Wednesday, April 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Lampa biurkowa do pracy i nie tylko – wybierz stylowe i eleganckie rozwiązanie

Lampa biurkowa do pracy i nie tylko – wybierz stylowe i eleganckie rozwiązanie

Prostota to jej atut

lampa biurkowa

fot. Daan Stevens / Pexels

Lampy biurkowe najczęściej kojarzą się z gabinetami i biurami, jednak wbrew pozorom nie tylko w takich pomieszczeniach można je znaleźć. Dobrej jakości lampa biurkowa sprawdzi się idealnie jako dodatkowe, nastrojowe światło w okolicy ulubionego fotela do czytania, albo w okolicy kanapy i domowej strefy relaksu. Zobacz, jak wybrać odpowiednie oświetlenie

Kiedy przyda się lampa biurkowa, do jakich wnętrz pasuje?

Oświetlenie biurkowe to najczęściej niewielka lampa stojąca na solidnej podstawie. Takie oświetlenie może pełnić różne funkcje – najbardziej podstawowa i praktyczna to zapewnianie dobrego światła podczas czytania, pisania czy pracy przy biurku. Jednak lampa biurkowa sprawdzi się tak samo jako dekoracja – możesz postawić ją w salonie, na komodzie czy na szafce w sypialni albo na stole, czy na szafie w pokoju dziennym. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio dopasować jej wygląd do stylu danego wnętrza. Lampa biurkowa pełni kilka ważnych funkcji w domu, lokalu czy gabinecie.

 

Przede wszystkim taka lampa umieszczona na biurku służy do pracy czy nauki – główne światło sufitowe niestety nie jest wystarczające przy takich czynnościach, dlatego trzeba wybrać także odpowiednie lampy, które pozwolą na skuteczne doświetlenie tego miejsca. Lampka na biurku służy też często, jako oświetlenie nocne lub wieczorne, kiedy przygotowujemy się do snu lub wstajemy w nocy. Wtedy najczęściej nie zapala się górnego światła, aby nie budzić pozostałych domowników. Lampa biurkowa może również służyć jako lampka nocna – zwłaszcza kiedy ma funkcję regulacji oświetlenia.

Jaką lampę biurkową wybrać?

Wybierając dobrą lampę biurkową, musisz zastanowić się, jakiego efektu oczekujesz i na czym bardziej ci zależy: na designie, czy na funkcjach. Lampy biurkowe mogą być na przykład wyposażone w żarówki halogenowe, LED lub świetlówki. Lampy LED są bardziej energooszczędne i trwałe, ale mogą emitować mniej ciepła niż inne rodzaje żarówek. Wybierz lampę o odpowiedniej mocy. Najlepiej kupić oświetlenie bezpośrednio w dobrym salonie wnętrzarskim lub u sprawdzonego producenta. Dobra lampa biurkowa https://maxlight.com.pl/pl/c/Biurkowe-Table/23 do gabinetu, biura czy salonu to oświetlenie, które oferuje na przykład polski producent MAXLIGHT. Jest to asortyment z najwyższej półki, łączący styl i wysoką jakość materiałów.

Różne typy lamp biurkowych i ich zastosowanie

Upewnij się, że oglądana przez ciebie lampa jest wystarczająco jasna, aby oświetlić całe biurko, ale nie tak jasna, żeby męczyć oczy. Lampy biurkowe z regulacją mocy światła lub z możliwością zmiany koloru światła mogą być dobrym rozwiązaniem. Rozważ też zakup lampy z regulacją kąta padania światła lub z możliwością zmiany położenia lampy, aby lepiej dopasować oświetlenie do swoich potrzeb. Lampy z gniazdkiem USB lub bezprzewodowym ładowaniem urządzeń mogą być również przydatne.

Jeśli nie wiesz, jak dobrać lampę do swojego wnętrza, skorzystaj z pomocy specjalisty w dobrym sklepie z oświetleniem lub bezpośrednio u producenta.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ