Sunday, April 21, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Laserowe usuwanie przebarwień i pękających naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień i pękających naczynek

Bo laser robi to najskuteczniej

Przebarwienia usuwanie

fot. Envato Elements

Wśród najczęściej występujących defektów skórnych są przebarwienia oraz poszerzone i pękające naczynka. Domowe sposoby na pajączki i przebarwienia mają bardzo umiarkowaną skuteczność, podobnie jak stosowanie odpowiednich kosmetyków. Najskuteczniejszą metodą walki z takimi zmianami skórnymi są zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki wykorzystaniu lasera możliwe jest skuteczne zredukowanie widoczności przebarwień i naczynek

 

Kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiedniego lasera, dzięki czemu zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Takim laserem jest Alma Harmony Pro, który dzięki możliwości zastosowania technologii Dye VL oraz Nd Yag pozwala na skuteczne i bezpieczne usuwanie przebarwień, rumienia oraz zamykanie pękających naczynek.

Czy możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień?

Przebarwienia to zmiany skórne, które mogą pojawić się w każdym wieku i mogą mieć rozmaitą lokalizację na skórze. Przyczyn powstawania przebarwień jest wiele: urazy i stany zapalne skóry, stosowanie niektórych leków, zaburzenia hormonalne, nadmierna ekspozycja na słońce. W efekcie dochodzi do pobudzenia aktywności melanocytów, czyli komórek skóry odpowiedzialnych za syntezę barwnika skóry ‒ melaniny. Nadmierna kumulacja tego barwnika widoczna jest w postaci mniej lub bardziej rozległych przebarwień.

Walka z przebarwieniami na twarzy nie jest łatwa, gdyż domowe metody i stosowanie kremów na przebarwienia nie umożliwiają całkowitego rozjaśnienia przebarwień. Skuteczne okazują się zabiegi medycyny estetycznej, w tym peelingi medyczne oraz laserowe usuwanie przebarwień. Dostępnych jest wiele laserów na przebarwienia, jednak decydując się na zabieg usuwania przebarwień warto znaleźć taką placówkę, która dysponuje najnowocześniejszym laserem Alma Harmony Pro. Laser ten pozwala na skuteczne, a zarazem bezpieczne usuwanie przebarwień.

 

Głowica lasera Dye VL emituje falę o długości 500 – 600 nm, która pochłaniana jest przez melatoninę skóry. W efekcie selektywnego efektu termicznego dochodzi do rozpadu cząstek barwnika, a następnie ich usunięcia z organizmu. Dzięki takim udogodnieniom, jak specjalistyczna głowica chłodząca oraz selektywne oddziaływanie na zmiany przebarwieniowe, zabieg usuwania przebarwień jest w pełni bezpieczny. Zredukowane zostaje ryzyko oparzeń, a także pogłębienia się zmian przebarwieniowych.

 

Liczba koniecznych zabiegów zależy od tego, jak głębokie i rozległe są przebarwienia. Niekiedy wystarczy jeden zabieg, choć zazwyczaj konieczne jest powtórzenie procedury. Wówczas wykonywane jest 4 ‒ 6 zabiegów w odstępach 3 ‒ 4 tygodni. Pojedynczy zabieg trwa kilkanaście minut i polega na przyłożeniu głowicy do leczonego obszaru skóry i emitowaniu wiązki lasera. Znieczulenie kremem stosowane jest jedynie u osób z bardzo niską tolerancją na ból. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia są przejściowo ciemniejsze, co wynika z rozpadu i uwalniania barwnika z komórek. Stopniowo obserwuje się blednięcie zmian barwnikowych.

Laser kontra poszerzone naczynka

Poszerzone i popękane naczynka są cechą przede wszystkim cery wrażliwej, nie bez powodu określanej mianem cery naczynkowej. Pod wpływem działania rozmaitych czynników wewnętrznych i środowiskowych naczynka podskórne ulegają nadmiernemu poszerzeniu, przez co stają się widoczne pod powierzchnią skóry. Do poszerzenia naczynek może dojść pod wpływem stresu, spożywania gorących i pikantnych przypraw, spożywania alkoholu; nie bez znaczenia są także predyspozycje genetyczne. Aby pozbyć się poszerzonych naczynek, należy przede wszystkim unikać czynników sprzyjających powstaniu rumienia, a najskuteczniejszą metodą trwale rozwiązującą ten problem estetyczny jest laserowe zamykanie naczynek. Stosowane jest również w postaci rumieniowej trądziku różowatego.

 

Poszerzone naczynka można leczyć przy pomocy lasera Dye VL. Laser emituje wiązkę światła pochłanianą przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi. W efekcie ściany naczynek krwionośnych obkurczają się, a światło naczynka zostaje zamknięte. Zazwyczaj wystarczy wykonać jeden zabieg, aby pozbyć się niechcianych naczynek, czy takich problemów, jak pękanie żył na palcach rąk. U niektórych osób konieczne jest powtórzenie zabiegu. Czas trwania zabiegu to kilkanaście do kilkudziesięciu minut.

 

Żylaki na nogach, czyli poszerzone naczynia żylne, które są zlokalizowane głębiej, nie poddają się leczeniu przy pomocy lasera Dye VL. Ich usunięcie jest natomiast możliwe przy pomocy lasera Alma Harmony Pro NdYag. Wiązka lasera oddziałuje na hemoglobinę, obkurczając żylaki o średnicy do 4 mm.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ