Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / CZAS NA LASEROTERAPIĘ. Część I – odmładzanie

CZAS NA LASEROTERAPIĘ. Część I – odmładzanie

Jesień to doskonały czas na rozpoczęcie przygody z zabiegami laserowymi.

Laserowe odmładzanie to gwarancja sukcesu / fot. Unsplash

Choć jest sporo zabiegów, które można wykonywać przez cały rok, także latem, to dotyczą one części ciała, które nie są narażone na bezpośrednie silne działanie promieni słonecznych. Twarz, szyja, dekolt i dłonie do nich niestety nie najeżą, i chcąc się nimi należycie zająć, trzeba zaczekać na czas, gdy słońce operuje słabiej. Najlepszą porą na takie zabiegi jest jesień i zima

Laserowe odmładzanie to gwarancja sukcesu / fot. Unsplash

To również idealny czas na poddanie się zabiegom laserowym. Odmładzanie energią laserową stało się alternatywą dla wypełniaczy i chirurgicznych zabiegów liftingujących. Dzięki możliwościom, jakie oferują różne długości fal laserów, możliwe jest wykonanie wielowymiarowych zabiegów.

Niezwykłą popularnością cieszy się efektywny i nowatorski zabieg Endolifting-Fotona 4D. Dzięki zastosowaniu dwóch uzupełniających się laserów – neodymowego (Nd:YAG) i erbowego (Er:YAG) – o różnej charakterystyce impulsów światła, pracujących w czterech różnych trybach (EndoLifting, Frac3, Piano oraz SupErfacial), stworzono w ramach jednego zabiegu skuteczną metodę terapeutyczną. Jest nieinwazyjna i stymuluje głębsze, pośrednie i powierzchowne struktury skóry, co pozwala jednocześnie korygować  różne jej niedoskonałości, np. wypełnić bruzdy nosowo-wargowe już w trakcie pierwszego zabiegu.

Pierwszym etapem zabiegu jest endolifting, czyli laserowa stymulacja wnętrza (przedsionka) jamy ustnej. Nieablacyjne działanie lasera erbowo-yagowego umożliwia kontrolowane, delikatne podgrzanie tkanki w celu stymulacji włókien kolagenowych. Efektem jest zdecydowane zwiększenie napięcia i elastyczności skóry oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (działa jak wypełniacz). Tryb Frac3 (frakcyjny efekt 3D) koryguje specyficzne, głębsze niedoskonałości. Powoduje on powstanie na różnej głębokości skóry licznych punktów o wyższej temperaturze, co uzupełnia działanie EndoLiftingu i wyraźnie poprawia zagęszczenie skóry. W trybie Piano długi impuls lasera neodymowego powoduje podgrzanie skóry, doprowadzając do zwiększenia jej napięcia (efekt termoliftingu). Dla zwiększenia dokładności i bezpieczeństwa zabiegu przy tym trybie stosowany jest system monitoringu termicznego. Ostatni etap zabiegu to SupErfacial, czyli zakończenie procedury zabiegowej delikatnym pilingiem laserowym – tzw. zimną ablacją laserem Er:YAG , która poprawia koloryt skóry, wygładza ją, zmniejsza drobne zmarszczki, rozszerzone pory i inne niedoskonałości skóry.

Przed i po / fot. archiwum Medicor

Choć łączący cztery procedury w jeden zabieg Endolifting-Fotona 4D stanowi pełnowartościową alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy, to w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, każdą z wchodzących w jego skład procedur możemy wykonać jako oddzielny zabieg lub jako kontynuację wszystkich czterech procedur, osiągając naprawdę widoczne i spektakularne efekty. Dodatkową zaletą zabiegu jest jego bezbolesność i komfort – nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji ograniczony jest do minimum.

Platforma laserowa Fotona to nie tylko zabieg Endolifting-4D. Oferuje ona możliwość zamykania naczynek, usuwania przebarwień, leczenia trądziku, usuwania blizn i rozstępów, leczenia chrapania i grzybicy paznokci oraz dermatochirurgię – o czym w kolejnych odcinkach.

Anna Sołtys
Kosmetolog / specjalista laseroterapii

 

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor

Kraków, ul. Karmelicka 10

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ