Friday, March 1, 2024
Home / Kultura  / Lady Pank „Zimowe Graffiti 2”

Lady Pank „Zimowe Graffiti 2”

Klimatyczny koncert odbędzie się w samym centrum Krakowa

Lady Pank zagra w Krakowie już 7 stycznia 2018! / fot. materiały prasowe

21 lat po premierze kultowego albumu „Zimowe Graffiti”, zespół Lady Pank postanowił nagrać kontynuację tej płyty. Tytuł nasunął się sam… remake „Zimowego Graffiti” nie mógł nazywać się inaczej. Lepsze jest wrogiem dobrego, a tytuł, podobnie jak cały album sprzed ponad 20 lat, sprawdził się świetnie. „Miejsce przy stole”, „Święta święta” czy „Gwiazdkowe dzieci” wpisały się w kanon polskich piosenek. Wkrótce dołączą do nich nowe: „Rodzice”, „Otuleni”, „Hej hosanna”, „Najjaśniejsza z gwiazd”, które będą promowały „Zimowe Graffiti 2”

Lady Pank zagra utwory z płyty „Zimowe Graffity 2” już 7 stycznia w Karkowe / fot. Wiki

„Zimowe Graffiti 2” jest kolejnym rozdziałem w bogatej dyskografii Lady Pank. Jest to 10 premierowych pastorałek autorstwa niezawodnego duetu Jan Borysewicz Janusz Panasewicz. Za produkcję muzyczną odpowiada Wojciech Olszak, który charakterystyczne kompozycje i gitary Borysewicza ubrał w urokliwe, ciepłe, choć nietypowo świąteczne aranżacje wzbogacone o brzmienie fortepianu i saksofonu.

Dodatkową atrakcją tego albumu są wersje instrumentalne wszystkich piosenek, które znajdą się na bonusowej płycie w wersji Deluxe. To specjalna gratka dla fanów talentu Jana Borysewicza, bowiem większość z tych utworów została wzbogacona o dodatkowe gitary. Album „Zimowe Graffiti 2” ukaże się także równolegle w wersji winylowej, na którą nagrania zostały poddane specjalnemu analogowemu masteringowi.

Wszystkie piosenki z albumu badzie można usłyszeć na żywo już 7 stycznia 2018 r. w Krakowie. Niezwykle klimatyczny i niepowtarzalny koncert odbędzie się w samym centrum Krakowa – w Kijów Centrum. 

CO: Koncert Lady Pank „Zimowe Graffiti 2”
GDZIE: Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34, Kraków
KIEDY: 7 stycznia 2018 r.
Bilety

Lady Pank zagra w Krakowie już 7 stycznia 2018! / fot. materiały prasowe

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ