Tuesday, July 23, 2024
Home / Kultura  / Lato 2015 festiwalami pachnące

Lato 2015 festiwalami pachnące

Zapraszamy na krótki przegląd wydarzeń festiwalowych w czerwcu i lipcu 2015.

Jak co roku organizatorzy zapraszają nas na festiwale pełne muzyki każdego gatunku. Już za chwilę dowiemy się, jakie gwiazdy wystąpią m.in. na Open’erze. Zapraszamy więc na krótki przegląd wydarzeń festiwalowych w czerwcu i lipcu 2015.

zapowiedz-festiwale-2015

Festiwale zaczynają się w maju

I to od pierwszego. Długi weekend warto zatem spędzić we Wrocławiu, gdzie po raz szósty odbędzie się Asymmetry Festival. W dniach 1-3 maja w klubie Firlej oraz w klubokawiarni Mleczarnie wystąpią między innymi Sibyl Vane, Esben and the Witch, Fenster, Matt Elliott, Sleeping Bear i wiele innych przedstawicieli muzyki metalowej, rocku, jazzu oraz elektroniki z elementami popu. Nastawionych na wyłącznie cięższe brzmienie zapraszamy z kolei na Rock in Summer, który startuje już 7 czerwca w krakowskiej Hali Wisły koncertem dawno oczekiwanej w naszym kraju grupy Limp Bizkit. Około tygodnia później festiwal przeniesie się do stolicy, gdzie w Parku Sowińskiego zagra amerykańska grupa Body Count z raperem Ice-T. Na festiwalu gościć będzie również Suicidal Tendencies i polski suport Hope.

Open’er tradycyjnie w lipcu

Oczywiście od 1 do 4 lipca miłośnicy naprawdę różnych gatunków muzycznych bawić się będą na jedynym z najpopularniejszych w Polsce festiwali Open’er. W tym roku na lotnisku Gdynia-Kosakowo nie zabraknie takich sław, jak Faithless, Kasabian, Kendrick Lamar i Prodigy. Nie można nie wspomnieć o świeżym duecie uprawiających muzykę elektroniczną wprost w wysp brytyjskich Disclosure, czy The Vaccines, którzy cztery lata temu podbili serca albumem „What Did You Expect from The Vaccines?” Fanów nowoczesnych rockowych dźwięków zapraszamy trzeciego dnia festiwalu na Main Stage. Wyjątkowym polskim akcentem, na który warto się wybrać podczas Open’era będzie z pewnością grupa Nervy, gdzie usłyszymy oryginalne połączenie muzyki elektronicznej, syntezatorów i orkiestry dętej. O czym nie można nie wspomnieć? Oczywiście o pierwszym w naszym kraju koncercie D’Angelo and the Vanguard, również 3 lipca na Main Stage.

Lipiec się jeszcze nie kończy

W tym miesiącu warto wybrać się do Płocka na Reggaeland 2015. W dniach 10-11 lipca po raz 10. odbędzie się festiwal zorganizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Tym razem pod kierownictwem nowego dyrektora artystycznego Darka Malejonka, założyciela Maleo Reggae Rocker. Pierwszą zapowiedzianą gwiazdą imprezy będzie Popcaan, który wystąpi na scenie głównej drugiego dnia festiwalu. Z tego powodu szczególnie ucieszą się fani dynamicznego dancehall. Swój występ zapowiedzieli również Mellow Mood. Na również 10. edycję oraz także w Płocku zapraszają organizatorzy Audioriver. To letni festiwal goszczący największe gwiazdy muzyki elektronicznej, których specjalnie przedstawiać nie trzeba. W dniach 24-16 lipca na płockiej plaży nad Wisłą zagoszczą m.in. była gwiazda Moloko, czyli Roisin Murphy, Noisia, Simian Mobile Disco, High Contrast, Roni Size Reprazent live, Ben Klock, Marcel Dettmann oraz wiele innych. Wielbicieli klimatów festiwalowych z pewnością przyciągną również świetny OFF Festival na początku sierpnia w Katowicach z Patti Smith na czele oraz wrześniowy Soundrive Fest w Gdańsku promujący muzykę alternatywną.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Slager hengelo 15 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/lato-2015-festiwalami-pachnace/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ