Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Idealny prezent dla bliskiej osoby: wyjątkowa biżuteria

Idealny prezent dla bliskiej osoby: wyjątkowa biżuteria

Spersonalizowana biżuteria pozwoli poczuć się wyjątkowo.

Biżuteria personalizowana to wspaniały pomysł na podarek / fot. materiały prasowe

Święta, rocznice, urodziny – okazji do obdarowania bliskich nam osób nie brakuje. Nierzadko jednak zachodzimy w głowę zastanawiając się, który z przedmiotów byłby w stanie wyrazić to, co nas łączy. Naprzeciw masowości i ograniczeniom pt. „wszystko już było”, a także ku uciesze wszystkich strudzonych poszukiwaniem prezentu idealnego, wychodzi personalizowana biżuteria. W czasach, kiedy podkreślanie indywidualizmu często wypiera ślepe podążanie za modą, tylko nietypowe dodatki są w stanie wyróżnić nas z tłumu

Biżuteria personalizowana to wspaniały pomysł na podarek / fot. materiały prasowe

Biżuteria personalizowana to wspaniały pomysł na podarek / fot. materiały prasowe

Unikalność niejedno ma imię

Mówiąc o oryginalności nie mamy jednak na myśli wyłącznie ekscentrycznych, krzykliwych ozdób, które najczęściej kojarzą się z wyjściem przed szereg. Cały urok spersonalizowanej biżuterii tkwi bowiem w dopasowaniu jej do okazji oraz osoby, którą chcemy obdarować, dlatego też podarowanie tego typu prezentu da wyraz bliskiej relacji łączącej obie strony. Znajomość indywidualnych cech charakteru i własnego stylu będzie zatem kluczem do wymalowania radości na twarzy mamy, żony, przyjaciółki czy dziewczyny. Co ważne, możliwości dopasowywania dodatków pod konkretną jednostkę są w zasadzie nieograniczone!

W poszukiwaniu inspiracji

Choć personalizacja opiera się głównie na naszej inwencji, z pomocą dla niezdecydowanych przybywają sami twórcy biżuterii, którzy podsuwają interesujące rozwiązania. Pojawia się jednak pytanie, gdzie ich szukać, aby rzeczywiście otrzymać unikatowy produkt? Z pewnością należy ominąć szerokim łukiem masowych producentów, kierując się w stronę małych manufaktur i projektantów nastawionych na wsłuchanie się w potrzeby klienta. Nie bez znaczenia będzie zatem ich sposób pracy, rodzaje używanych materiałów, które często wychodzą poza standardowe postrzeganie jubilerstwa. Mowa m.in. o dodatkach z drewna, wykorzystywaniu rzadkich rodzajów metali lub ręcznego wykonywania poszczególnych elementów, czyli tzw. handmade, w efekcie którego powstają małe dzieła sztuki. Popularnym przykładem spersonalizowanej biżuterii są wszelkiego rodzaju zawieszki z grawerunkami lub doczepiane do bransoletek charmsy.

Warto jednak pójść o krok dalej przyglądając się ofercie idącej z duchem czasu i poszukać twórców skupionych na przywracaniu do łask dawnych technik lub przeciwnie – wykorzystujących w swojej pracy nowoczesne technologie. Dobrym przykładem są projektantki marki La Marqueuse, które opatentowały sposób na zaklęcie w brylancie pierścionka laserowej inskrypcji, czyli prywatnej wiadomości video możliwej do odtworzenia dzięki specjalnej aplikacji. Brzmi zaskakująco? Jak widać, wyobraźnia w przypadku tworzenia personalizowanych dodatków nie zna żadnych granic!

Wyróżnij się!

Idea osobliwej, zindywidualizowanej biżuterii nawiązuje do hasła „pokaż mi co nosisz, a powiem Ci kim jesteś”. Może warto zatem sprawić samemu sobie mały prezent, który dumnie noszony będzie odzwierciedlał nasze poglądy, hobby lub wyznawaną filozofię? Niezależnie od tego, czy pragniesz sprawić radość sobie czy komuś, obecna oferta wielu marek daje nam niepowtarzalną możliwość zaprojektowania biżuterii i przekazania jej realizacji doświadczonym rzemieślnikom.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ