryczne – naturalne substancje aromatyczne pochodzące z roślin, o silnych właściwościach leczniczych. Są niezwykle ważnym komponentem kremów – dzięki nim cenne składniki jak oleje roślinne, ekstrakty ziołowe i hydrolaty mogą wniknąć we wszystkie warstwy skóry, odżywiając ją i lecząc. Każdy z produktów zawiera starannie dobrany zestaw od kilku do kilkunastu olejków, które wzajemnie się uzupełniają, dając lepszy efekt terapeutyczny zwany efektem synergii. Jego istotą jest łączenie wielu naturalnych komponentów w jednym produkcie. Celem tego zabiegu jest wzmocnienie działania poszczególnych składników kosmetyku.
Latoille 5 wybiera i stosuje wyłącznie składniki najwyższej jakości. Kremy składają się w ponad 95% ze składników organicznych, czyli certyfikowanych produktów pochodzących z kontrolowanych upraw organicznych i ekologicznych akceptowanych przez Ecocert oraz inne organizacje certyfikujące produkty naturalne (niemodyfikowane genetycznie, bez pestycydów, sztucznych nawozów i innych szkodliwych substancji). Do produkcji używane są składniki, które są przyjazne dla środowiska np. nierafinowane oleje tłoczone na zimno, zamiast poddawane obróbce cieplnej i chemicznej, niepełnowartościowe rafinowane oleje.
Podstawę wszystkich kremów stanowią wysokiej jakości olejki eteryczne o terapeutycznych właściwościach oraz organiczna baza kremowa, wykonana z mieszanki najlepszej jakości olejów roślinnych i nierafinowanego wosku pszczelego, naturalnych emulgatorów i stabilizatorów na bazie roślin oraz niewielkiej ilości nieszkodliwych konserwantów – substancji występujących naturalnie w przyrodzie, obecnych również w olejkach eterycznych.

Krem bogaty w oleje roślinne i antyoksydanty / fot. materiały prasowe

Krem bogaty w oleje roślinne i antyoksydanty / fot. materiały prasowe

Nawilżający krem przeciwzmarszczkowy do cery suchej Latoille 5 zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagającej suchej skóry. To odżywczy, regenerujący, głęboko nawilżający skórę krem, bogaty w oleje roślinne i antyoksydanty. Wygładza zmarszczki, sprawia, że cera staje się gładka jak aksamit. Zapobiega utracie wody. Zawiera kombinację 8 olejków eterycznych, które tworzą pełną mocy synergiczną mieszankę o przyjemnym, ziołowo-słodkim zapachu. Aromat pomaga zwalczać depresję i wpływa na ogólną poprawę nastroju. Krem jest wzbogacony nierafinowanymi, tłoczonymi na zimno olejami roślinnymi z awokado, pestek dyni oraz orzechów makadamia. Zawarte w kremie naturalne witaminy C i E stymulują syntezę kolagenu oraz posiadają właściwości hamujące proces starzenia się skóry.
Krem posiada gęstą konsystencję, zaś po aplikacji na skórze pozostawia delikatny film dający poczucie elastyczności i nawilżenia. Łatwo się wchłania, może być stosowany na dzień pod makijaż, jak również i na noc.

LATOILLE_5600

Latoille5: kosmetyki wykonywane ręcznie, z miłością, precyzją i dbałością o detale / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ