Friday, May 24, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Szukasz warsztatów dla siebie?

Szukasz warsztatów dla siebie?

Labs in Town.pl gromadzi społeczność ludzi kochających działać i tworzyć.

Warsztaty to wolna przestrzeń eksperymentów, a ich popularność rodzi się stąd, że w erze komputerów tak bardzo tęsknimy za kontaktem z tworzywem, z materią – mówi twórczyni nowego portalu z biletami na warsztaty Labs in Town – Bo przecież nie tylko dzieci chcą czasem umazać się farbą, przysypać mąką czy zanurzyć palce w miękkiej glinie. Warsztaty to laboratoria, w których testujemy przestrzenie naszych umiejętności i odkrywamy, że naprawdę potrafimy tworzyć – własnymi rękami. 

labs in town

Portal Labs in Town umożliwia zakup biletów na warsztaty, zajęcia, kursy dla dorosłych i dzieci. / fot. materiał prasowy

Laby czyli warsztaty kreatywne stały się modnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. W Krakowie powstaje coraz więcej pracowni. Nowy portal Labs in Town.pl łączy je w jedną przestrzeń i ułatwia poruszanie się po niej. Gromadzi społeczność ludzi kochających działać i tworzyć, którzy chcą w prosty sposób wyszukać ciekawe warsztaty i zajęcia oraz kupić na nie bilety wstępu.

Portal umożliwia zakup biletów na warsztaty, zajęcia, kursy dla dorosłych
i dzieci. Twórczyni portalu podkreśla, że
: konieczne było wprowadzenie nowych rozwiązań typu kalendarz i mapa, by uczestnicy mogli wyszukać interesujące ich wydarzenie po dacie i od razu znaleźć dokładny adres pracowni na mapie. Wiele osób przekonało się już, jak wiele czasu zajmuje obecnie znalezienie ciekawych zajęć dla dzieci czy dorosłych, pomimo że paradoksalnie tych ofert jest dużo. Potrzebny był portal, który zbierze je w jednym miejscu. Potencjalny uczestnik może obejrzeć zdjęcia i film z warsztatów i przede wszystkim kupić bilet.

W nowej kulturze czasu wolnego chodzi zwyczajnie o to, by robić coś innego niż zazwyczaj. Nie bez powodu psychologowie (i mądre babcie) powtarzają, że od biurka najlepiej odpoczniemy w ogródku… a w wersji miejskiej – na warsztacie z uprawy ziół. Kraków ma już sporą mapę kawiarni i miejsc zamienionych na pracownie, gdzie kawę pije się przy okazji, za to przede wszystkim można coś uszyć, pomalować, przyheblować, zmajstrować albo ulepić z gliny. Podobnie dzieje się w innych miastach, choćby wymienić Warszawę czy Łódź. Modne stały się warsztaty tańca z różnych stron świata oraz joga. Dbając o ciało, chcemy rozwijać także naszą osobowość, chcemy uczyć się poprzez działanie.

Celem twórczyni portalu Labs in Town.pl jest stworzenie wspólnego miejsca łączącego organizatorów warsztatów i ich uczestników, aby łatwiej mogli się wzajemnie odnajdywać. Takiego miejsca dotąd brakowało.

Portal jest samoobsługowy dla firm i zapewnia im techniczne zaplecze organizacji wydarzenia wraz z wygodnym w obsłudze systemem płatności. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom organizatorzy będą mogli dodatkowo prowadzić sprzedaż z własnej strony, a więc posiadać swój własny butik z warsztatami.

Labs in Town wkrótce zaczyna się w Krakowie, a w przyszłości otworzy się na Warszawę i inne miasta. Zaprasza do współpracy firmy, które mają pomysł na kreatywną współpracę, organizację wspólnych eventów czy festiwali. Chodzi o to, by twórcza społeczność mogła spotykać się i wspólnie działać, w końcu na tym polegają laby: budują poczucie wspólnoty poprzez zaangażowanie we wspólne tworzenie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ