Wednesday, May 29, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Lato włosom niestraszne

Lato włosom niestraszne

O pielęgnacji włosów w trudnych, letnich warunkach rozmawiamy z naszym ekspertem Leonem Hebdą.

Olśnij latem pięknymi włosami / fot. Pixabay

Co nam przychodzi na myśl, gdy wyobrażamy sobie lato na głowie? Zwichrzone długie pasma, uczesane wiatrem? A może ociekające wodą, niedbale splecione warkocze? Wszystko to piękne, ale rzadko myśli się o tym, jak ogromne ryzyko lato niesie naszym włosom. O to, jak przetrwać upalne dni bez obaw o wysuszone końcówki i jakie trendy zawładną w tym czasie naszymi sercami, zapytałyśmy naszego eksperta Leona Hebdę

Olśnij latem pięknymi włosami / fot. Pixabay

Olśnij latem pięknymi włosami / fot. Pixabay

Patrycja Puszczewicz: Przyglądałam się trendom na nadchodzące lato i z przyjemnością odnotowałam, że na piedestał znów wraca kobiecość. Niedbałe fale, luźne upięcia, długie włosy. Czy to stylistyka tylko dla młodych kobiet?

Leon Hebda: Oczywiście, że nie. Lato, a już niedługo także jesień, to czas powrotu kultowych gęstych grzywek. Takie cięcie nadaje twarzy młodszy, dziewczęcy wygląd. Długie włosy pasują do kobiet w każdym wieku, ważne, by były zdrowe i lśniące. Najlepiej sprawdzają się u kobiet o pociągłej twarzy i drobnych rysach. A grzywki nosimy zarówno przy długich włosach, jak również przy long bobach.

Świat Instagrama podbijają fryzury we wszystkich kolorach tęczy. Najwięcej zachwytów zbierają włosy w kolorze blorange. Wydaje się, że lato to najlepszy czas na wizerunkowe szaleństwa, ale czy kolor przetrwa konfrontację z morską wodą, blaskiem słońca i wysoką temperaturą?

Leon Hebda: Tak, wystarczy odpowiednio zadbać o włosy.

Jak się chronić?

Leon Hebda: Promieniowanie słoneczne powoduje odchylenie łuski włosa. Włosy stają się przez to suche i łamliwe. Należy je odpowiednio zabezpieczyć kosmetykami z filtrem UV i chronić pod czapką, kapeluszem czy chustą.

Co warto mieć w torbie plażowej? Jakie produkty do włosów są najodpowiedniejsze latem?

Leon Hebda: To produkty, które zawierają filtry UV (chemiczne, fizyczne czy naturalne). Przed wyjściem na słońce najlepiej używać takich, które nie wymagają spłukiwania. Należy tylko zwrócić uwagę, żeby kosmetyki te nie zawierały alkoholu. Można również używać naturalnych filtrów takich jak oleje z awokado, migdałów czy kiełków pszenicy.

Nie pytam, czy latem warto odwiedzić salon Leona Hebdy, bo wiem, że tak. Ale na jakie profesjonalne zabiegi się zdecydować?

Leon Hebda: Możemy zaoferować bardzo dobry zabieg nawilżający na gorąco, na bazie oleju arganowego, który wygładzi i nawilży włosy po zimie, a przed urlopem. Mamy również zabieg rewitalizujący włosy, na bazie naturalnych składników takich jak masło z pestek moreli, masło z mango oraz olej z ryżu i z nasion winogron. Po takiej regeneracji włosy są bardziej elastyczne i mają większą objętość.

Na koniec wisienka na torcie – co latem lubi pan najbardziej w zawodzie fryzjera? Jakaś ulubiona stylizacja, kolor, godne polecenia upięcie?

Leon Hebda: Lubię naturalne stylizacje i kolor rozświetlony beżowymi bądź słonczymi refleksami. A jeśli kolor, to pastelowy róż, odcienie fioletu czy niebieskiego. Wszystko zależy oczywiście od naszych klientek, bo to do nich dopasowujemy kolor, strzyżenie czy upięcie. Nie jest problemem dobrać kolor do odcienia skóry – wyzwanie zaczyna się wtedy, gdy dobieramy go do charakteru naszej klientki.

Odwiedź salon Leona Hebdy i odzyskaj utracony blask swoich włosów / fot. materiały prasowe

Odwiedź salon Leona Hebdy i odzyskaj utracony blask swoich włosów / fot. materiały prasowe

Fryzjer Leon Hebda

Rynek Podgórski 2, 30-533 Kraków

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ