Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / Lanzarote: oaza wakacyjnego luksusu

Lanzarote: oaza wakacyjnego luksusu

Należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych wysp Hiszpanii. Podobnie jak pozostałe Wyspy Kanaryjskie może zachwycić wulkanicznymi pejzażami oraz wspaniałą przyrodą. Lanzarote jest też doskonale znana dzięki swym walorom wypoczynkowym oraz luksusowym warunkom, w jakim można

Lanzarote: oaza wakacyjnego luksusu

Lanzarote: oaza wakacyjnego luksusu / fot. fotolia

Należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych wysp Hiszpanii. Podobnie jak pozostałe Wyspy Kanaryjskie może zachwycić wulkanicznymi pejzażami oraz wspaniałą przyrodą. Lanzarote jest też doskonale znana dzięki swym walorom wypoczynkowym oraz luksusowym warunkom, w jakim można spędzić tu urlop. W jakich kurortach warto się zatrzymać?

Lanzarote: oaza wakacyjnego luksusu

Lanzarote: oaza wakacyjnego luksusu / fot. fotolia

Arrecife: z wizytą w stolicy wyspy

Arrecife to znany kurort, najważniejsze miasto na Lanzarote oraz ważny port. Ze względu na doskonałe połączenia lotnicze wycieczki po wyspie zaczynają się zazwyczaj właśnie na terenie tego miasta.  Tu można jednocześnie znaleźć najbardziej luksusowe hotele (sprawdź np. www.fly.pl) na całej Lanzarote. All inclusive to najchętniej wybierany wariant wypoczynku w tym mieście, które zachwyca doskonałym zagospodarowaniem oraz pięknymi plażami.

Zwiedzanie dawnej stolicy Lanzarote

Jako dawna stolica wyspy i jeden z jej najważniejszych kurortów Costa Teguise z pewnością zasługuje na uwagę. Wulkaniczne plaże oraz liczne lokale rozrywkowe pozwalają tu spędzić czas na beztroskiej zabawie. Ciekawa oferta czeka tu na miłośników sportów wodnych oraz na tych, którzy cenią sobie możliwość zwiedzania wspaniałych zabytków. Tym wyjątkowo ważnym jest znajdujący się w pobliżu Casa Palacio Ico – jeden z najwspanialszych na wyspie zabytków architektury.

Playa Blanca: raj dla wodniaków

Playa Blanca to niewielki kurort, w którym na wspaniałe warunki mogą liczyć miłośnicy wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Malownicze i bezpieczne plaże są tu idealnym miejscem wypoczynku dla tych, którzy urlop na wyspie spędzają z dziećmi. Bliskość takich atrakcji, jak krater El Golfo czy park Timanfaya są z kolei wielkim walorem dla aktywnych turystów oraz dla singli, którzy mogą skorzystać z udziału w fakultatywnych wycieczkach i w miłym towarzystwie odkrywać piękno Lanzarote. Wycieczki po okolicy mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń, warto jednak trochę uwagi poświęcić zabytkom znajdującym się na terenie samego kurortu. Tym najważniejszym są ruiny twierdzy z końca XVIII wieku, której głównym zadaniem była ochrona wyspy przed atakami ze strony piratów.

Puerto Calero: ekskluzywny kurort

Ta miejscowość jest najbardziej ekskluzywnym kurortem na całej wyspie. Już w połowie lat 80. XX wieku znany stał się tutejszy port jachtowy, który do dziś jest wizytówką Puerto Calero. W jego pobliżu można podziwiać wspaniałe wille, w których wypoczywają miłośnicy wypoczynku w wyjątkowo luksusowej atmosferze. Można tu spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych oraz żeglowaniu, można też odkrywać tajniki wyspiarskiej sztuki. Tutejsze galerie cieszą się dużym zainteresowaniem, podobnie zresztą jak miejscowe Muzeum Kanaryjskie.

Wypoczynek w pięknej scenerii oraz w komfortowych warunkach stały się głównymi walorami Lanzarote. Last minute oraz inne promocje biur podróży pozwalają każdemu turyście skorzystać z luksusowych warunków pobytu na wyspie. Tanie bilety lotnicze są kolejnym czynnikiem ułatwiającym wyprawę do tej magicznej krainy pięknych kurortów i złocistych plaż, która może zachwycić każdego.

Oceń artykuł
3 komentarze
 • 바카라사이트 14 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/lanzarote-oaza-wakacyjnego-luksusu/ […]

 • 놀이터추천 15 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: miastokobiet.pl/lanzarote-oaza-wakacyjnego-luksusu/ […]

 • Podrozniczka 31 października, 2020

  Lanzarote to rzeczywiście piękna wyspa, ja jednak wolę Teneryfę, jest większa i ciekawsza. Znajdziemy tam więcej barów, rozrywki i restauracji i szeroki wybór różnych hoteli 5* jeśli ktoś lubi luksusowe wakacje https://carter.eu/kierunki/europa/hiszpania/teneryfa , lepsze połączenia lotnicze z Polski. Nawet tej zimy możemy tam polecieć.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ