Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Lagom ‒ czym jest i na czym polega szwedzka filozofia życia?

Lagom ‒ czym jest i na czym polega szwedzka filozofia życia?

Styl skandynawski to nie tylko meble

Naturell

fot. Czphoto / Adobe Stock

Umiar, równowaga, radość z tu i teraz. Ta filozofia pozwoli Ci lepiej cieszyć się życiem na każdej szerokości geograficznej. Poznaj jej zasady i sprawdź, jak włączyć ją do codziennego życia

 

Lagom ‒ co to jest?

Ten szwedzki zwrot nie posiada dosłownego odpowiednika w innych językach, ale w wolnym tłumaczeniu oznacza „dokładnie tyle, ile potrzeba”. Lagom to filozofia, która odrzuca ekstrawagancję i pęd za nadmiarem i zachęca do uznania, że jest „dokładnie tak, jak powinno być”. Według Szwedów musisz wiedzieć, ile tak naprawdę potrzeba Ci do szczęścia i umieć powiedzieć sobie dość, aby nie pędzić bez końca za nieuchwytnym celem i czymś „lepszym i większym”. Ta filozofia jest tak zakorzeniona w szwedzkiej kulturze, że wpływa na wszystkie aspekty życia – od podejścia do pracy, przez relacje z innymi, aż po sposób odżywiania się, a także traktowania środowiska naturalnego.

Podstawy filozofii lagom

W centrum filozofii lagom leży przekonanie, że we wszystkich strefach życia najważniejsza jest równowaga. Jest ona kluczem do zdrowego i szczęśliwego życia. Jak Szwedzi trzymają się jej na co dzień?

 

•  Równowaga w życiu zawodowym. Szwedzi kierując się filozofią lagom zdecydowanie zwracają uwagę na równowagę między pracą a życiem prywatnym. Unikają przepracowania się i starają się utrzymać zdrowy work-life balance. Zawsze znajdują czas dla rodziny i dla siebie, na swoje zainteresowania i przyjemności.

  Podejście do środowiska. Szwedzi bardzo szanują środowisko naturalne. Zwracają uwagę na recykling, oszczędzają zasoby naturalne, w tym wodę czy energię i stosują efektywne zarządzanie nimi. To filozofia, która wzywa do świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za naszą planetę.

•  Relacje międzyludzkie. Lagom jest także obecne w relacjach międzyludzkich, gdzie oznacza utrzymanie harmonii i unikanie konfliktów poprzez umiarkowanie i szacunek dla innych.

•  Podejście do jedzenia. Szwedzi zwracają uwagę na to, aby ich dieta była zrównoważona. Jedzenie jest też dla nich oczywiście przyjemnością, ale nie jest to jego głównym celem. Kubek gorącej czekolady czy ciastko są smaczne i sprawiają przyjemność. Według lagom nie musisz zjadać jednak od razu całego tortu czy wypić całego kubka czekolady, aby poczuć sytość i satysfakcję. Dla przyjemności wystarczy tylko spróbowanie słodkości, a resztą można podzielić się z ukochaną osobą czy przyjacielem. Szwedzi zwracają również uwagę na jakość produktów i ich naturalne pochodzenie. Starają się też wspierać swoje zdrowie w naturalny sposób, na przykład wybierając naturalne suplementy, takie jak Naturell.

Suplementy Naturell ‒ szwedzka filozofa w dbaniu o zdrowie

Suplementy diety Naturell zostały stworzone w oparciu o filozofię lagom. Suplementy mają za cel dostarczać organizmowi w naturalny sposób, dokładnie to, czego potrzebuje. Nie mniej, nie więcej, tylko „dokładnie tyle, ile potrzeba”. Nie ma tu miejsca na nadmiar. W ofercie Naturell znajdziesz ważne witaminy dla kobiet, jak i witaminy dla mężczyzn oraz dzieci. Zarówno klasyczne, dopasowane do naszej i szwedzkiej szerokości geograficznej, jak i inspirowane medycyną bliskowschodnią, takie jak koreański żeń-szeń czy indyjska ashwagandha, które mają udowodnione działanie i korzystny wpływ na organizm.

 

Wszystkie suplementy Naturell, zgodnie ze szwedzkim podejściem do zdrowia, są też najwyższej możliwej jakości oraz zawierają tylko to, co wspiera Twój organizm w bezpieczny sposób, w oparciu o literaturę naukową. Idealnie wpisują się więc całościowo w szwedzką filozofię umiaru i najwyższych standardów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ