Tuesday, July 16, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Lampy w stylu hampton, czyli jakie?

Lampy w stylu hampton, czyli jakie?

Źródło światła w dobrym guście

styl hampton

fot. materiał Partnera

Nadmorska bryza, marynistyczne akcenty, nowojorski szyk – styl hampton to połączenie elegancji i portowych klimatów rodem z wyspy Long Island. Kojarzony z towarzyskimi spotkaniami, odpoczynkiem i kojącym szumem fal. Czym charakteryzuje się styl hampton w aranżacji wnętrz i oświetleniu? Sprawdź teraz!

 

Hampton ‒ co to za styl?

Hampton to styl wywodzący się z wakacyjnych rezydencji Nowojorczyków, usytuowanych w miejscowościach położonych na wyspie Long Island. W skrócie można opisać go mianem nadmorskiej elegancji we wnętrzach. Cechuje się klasycznym, wyszukanym wystrojem w połączeniu z dodatkami w klimacie nadmorskim. Łączy w sobie jasne kolory, przełamywane odcieniami błękitu, granatu oraz dodatków z marynistycznymi symbolami. Oświetlenie odgrywa w nim bardzo ważną rolę, ponieważ podkreśla aranżację pomieszczeń. Jakie modele lamp wybrać projektując wnętrze w stylu hampton?

Nadmorskie akcenty – wyjątkowe lampy z tkanin

Przestronne, jasne wnętrza z drewnianymi podłogami, biel mebli, niebieskie dodatki. Styl hampton to sposób na elegancki wystrój, przypominający klimatem dom na plaży w amerykańskim stylu. Ważną rolę w tych przestrzeniach odgrywa wysmakowane oświetlenie. Wybierając lampy w stylu hampton, zwróć szczególną uwagę na modele, których klosze wykonane są z plecionych tkanin w odcieniach granatu, błękitu, morskiej zieleni czy czerni. Klimatyczne lampy wiszące z ramionami przywodzącymi na myśl latarnie w przybrzeżnej marinie, oświetlenie stołowe i stojące, delikatnie rozpraszające mrok, nadadzą wnętrzu magicznego, nastrojowego klimatu. Dzięki nim stworzysz idealne miejsce i do codziennego odpoczynku, i do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi w ciepłym, przytulnym otoczeniu.

Okazałe żyrandole – kryształy i świeczniki w stylu hampton

Elegancja z nutą zamierzonej nonszalancji to najlepsze połączenie, które pozwoli Ci odwzorować klimat nowojorskich domów na plaży. Dodanie elementów dekoracyjnych w postaci np. drewnianego steru na ścianie czy niedbale rzuconego na sofę koca w marynarskie pasy, będzie się pięknie komponowało z okazałym żyrandolem. Lampy w stylu hampton powinny przyciągać uwagę szykowną linią. Możesz pokusić się o montaż oświetlenia bogato zdobionego kryształami, szkłem czy z ramionami w kształcie barokowych świeczników. Duża lampa zawieszona w centralnym punkcie salonu dobrze oświetli całą przestrzeń i będzie piękną dekoracją pokoju.

Oświetlenie ścienne – lampy nowojorskie w stonowanych barwach

Wybierając oświetlenie w stylu hampton, pamiętaj, że klimatycznie rozplanowane źródła będą budować atmosferę eleganckiego luzu. Tworząc projekt oświetlenia we wnętrzach, oprócz lampy zamontowanej w centralnym punkcie sufitu, zaplanuj również dodatkowe punkty. Pozwolą one rozświetlić ściany, wydobywając z mroku elementy dekoracyjne. Pamiętaj, że to właśnie oświetlenie dodatkowe najlepiej buduje nastrój. Postaw na gustowne kinkiety ze szklanymi kloszami, tworzące piękne refleksy na ścianach. Możesz je wykorzystać do dekorowania światłem fotografii, obrazów czy rodzinnych pamiątek, co pozwoli Ci stworzyć niesamowity kąt do odbywania przemiłych, sentymentalnych podróży.

 

Styl hampton to modny trend tego sezonu. Jest doskonałą odpowiedzią na chęć realizacji marzeń o życiu na prowincji, w oddaleniu od codziennego pędu życia. Zainspiruj się pięknymi rozwiązaniami aranżacyjnymi i codziennie odpływaj w swoją nową, spokojną podróż.

Źródło: materiał Partnera
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ