Thursday, December 7, 2023
Home / Moda  / Trendy modowe  / Laboratorium mody w Nowohuckim Centrum Kultury – relacja

Laboratorium mody w Nowohuckim Centrum Kultury – relacja

W sobotę 1 czerwca scena Nowohuckiego Centrum Kultury zamieniła się w wielkie modowe laboratorium. Sobotni pokaz przyciągnął liczną publiczność, którzy tym razem podziwiali nie tylko projekty słuchaczy I i II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru,

Miasto Kobiet

W sobotę 1 czerwca scena Nowohuckiego Centrum Kultury zamieniła się w wielkie modowe laboratorium. Sobotni pokaz przyciągnął liczną publiczność, którzy tym razem podziwiali nie tylko projekty słuchaczy I i II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, ale również stylizacje przygotowane przez słuchaczy Szkoły Visual Merchandisingu. Kolekcje zaprezentowały modele i modelki z Agencji REKLAMEX, makijaże i fryzury wykonała Szkoła Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”.

Laboratorium mody w Nowohuckim Centrum Kultury

Zdjęcie 1 z 19

Fot. Dawid Woźny

 

Prawdziwą wisienką na torcie był jednak występ słuchaczy Szkoły Aktorskiej SPOT. Pokaz szermierki artystycznej w wykonaniu wykładowcy Mateusza Berkowicza i Sławka Bendykowskiego, występ zespołu Burlesque Blush złożonego z absolwentek SPOTa,  a w szczególności niesamowity pokaz akrobatyczny Mateusza Kmiecika i Pawła Monsiela zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Studenci pierwszego roku zaprezentowali rzeźbiarskie kreacje o niekonwencjonalnych formach z jednobarwnej, surowej, bawełnianej tkaniny, a studenci drugiego roku zachwycili kreatywnością pokazując, co może  wyjść z połączenia dżinsu z dzianinami o różnej grubości i strukturze. Stylizacje ciuchów jeansowych przygotowane przez słuchaczy Szkoły Visual Merchandisingu emanowały kolorem i świeżością. Osadzone w aktualnych tendencjach propozycje na pewno zainspirują miłośników mody do tworzenia ciekawych kompozycji z zasobów własnej szafy. Przecież na co dzień nie musi być nudno!

Na zakończenie jedenastu projektantów z Białorusi pokazało swoje kolekcje nagrodzone w „Fashion Mill” – najważniejszym konkursie modowym ich kraju. Pokaz w Krakowie był dla nich krótkim postojem przed występem w Mediolanie. Interesującym było zobaczyć inne podejście do projektowania i prezentacji kolekcji oraz świetne kolekcje męskie.

[Not a valid template]

Od środy 5 czerwca rusza konkurs internetowy ( start godz. 15.00). Jak zwykle na autorów najlepszych projektów papierowych i jeansowych oraz na głosujących czekają atrakcyjne nagrody. Ciekawi jesteśmy waszego werdyktu.

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Agencja Modelek REKLAMEX

Partnerzy: Antalis S.A, Akcesoria Fotograficzne Foto-Tip, Biuro Reklamy i Plakatowania Koneser

Patronat medialny: empik.com, Radio Eska, Interia.pl, MaxModels.pl, Dziennik Polski, Wydawnictwo Promedia, Fashionmedia.pl, Moda&Styl, Miasto Kobiet, Barrel Fashion, kulturaonline.pl, mynight.pl, Kreatywne.pl, Moda Forum, dlastudenta.pl, Magazyn studencki MANKO, Confashion Magazine, Talent.pl, DaWanda, TUBA

O makijaże i fryzury modelek zadbała Szkoła Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”

Miasto KobietPod naszym patronatem

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sahabatqq 5 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: miastokobiet.pl/laboratorium-mody-relacja/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ