Saturday, July 13, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Laboratorium Mody – wzywanie dla młodych projektantów

Laboratorium Mody – wzywanie dla młodych projektantów

Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zmierzyli się z dwoma wymagającymi tkaninami - bawełnianą surówką oraz jeansem. Zobacz co powstało.

W pokazie Laboratorium Mody 2015, który odbył się w Forum Przestrzenie w Krakowie, wzięło udział ok. 1000 osób. Na wybiegu można było zobaczyć elektryzującą modę zaprojektowaną przez studentów I i II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, którzy zmierzyli się z dwoma wymagającymi tkaninami – bawełnianą surówką oraz jeansem.

laboratorium mody

fot. materiał prasowy

Młodzi projektanci studiujący w SAPU pokazali swą kreatywność: stworzyli szeroką paletę ubrań, wśród których można było znaleźć zarówno futurystyczne projekty, jak i nawiązania do klasyki. Studenci II roku mieli również zaprojektować białą koszulę, co okazało się twórczym wyzwaniem i pokazało, że w modzie nie powiedziano jeszcze wszystkiego.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

W sumie zobaczyliśmy ok. 200 projektów studentów SAPU, które zaprezentowało 35 modelek i modeli z agencji Reklamex. Do grand hallu dawnego hotelu Forum w Krakowie przybyła liczna publiczność, ok. 1000 osób.

laboratorium mody

fot. materiał prasowy

Pokaz w Forum Przestrzenie zakończył trzydniowe Laboratorium Mody organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru. Entuzjaści mody spotkali się w w tym czasie z Aleksandrą Boćkowską, autorką głośnej książki „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL” oraz z Katarzyną Gola, autorką bloga Geek Goes Chic, nominowanego niedawno do nagrody WGSN. Odbyły się również warsztaty projektowania w budynku SAPU przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie.

Tu można również oglądać wystawę „Reinkarnacja przedmiotu”, która prezentuje sztukę użytkową zaprojektowaną przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz SAPU (czynna do 15 września).

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ