Tuesday, May 28, 2024
Home / Zdrowie  / Labioplastyka – opis zabiegu

Labioplastyka – opis zabiegu

Dr Urszula Brumer odkrywa tajniki zabiegu.

chirurgia plastyczna labioplastyka waginoplastyka brumer

Labioplastyka często staje się koniecznością / fot. fotolia.pl

Korekta warg sromowych już dawno przestała być fanaberią. Dlaczego kobiety coraz częściej się na nią decydują? Kiedy i dlaczego pomaga? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

chirurgia plastyczna labioplastyka waginoplastyka brumer

Labioplastyka często staje się koniecznością / fot. fotolia.pl

Jak nazywa się metoda?
Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych mniejszych.

Jak to działa?
Jest to precyzyjne chirurgiczne wymodelowanie nadmiaru tkanek warg sromowych mniejszych. Po wykonaniu zabiegu, pacjentka przez chwilę zostaje jeszcze pod obserwacją lekarską. Następnie mamy kontrolną zmianę opatrunku. Jeśli wszystko jest w porządku, tego samego dnia kobieta wraca do domu.

Dla kogo ta metoda odmładzania jest przeznaczona?
Zazwyczaj wskazanie do zabiegu jest wtedy, kiedy wargi sromowe mniejsze są na tyle przerośnięte, że utrudniają kobiecie funkcjonowanie. Bywają nawet na tyle duże, że wystają z bielizny. Podczas spacerów, pływania czy jazdy na rowerze dochodzi więc do otarć, podrażnień i zakażeń, które mogą prowadzić do dużo poważniejszych skutków. Mam tu na myśli leukoplakię (zmianę przedrakową) lub nawet w ostateczności raka sromu.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy boli?
Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Ile trwa zabieg?
Około godziny.

Czy należy wykonywać go w serii?
Nie. Wystarczy jedna wizyta.

Po jakim czasie widać efekty?
Efekty widoczne są natychmiast, natomiast szwy zdejmowane są po tygodniu od zabiegu. Pełna regeneracja i powrót do aktywności (tak sportowej, jak i seksualnej), możliwy jest po 3-4 tygodniach.

Jak długo utrzymują się rezultaty?
Rezultaty są stałe.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Tak: bezwzględnie ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.

Czy istnieje ryzyko powikłań?
Bardzo często pacjentki obawiają się, że labioplastyka naruszy cieniutkie struktury czuciowe warg sromowych. A to sprawi, że po zabiegu nie będą mogły w pełni odczuwać satysfakcji seksualnej. Nic bardziej mylnego. Chirurgiczne cięcia przeprowadzane są z dala od struktur czuciowych, bez obawy o ich uszkodzenie.
Chirurgiczne modelowanie skutkuje małymi bliznami, więc do powikłań po tym zabiegu z reguły nie dochodzi. Możliwe jest za to odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych i pieczenia w pierwszych dniach rekonwalescencji. Zaleca się więc wtedy umiarkowany styl życia – unikanie współżycia, wysiłkowych treningów lub długiej jazdy samochodem. Konieczny jest częsty prysznic, stosowanie preparatów do higieny intymnej oraz noszenie wkładek higienicznych chroniących przed otarciami. Należy jednak bardzo ostrożnie wybierać lekarza, bo nie wszyscy wykonujący ten zabieg robią to poprawnie.

Ile kosztuje labioplastyka?
Ok. 3 600 PLN.

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Ilona 24 sierpnia, 2018

  Miałam ten zabieg wykonywany ale u doktor Diany Kupczyńskiej i jestem bardzo szczęśliwa. Tyle czasu szukałam lekarza, który mnie zrozumie i pomoże aż w końcu trafiłam do tej pani doktor. Dziewczyny jeśli macie z tym problem i czujecie że to was powstrzymuje by w pełni cieszyć się życiem spotkajcie się z lekarzem. A najlepiej jakimś dobrym, który was po prostu zrozumie. Będzie już wiedział co robic.

 • Agugu 6 lutego, 2019

  Również doktor Diana 🙂 I jestem bardzo bardzo zadowolona 🙂

 • porno 25 listopada, 2019

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/labioplastyka-opis-zabiegu/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ