Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Latarka szperacz – 4 propozycje dla profesjonalistów

Latarka szperacz – 4 propozycje dla profesjonalistów

Lubisz majsterkowanie?

latarka galaktyka

Latarki - szperacze nie tylko dla służb mundurowych! / fot. Pixabay

Liczba zastosowań latarek-szperaczy jest dość długa. Najczęściej wykorzystywane są one przez różnego rodzaju służby mundurowe – takie jak wojsko czy policja. Nierzadko można je jednak znaleźć też na wyposażeniu pracowników wielu innych branż. Które z dostępnych na rynku szperaczy warto wybierać? Sprawdźmy!

 

Latarka LED szperacz – co to takiego?

Nim przejdziemy do przedstawienia najciekawszych szperaczy dostępnych na rynku, koniecznie trzeba powiedzieć kilka słów o urządzeniach tego typu. Wbrew pozorom ich przeznaczenie nie jest bowiem tak oczywiste, jak się większości osób wydaje. W dość powszechnym mniemaniu latarki tego wykorzystywane są głównie do oświetlania chronionych przestrzeni czy też podczas akcji poszukiwawczych. W praktyce jednak dużo częściej stosowane są one przez cywilów, którzy używają szperaczy podczas codziennych prac. Pomagają w tym cechy typowe, dla urządzeń tego typu:

 

  • duża lub bardzo duża jasność.
  • daleki zasięg światła
  • solidna obudowa
  • możliwość stabilnego ustawiania.

 

 

 

latarka szperacz

Latarka szperacz / fot. Elatarka.pl

 

 

Cztery niezawodne i mocne szperacze dla służb i do warsztatu

 

Przeglądając oferty różnych sklepów, znaleźć można sporo ręcznych źródeł światła określanych jako szperacz. Co jasne, posiadają one różne parametry i możliwości. Dlatego też warto wiedzieć, które z nich są szczególnie warte uwagi.

 

 

1.Szperacz Mactronic Guardsman 2.0 – mimo że jest to najtańsza z omawianych przez nas latarek, to jej parametry pozwalają już na użycie jej w prawie każdej sytuacji. Model ten wyposażono w trzynaście diod, z których jedna – centralnie umieszczona odpowiada za główny snop skupionego światła pozwalającego na uzyskanie zasięgu 800 metrów przy jasności 1200 lumenów. Pozostałe dwanaście umieszczonych jest na zewnątrz i dostarcza dodatkowe rozproszone światło. Dodatkową zaletą Guardsmana jest też solidna podstawa, która umożliwia stabilne ustawienie urządzenia.

 

2.Szperacz Mactronic Pathfinder – drugi i nieco droższy produkt tej marki również doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Dzięki wielofunkcyjnej konstrukcji latarka ta może być używana zarówno jako stacjonarne, jak i przenośne źródło światła. W najwyższym trybie pracy ociąga ona jasność na poziomie 1600 lumenów i zasięg skuteczny 500 metrów. Ciekawym dodatkiem do tego modelu są też dwa gniazda USB, które pozwalają na wykorzystanie tej latarki akumulatorowej jako powerbanku.

 

3.Szperacz policyjny Streamlight Waypoint – kolejny z omawianych przez nas produktów wyróżnia się bardzo nietypowym kształtem – gdyż posiada solidny chwyt pistoletowy. Jest on bardzo przydatny w pracy strażaków czy policjantów. Latarka ta oferuje użytkownikowi 1000 lumenów strumienia świetlnego i zasięg 678 metrów. Jej dodatkową zaletą jest solidna obudowa wykonana z poliwęglanu, która chroni przed upadkami z wysokości do 2 metrów i zabezpiecza przed wodą i pyłem.

 

4.Szperacz ręczny Fenix LR40L – to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących naprawdę mocnego źródła światła. Ta mocna latarka akumulatorowa typu szperacz oferuje aż 12000 lumenów jasności i zasięg 773 metrów, które są generowane przez zespół 18 diod Cree XP-G3. Co jasne, została ona też bardzo dobrze zabezpieczona przed wodą i kurzem (klasa IP68) oraz wyposażona w takie funkcje dodatkowe, jak SOS czy stroboskop.

Gdzie kupić szperacze akumulatorowe?

Dobry szperacz wojskowy może okazać się przydatny w bardzo wielu sytuacjach. Dlatego też z pewnością warto zastanowić się nad zakupem urządzenia tego typu. Szukając idealnego rozwiązania dla siebie lub swojej firmy koniecznie jednak trzeba zapoznać się z produktami oferowanymi przez różnych producentów. Pozwoli to na dokonanie naprawdę trafnego wyboru. Co warte podkreślenia, największy wybór w tym zakresie proponują profesjonalne sklepy z latarkami, takie jak Elatarka.pl. Znaleźć w nich można zarówno dość proste modele o dobrym stosunku ceny do jakości, jak i najbardziej zaawansowane produkty przeznaczone do zastosowań specjalnych. Dodatkowo też kupując u nich można mieć pewność, że pozyskany sprzęt będzie w pełni sprawny i objęty ochroną gwarancyjną.

 

 

źródło: Partner MK

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ