Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Laptop na zajęcia. Wybieramy notebook dla studenta

Laptop na zajęcia. Wybieramy notebook dla studenta

Praca i zabawa w jednym pudełku

Laptop idealny dla studenta

Jak wybrać sprzęt pomocny na wielu płaszczyznach? / fot. materiały prasowe

Jesteś studentem? Laptop jest dla Ciebie źródłem rozrywki i spędzania wolnego czasu, ale i narzędziem pracy? Zastanawiasz się jaki laptop wybrać, aby służył do wszystkich tych zadań? Podczas wyboru sprzętu zwróć uwagę na kilka bardzo istotnych elementów, które wpłyną na jego funkcjonalność

Obecnie praktycznie każda osoba posiada laptopa. Na studiach zastąpił on tradycyjne zeszyty i notatniki, w których zapisywano ważne informacje. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne – nic dziwnego, że niemal każdy decyduje się na zakup takiego sprzętu.

Mobilność przede wszystkim

Główną zaletą laptopów jest przede wszystkim ich mobilność. Jeżeli student potrzebuje zabrać sprzęt na zajęcia i często się z nim przemieszcza, to kryterium powinno być jednym z najważniejszych podczas wyboru odpowiedniego modelu. W mobilności niezwykle istotna jest przekątna ekranu – to od niej w głównej mierze uzależniona jest wielkość laptopa oraz jego waga.

Dla studentów ceniących sobie dużą mobilność najlepszym rozwiązaniem będą laptopy z przekątną do 15”. Im mniejsza przekątna obrazu, tym mniejszy gabarytowo jest sprzęt. Małe urządzenie z łatwością zmieści się w plecaku czy kobiecej torebce i nie będzie obciążało Cię podczas całego dnia spędzonego poza domem. Dla osób dodatkowo ceniących sobie pracę stacjonarną dobrym rozwiązaniem będzie wybór laptopa posiadającego przynajmniej 17” ekran. W Sferis dostępne są modele o przekątnych 11,6 – 17,3.

Ciekawym rozwiązaniem dla mobilnych studentów, może okazać się laptop, który jest jednocześnie tabletem. Wszystko dzięki możliwości odchylenia ekranu o 180, a nawet 360 stopni. Dzięki temu zwiększona jest  funkcjonalność urządzenia i można wygodnie z niego korzystać w autobusie czy tramwaju, w drodze na zajęcia. Do tej rodziny zalicza się laptopy z kategorii laptopów hybrydowych, które mają między innymi możliwość odpięcia klawiatury w dowolnym momencie. W tym przypadku oprócz laptopa zyskujesz także wygodny tablet z dotykowym ekranem.

Zwróć uwagę na rozdzielczość i inne parametry

Liczba cali w laptopie to jeden z wielu parametrów, który jest równie istotny, jak jakość obrazu. Aktualnie laptopy, które oferują rozdzielczość w Full HD (czyli 1920×1080 pikseli) nie są już wyjątkowo drogie. Ich ceny w ostatnich latach zdecydowanie spadły.

Laptop służący jedynie do pracy nie musi mieć bardzo wysokiej rozdzielczości, jednak jeżeli będziesz chciał wykorzystać go również do obejrzenia np. filmu w wolnej chwili, wówczas warto zastanowić się nad lepszą rozdzielczością.

Podzespoły laptopa to kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. W tym wypadku wszystko uzależnione jest od rodzaju studiów oraz pracy, jaka będzie na urządzeniu wykonywana. Jeżeli laptop służyć będzie wyłącznie do przeglądania internetu oraz korzystania z prostych programów, wówczas wystarczy dwurdzeniowy procesor oraz płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną. Ilość pamięci RAM powinna być dopasowana do systemu operacyjnego, a jej minimalna wartość na chwilę obecną to przynajmniej 4GB. Poniżej tej wartości urządzenie może mieć problemy z płynnym działaniem naszego systemu (np. Windows 10).

Jeżeli laptop ma służyć do bardziej złożonej pracy i wymagających programów, warto zastanowić się nad mocniejszym procesorem, osobną kartą graficzną oraz większą ilością pamięci RAM. Nie bez znaczenia będzie także wytrzymałość baterii, na którą warto zwrócić uwagę. Laptopy w ofercie sklepu Sferis to bogata oferta różnych modeli, które można dopasować do indywidualnych wymagań.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ