Monday, June 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Depilacja laserowa latem? Tak, to możliwe!

Depilacja laserowa latem? Tak, to możliwe!

Gładkie ciało bez podrażnień to marzenie wielu kobiet. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie depilacji laserowej.

Zaczerwienienia, podrażnienia, wrastające włoski, stany zapalne – to tylko niektóre problemy związane z depilacją. Niestety, niewiele osób może się pochwalić idealną, odporną na takie zmiany skórą. Niechciane włosy nierzadko spędzają sen z powiek i to nie tylko przed wakacyjnymi urlopami. Gładkie ciało bez podrażnień to marzenie wielu kobiet. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie depilacji laserowej.

woman in hat on the beach

 

To jedyny zabieg, który jest w stanie usunąć niechciane włosy na trwałe. To także świetne rozwiązanie dla panów, którzy mają zazwyczaj włosy mocniejsze i trudniejsze do wydepilowania tradycyjnymi metodami. Mężczyźni, wbrew pozorom, coraz chętniej korzystają z takich zabiegów.

Wybór lasera nie jest jednak łatwy. Na rynku mamy kilka modeli, które zyskały zaufanie klientów. Są skuteczne, ale zabieg nimi jest bolesny, a stosowany na opaloną skórę powoduje ryzyko przebarwień. Dlatego ich stosowanie w okresie intensywnego nasłonecznienia jest wykluczone. Tymczasem z decyzją o depilacji zwlekaliśmy zazwyczaj tak długo, aż nadchodziła wiosna, i na depilację laserową było za późno.

Tak było, dopóki nie pojawił się laser Mediostar NEXT. Jest to obecnie najszybszy, najefektywniejszy, a przy tym bezbolesny laser do usuwania owłosienia, który zrewolucjonizował rynek depilacji laserowej – to jedyny laser, który można stosować latem. W innych modelach laserów (również starszych wersjach Mediostara) stosowane jest ogniskowanie gaussianowskie które, mówiąc najprościej, rozprowadza wiązkę laserową nierównomiernie, co sprowadza się do kilkukrotnego nałożenia ogniskowania w miejscu zabiegu. Naskórek ulega wówczas znacznemu naświetleniu (przegrzanie, absorpcja świetlna), dochodzi do mikrokoagulacji naczyń krwionośnych i końcowego efektu w postaci uwrażliwienia na promieniowanie słoneczne. To z kolei prowadzi do przebarwień, więc wyklucza stosowanie w okresie letnim.

Mediostar NEXT natomiast wykorzystuje rewolucyjne rozwiązanie Asclepiona w postaci diodowego ogniskowania flat top. To najbardziej jednorodny profil wiązki, jaki dotąd uzyskano. Nie przegrzewa ona naskórka i równomiernie rozkłada energię zgodnie z zasadą frakcji, inaczej mówiąc, w każdym punkcie ogniskowania w głowicy zabiegowej występuje taka sama gęstość energii. A skoro nie dochodzi do przegrzania naskórka i mikrokoagulacji naczyniowej, nie ma ryzyka zmian barwnikowych. Mediostar NEXT umożliwia depilację nawet VI fototypu skóry (osoby czarnoskóre),a także skóry opalonej i w okresie pełnego nasłonecznienia.

Jak to możliwe, że Mediostar NEXT gwarantuje bezpieczną depilację także w przypadku ciemnych typów skóry? Otóż wysoka energia dociera także do mieszków włosowych na głębszych poziomach. Nawet stosując energię o większej gęstości urządzenie działa delikatnie, co gwarantuje niskie ryzyko poparzeń. Światło lasera przechodzi przez powierzchowne warstwy skóry, a jego energię absorbuje melanina znajdująca się w mieszkach włosowych. Powstająca w wyniku absorbcji energia cieplna powoduje uszkodzenie otoczenia mieszków włosowych odpowiedzialnych za odrastanie włosa. Bezbolesność zabiegu to zasługa trybu pracy Smooth Pulse. Połączenie dwóch długości fali (810 nm i 940 nm) w jednej głowicy gwarantuje efektywność nawet w przypadku jasnych i cienkich włosów, a zintegrowany system chłodzenia (elementy Peltiera w głowicy) zapewnia maksymalny komfort zabiegu. Chłodzenie skóry odbywa się zimną elektrodą o aluminiowej powierzchni (aluminium chłodzi osiem razy lepiej w porównaniu z szafirem, stosowanym w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Laser Mediostar NEXT usuwa włosy na trwałe. Może się zdarzyć, że po upływie ok. 7 lat od serii zabiegów pojawią się pojedyncze włoski. Wówczas wystarczy poddać się zabiegowi przypominającemu.

Zalety lasera Mediostar NEXT:
– możliwość pracy nawet w okresie letnim
– możliwość pracy na każdym fototypie skóry wg. skali Fitzpatricka
– jednorodny profil plamki TAPER – taka sama wartość energii na całej plamce laserowej, – brak „gorących plam”
– podwójny impuls dla większego bezpieczeństwa
– nie narusza naskórka
– duża efektywność już po pierwszym zabiegu; możemy trwale usunąć 70 – 80 proc. włosów

Jak się przygotować do zabiegu?
– Co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosków pęsetą, woskiem, depilatorem ani innymi metodami mechanicznymi.
– Tydzień przed zabiegiem nie można stosować kremów depilujących, należy też zakończyć leczenie antybiotykami i zaprzestać picia herbatek odchudzających oraz ziół na bazie dziurawca i nagietka.
– Co najmniej trzy dni przed zabiegiem nie należy się opalać – przed zabiegiem skóra nie powinna być podrażniona.
– Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką. Nie należy używać balsamów – skóra powinna być umyta i sucha.

 

BielendaJedyny w Krakowie laser MEDIOSTAR NEXT jest dostępny w Instytucie Piękna Bielenda, ul. Biskupia 4

Instytut Piękna Bielenda, Kraków, ul. Biskupia 4, tel.: 12 633 05 75, instytut@bielenda.com.pl, www.instytut.bielenda.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Pingback:PROMOCJA BEZBOLESNA TRWAŁA DEPILACJA LASEROWA - Instytut Bielenda Professional 13 kwietnia, 2015

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ