Wednesday, July 17, 2024
Home / Kultura  / Marcowa odsłona Ladies Night

Marcowa odsłona Ladies Night

Wieczór tylko dla kobiet, moc niespodzianek, a na deser – przedpremierowo – zjawiskowe Cate Blanchett i Rooney Mara w niezwykłej opowieści o miłości: Carol.

fot. materiały prasowe

Wieczór tylko dla kobiet, moc niespodzianek, a na deser – przedpremierowo – zjawiskowe Cate Blanchett i Rooney Mara w niezwykłej opowieści o miłości: Carol. Cinema City Bonarka zaprasza już 3 marca o godzinie 19:30 na kolejne spotkanie z Ladies Night!

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Okrzyknięty przez brytyjski The Guardian „najpiękniejszym filmem o miłości ostatnich lat” – Carol to pełen emocji i wysmakowanych obrazów melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje zdobywczyni 2 statuetek Oscara – Cate Blanchett (Blue Jasmine, Aviator), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską, jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia – Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem). Film otrzymał aż pięć nominacji do Złotych Globów, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA. Ponadto, Carol jest nominowany także do tegorocznych Oscarów aż w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki.

Carol to adaptacja słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy takich hitów, jak I Am Not There, Idol i Daleko od nieba. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Oprócz przedpremierowego pokazu filmu Carol na wszystkie panie czekają prezenty, konkursy, a także praktyczne porady ekspertów na temat zdrowia i urody. Najbliższe spotkanie już 3 marca w Cinema City Bonarka o godzinie 19:30! Szczegóły na stronie http://cinema-city.pl/LadiesNight/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / ladies night
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ